Politerno > Статті > Україна і світ > Безпольотна зона над маєтками корупціонерів. Для чого введена заборона на безпілотники в Україні

Безпольотна зона над маєтками корупціонерів. Для чого введена заборона на безпілотники в Україні

  • 12 Червня, 2018
  • 2704 Переглядів
  • 0

Українська влада ввела серйозні обмеження на використання безпілотників. Правила настільки жорсткі, що тепер запускати дрони без спеціального дозволу можна тільки на віддалених пустирях або в парках.

Але найголовніше – тепер де-факто заборонено літати над будинками VIP-чиновників, якщо до них приставлена ​​державна охорона. Це означає, що нам буде складніше дізнаватися правду про їх маєтки.

Та й не тільки там – в будь-якому місці правоохоронці мають право вилучити безпілотник і перевірити, що ви там назнімали. Під приводом національної безпеки влада таким чином надійно прикрилася з повітря – місця, де не захищають ні паркани, ні охорона.

У соціальних мережах активно обговорюють закриття неба для дронів. Воно може вдарити не тільки по інформованості суспільства, але і по українській розробці безпілотників. Адже нові правила ускладнюють їх комерційне використання і позбавляють виробників грошей.

Як тепер будуть літати безпілотники

Нові правила оприлюднила на своєму сайті  Авіаційна служба України.

За ним, безпілотники вагою до двох кілограмів можуть літати без жодних дозвільних документів – але при дотриманні ряду серйозних вимог.

1) польоти повинні виконуватися лише вдень;

2) забороняються польоти над об’єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ та іншими військовими та правоохоронними органами;

3) заборонено літати над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами палива, а також над виправними центрами, колоніями і СІЗО;

4) заборона на польоти стосується місць аварій і катастроф, зон поліцейських, антитерористичних та спеціальних операцій і зон; в цьому ж пункті – “польоти не виконуються в зонах, визначених для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона”.

5) центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, залізні дороги державного і регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

6) у документі також вказується без уточнення про заборону польотів над “іншими важливими державними і потенційно небезпечними об’єктами”.

Над зазначеними об’єктами можна літати тільки за умови дозволу від відповідного відомства, власника, адміністрації тощо.

Документ також визначає максимальну швидкість польоту -160 км/год, висоту – 50 м, відстань від пілота не більше 500 м. І визначено відстань до сторонніх осіб: не ближче 30 метрів, для осіб до 12 років – не ближче 50 метрів, для груп понад 12 осіб – не ближче 150 метрів.

Чиї палаци знімали з повітря

Якщо з зоною ООС на Донбасі чи місцями проведення спецоперацій поліції або СБУ все приблизно зрозуміло – то пункт №4, в якому йдеться про заборону польотів над “зоною безпеки” VIP-персон, викликав цілком однозначне тлумачення.

“Ну, ви ж теж уже все зрозуміли? Всі ці палаци цього політичного кодла знімати не можна. Всі ці сотні гектарів лісів, полів і водойм, оточені парканами і держохороною знімати не можна. Всі ці яхти, літаки-вертольоти, шикарні гулянки на пленері, квартири в елітних будинках для потомства і коханок знімати не можна.

Адже все це – важливі державні об’єкти, демонстрація яких простому люду, дійсно, дуже навіть загрожує безпеці. Не національної, правда. А цілком собі конкретно-особистій – тих самих свинячих рил, з яких здуває пил державна охорона”, – пише громадський діяч Микита Потураєв.

Тож пригадаймо, маєтки яких українських чиновників за останні роки знімали за допомогою безпілотників. Зрозуміло, не всі вони обов’язково знаходилися під державною охороною. Однак, як показує практика, її можуть виділити в будь-який час – в Україні це питання політичних симпатій і необхідних грошових інвестицій.

У 2015 році народний депутат Ігор Луценко опублікував зняте з дрона відео особняка президента України Петра Порошенка, який знаходиться в селі Козин Обухівського району Київської області.

Територія навколо будинку обнесена високим парканом. На відео видно, що на великій ділянці знаходиться розкішний будинок, кілька дрібніших будівель, парк та церква.

У вересні 2017 року журналісти-розслідувачі програми “Схеми” показали фото з дрона елітного котеджу, який орендує міністр інфраструктури Володимир Омелян з сім’єю. Будинок знаходиться в елітному селищі Іванковичі під Києвом.

Журналісти повідомили, що будинок оформлений на племінницю дружини міністра, батьки якої мають значно більший будинок в цьому ж котеджному містечку. Сама племінниця живе за кордоном.

У липні 2016 року активісти показали в мережі будинок головного радикала Олега Ляшка, який він, згідно з декларацією, орендував за 5 тисяч гривень на місяць. Спочатку вони хотіли зайти на територію і подивитися на будинок самі, але двері у високому паркані їм ніхто не відкрив. Тоді активісти запустили дрон.

У листопаді 2015 року активісти “Автомайдану” зняли зверху маєток мера Києва Віталія Кличка в селі Лютіж. На території маєтку виявилася вілла, будиночок для охоронців, причал для яхт і власний пляж.

Активісти вирішили особисто під’їхати до маєтку, однак їх не пустили охоронці. Вони сказали, що це не маєток Кличко, а будинок відпочинку “Жовтеня”, в який можна потрапити тільки за туристичними путівками.

Активісти з’ясували, що офіційно особняк оформлений на дружину Віталія Кличка Наталію Єгорову. У відомостях з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно зазначено, що Єгорова придбала будинок відпочинку за адресою село Лютіж, вул.Приморська, 128.

У листопаді 2017 року мережі з’явилося відео особняка, який належить раднику президента Порошенка, власнику ПАТ “Миронівський хлібопродукт” і ТМ “Наша Ряба” Юрію Косюку. Він знаходиться в селі Хотів під Києвом, практично впритул до парку Феофанія. Журналіст Максим Опанасенко, який опублікував відео, пише, що маєток знаходиться на території археологічної пам’ятки, а побудували його всього за рік.

У червні 2017 року у мережі показали будинок старшого слідчого з особливо важливих справ Департаменту спеціальних розслідувань Юрія Кривобока. Будинок розташований на 6 земельних ділянках, які знаходяться у власності Кривобока. Загальна площа землі – 86 соток. Площа будинку – 1827 квадратних метрів.

Всього у сім’ї слідчого нарахували у власності 4 елітних будинки площею 2741 кв. м, 4 квартири площею 367 м кв, 62 гектара землі по всій Україні і дохід в розмірі 182 мільйони гривень.

У липні 2015 року активісти зняли на відео триповерховий будинок, що належить “діамантовому” заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю.

Він відомий тим, що під час обшуку силовики знайшли діаманти – це сталося саме в цьому будинку. Після серії обшуків у нього та інших прокурорів, обвинувачених у хабарництві, їх почали називати “діамантовими прокурорами”.

На території маєтку знаходиться будинок з гаражем, сад і невелике озеро.

У 2015 році активісти Автомайдану за допомогою безпілотника зняли розкішні особняки на Трухановому острові. Крім будинків, в рекреаційній зоні були зняті тенісні корти басейни і інші споруди.

“Тепер майже весь Київ під забороною”

“Якби Державна авіаційна служба України писала правила використання ноутбуків, то впевнений, що на них не можна було б писати тексти, в яких йдеться про корупцію”, – іронізує над правилами волонтер Масі Найєм.

Він розповів, що 28 лютого 2018 року створили робочу групу, метою якої була робота над концепцією інтеграції безпілотників в систему використання повітряного простору.

Цю концепцію прийняли 10 квітня, однак 6 червня Украерорух і Державіаслужба ввели зазначені вище тимчасові правила, а не те, що обговорювалося раніше.

Найєм заявив, що як юрист оскаржить ці правила на замовлення всеукраїнської федерації власників безпілотників.

Він також зробив детальний аналіз правил, з якого випливає ще й те, що при першій вимозі правоохоронців власник повинен віддати безпілотник для експертизи відзнятого матеріалу.

Волонтер Юрій Касьянов заявив, що нові правила ставлять хрест на розробці українських безпілотників – їх просто неможливо буде нормально випробовувати

“Розробку і виробництво серйозних дронів, в тому числі військового призначення, в Україні зробили безглуздим. А випробування і застосування – поставили поза законом.

Державіаслужба ввела в дію новий Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Дрони вагою менше 2 кг тепер не можуть літати вище 50 метрів, поблизу людей, над дорогами, будівлями, і т. д – перелік обмежень дуже великий. А більш важкі безпілотники взагалі не можна піднімати в повітря без повідомлення відповідних служб за 10 днів до польотів.

Так, необхідно навести порядок у використанні повітряного простору. Так, дрони, і особливо важкі, становлять небезпеку і для повітряних суден, і для людей, будівель, транспорту, комунікацій на землі. І так – дрони дуже небезпечні в злочинних руках.

Але де полігони, польотні зони для випробування дронів? .. Де побачити хоч найменші зусилля по легалізації безпілотників – для використання в бізнесі, в медицині, в рятувальних роботах? ..

Заборонити, звичайно, простіше простого. Але що накажете робити з цілою новою індустрією, яка з’явилася в країні за роки війни?”.

“Зарегулювали так, що схоже на маячню”, – пише журналіст Василь Апасов.

“Я категорично за заборони польотів біля аеропортів і над стратегічними об’єктами … А ось заборони літати над дорогами, вздовж ЛЕП, над будь-якими нас пунктами і так далі – маячня. Дозволи брати – маячня”, – вважає Апасов.

Журналіст Ірина Крамаренко каже, що після нових правил під заборону потрапила майже вся столиця.

“Україна настільки прекрасна і любима! 70 тисяч річок і 40 тисяч озер вражають своєю красою. Хочеться знімати і ділитися цими кадрами. Особливо, з висоти пташиного польоту. Але тепер красу не можна зняти з квадрокоптера! Нові обмеження дуже жорсткі. Майже вся територія Києва під забороною. Добре, що закон поки дозволяє зберігати дрони у будинку. Ідіотизм, як на мене”.

Втім, знайшлися у ідеї і прихильники. Вінницький професор Зорій Файн хвалить ідею Державіаслужби:

“Ну ось, тільки збирався познімати Вінницю з висоти, як ввели обмеження. У принципі – це правильно – в усьому цивілізованому світі потрібно брати дозвіл. Ось тепер і у нас”.

Журналіст Антон Підлуцький вважає, що нові правила не виконуватимуться.

“Ніхто ці норми не виконуватиме, і за невиконання особливо ніхто переслідувати не буде. Черговий знак “парковка заборонена”, під яким напарковано моторів”.

Читайте також: Не на каву і в оперу їдуть. П’ять головних підсумків року з безвізом

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE