Politerno > Статті > Україна і світ > Юлія Тимошенко презентувала учасникам форуму “Новий курс України” своє бачення розвитку держави

Юлія Тимошенко презентувала учасникам форуму “Новий курс України” своє бачення розвитку держави

  • 16 Червня, 2018
  • 7566 Переглядів
  • 0

Учора, 15 червня, за ініціативи лідера партії ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко у Києві пройшов Всеукраїнський форум “Новий курс України”. Під час свого двогодинного виступу лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зазначила, що місце України – в об’єднаній Європі.

«Я бачу Україну частиною європейської західної цивілізації, повноправним членом Європейського союзу і НАТО. Я робитиму все для того, щоб наблизити цей історичний момент», – наголосила політик.

Вона нагадала, що Україні відмовлено у праві на виконання плану дій щодо членства в НАТО  у квітні 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті.

«Тоді я як прем‘єр-міністр особисто підписала звернення до НАТО щодо початку процедури нашого вступу. І нам пообіцяли, що вступ буде, але десь у майбутньому. Ми в це віримо, розуміючи, що це наша справжня успішність в ЄС і наша справжня безпека в євроатлантичному альянсі», – переконана політик.

Вона також звернула увагу на заяви європейських партнерів про те, що двері до ЄС не відчинені, і не зачинені: «Це, погодьтесь, якийсь дивний стан дверей».

На її переконання, Україна – одна з найбільших європейських країн – не може чекати на відчинення дверей, стоячи на зупинці десятки років, знаходячись у війни, у крайній бідності, в корупції та економічній деградації.

«Треба нам всім українцям нарешті зрозуміти, що в цьому жорсткому конкурентному глобальному світі, щоб вистояти, ми повинні покладатися лише на свої сили, ресурси, на свої підприємства, на свій народ. Я вірю, що саме такий шлях для нас є відкритим і єдино можливим», – заявила Юлія Тимошенко.

Парламентарій також зазначила, що сильна впливова Україна в світі нікому не потрібна, окрім нас самих: « У цій важкій роботі, у цій важкій глобальній боротьбі у нас є лише одна надійна зброя, один найважливіший ресурс – це інтелект нашої нації».

«Ще є шанс осмислити всі виклики, які повстали перед нашим народом та прокласти правильний шлях до миру, до успішного заможного життя. Ось чому ми зібралися сьогодні на цьому Форумі на непартійній основі», – розповіла Тимошенко.

Повернення миру в Україну та стратегія відновлення Донбасу – ці питання мають бути головними в порядку денному інтелектуальної еліти країни і не можуть бути монополізовані владою.

«Мир потрібен Україні як повітря. Війна перетворилася в ширму для прикриття корумпованої, безглуздої політики влади, у найбільший заробіток для декількох людей. Це те, що сьогодні стримує мирний  процес і не дає можливості вести реальні переговори», – наголосила Юлія Тимошенко.

Політик упевнена, що паралельно з процесами, які відбуваються на базі Мінського формату, після виборів президента, потрібно повернутися до Будапештського меморандуму.

«Я твердо знаю, як і з ким вести переговори про мир. Мені не завадять чиїсь бізнес-проекти, які робляться на крові, не завадять жодні кулуарні домовленості, які сьогодні ведуться», – зазначила парламентарій.

Тимошенко наголосила, шо треба «думати про Донбас не як про окуповану територію, а як про українську землю», пам’ятати про 2 мільйони біженців, які «свій захист та майбутнє шукали в Україні» і тим самим спростували міфи про «проросійський Донбас».

Шлях до завершення окупації, на думку Тимошенко, полягає й через введення миротворців ООН на умовах України.

«Нам треба вже сьогодні думати про створення міжнародних фондів для відновлення та розвитку Донбасу, для повернення до життя тих людей, які знайшли тимчасовий притулок на неокупованій території. У жодному випадку,  не можна забути й про тих, хто поклав своє здоров’я, життя на фронтах у боротьбі проти агресора», – сказала Юлія Тимошенко.

«Поки Крим і Донбас не повернуться в Україну, ніхто з українців не може бути спокійним», – наголосила вона.

Лідер “Батьківщини” підкреслила, що Україна зобов’язана будувати свій новий курс, своє майбутнє на основі новітнього прогресивного бачення світу.

Вона звернула увагу учасників заходу на останню доповідь «Римського клубу», де є ціла глава під назвою: «Годі вже триматися за старі філософії».

«Нам, українцям, стратегічно дивлячись у майбутнє, треба перезаснувати свою країну на надійному фундаменті сучасного переосмислення принципів. Закони та державні інститути мають бути реформовані або ліквідовані, якщо вони несправедливі», – наголосила політик.

Так, за словами Юлії Тимошенко, автори доповіді пропонують нове просвітництво, яке б увібрало в себе філософську мудрість людства багатьох поколінь, видатних філософів і вчених сучасності.

Віхами на шляху до нового просвітництва повинні стати рівновага, мудрість, синергія, гармонія між крайнощами, між контрастами та протилежностями, вважають інтелектуали «Римського клубу».

«Якщо продовжити цей ряд, то до нього ще варто додати розуміння, пробачення та інші кроки, які дадуть нам право відновити націю», – заявила вона і додала, що все це абсолютно точно відповідає духовному стану української нації.

За її словами, спираючи на цей дороговказ, на ідеї багатьох філософів, які сповідують гармонію, рівновагу, інтегральний підхід до оцінки всіх процесів у світі, лідери «Римського клубу» пропонують сім принципів такого балансу.

«Думаю, це і буде фундаментом нашої з вами спільної роботи», – наголосила народний депутат.

Першим з таких принципів балансу, зазначила Тимошенко, є баланс між людиною та природою: «Ми маємо сприймати Всесвіт, людство і природу як єдине ціле з Творцем. Якщо виникають конфлікти, війни, коли клітини одного організму бунтують одна проти одної, то в медицині це називається автоімунна реакція. Вона вбиває організм».

Другий принцип – між короткостроковим та довгостроковим.

«Наш народ не може чекати змін ані хвилини. Нам потрібні короткострокові динамічні сильні дії», – зауважила політик. Але водночас, зауважила парламентарій, швидкість має бути збалансована з довгостроковістю, адже ми маємо думати щонайменше  про наступні сім поколінь.

Наступний принцип балансу – між приватним і громадським.

«Ринковий фундаменталізм, який зробив свій внесок у розвиток людства, ринковий абсолютизм, який виключає будь-які перешкоди і будь-які рахунки з іншою частиною суспільства, має бути збалансований з громадськими інтересами, що може стати основою нового економічно курсу України», – процитувала Тимошенко доповідь «Римського клубу».

Тимошенко також зазначила, що у доповіді «Римського клубу» звертається увага на баланс між жіночим та чоловічим.

«Ми можемо тримати цей баланс, бо тільки в єдності, у співпраці і гармонії як Інь і Ян ми можемо рухатися вперед і змінювати своє життя і життя людства», – пояснила лідер партії.

Ще один принцип балансу, який пропонується світу, – баланс між рівністю та справедливою винагородо: «Саме нерівність розподілу доходів між людьми, суспільством та декількома заможними корпораціями руйнує все».

Останній баланс, про який зауважила Тимошенко, – баланс між державою та релігією.

«Сьогодні, коли технократизм, цинізм, а іноді насилля і жорстокість дедалі більше захоплюють світ, мудреці світу кажуть: поверніться до балансу між державою та релігією. Тому що не можливо побудувати успішне суспільство та успішне життя людства без фундаментальних законів моралі: любові, віри, милосердя та прощення», – завершила свій виступ Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко запропонувала учасникам форуму об’єднати інтелект нації в одну потужну силу, яка може розробити шляхи виходу із ситуації, що склалася в Україні.

Як зазначила політик, особисто вона висловить пропозиції до такого спільного плану, які обговорюватимуться та критикуватимуться.

Так, вона запропонувала за підсумками Форуму створити чотири платформи, які об‘єднають найсильніших інтелектуалів України, представників професійних кіл, громадянського суспільства, різних політичних команд.

Перша платформа, за пропозицією Тимошенко, вироблятиме твердий шлях до миру в Україні – як вийти зі стану війни, відбудувати сильний Донбас після зняття окупації, а також думатиме про те, як захистити ветеранів, які знову з‘явилися в нашій країні, які не шкодували свого життя і здоров’я – вони стали за Україну і тепер ми мусимо стати за них.

Друга платформа вироблятиме план дій щодо нового суспільного договору, як серця нової Конституції.

На думку лідера партії, багато часу втрачено, але ще не запізно подумати, як будувати наше співжиття, наше самоврядування.

Третя платформа, за пропозицією політика, буде присвячена економічному курсу. Юлія Тимошенко пропонує зібрати знаних економістів, фінансистів, підприємців, які створять надійну економічну систему в Україні, в якій буде комфортно жити і працювати.

За словами Тимошенко, четверта платформа буде присвячена створенню правильної гармонійної екосистеми життя людини: все, що оточує людину і все, що потрібно українцям для того,щоб почувати себе стабільно і щасливо.

«Ми, як команда, готові представити всі наші напрацювання для цих платформам і готові бути рівними серед рівних учасниками цього процесу», – зазначила вона.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що немає жодного сенсу йти на вибори – президентські, парламентські, місцеві вибори – «ходити по колу, якщо не має чіткого курсу, наміченого саме інтелектуальною елітою нації».

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що Україні потрібна парламентська форма правління.

За її словами, проаналізувавши 30 найуспішніших країн світу, можна побачити, що більшість з них саме парламентського типу, а найбідніші – президентського.

«Саме тому хочу запропонувати парламентську форму правління канцлерського типу», – зазначила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також нагадала, що Революція Гідності розпочалася з того, що одна людина вирішила не підписувати Угоду з ЄС, а Україна за це «заплатила кров’ю, людьми та війною».

«Чи можемо ми і надалі продовжувати цю традицію, коли одна людина у своєму кабінеті, невідомо під яким впливом ухвалює рішення для всієї нації?» – запитала вона.

Виходячи з того, що 90% людей не хочуть відмовлятися від обрання президента і проти того, щоб його обирав парламент, виходом із ситуації може стати одночасне обрання на виборах партії та майбутнього канцлера – керівника уряду. Саме кандидат на посаду канцлера має очолювати партійний список, зазначила лідер партії.

«Голосуючи на виборах за партійний список, люди одночасно обиратимуть і партію, і майбутнього канцлера. Коли перемагає партія, ніхто не може витягнути з-під стола невідомого кандидата в канцлери, узгодити його з олігархією і показати народу. Нам потрібно сильна та дієва влада», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко вважає існуючу в Україні модель створення парламентської коаліції неефективною.

На її думку, вибори до парламенту у два тури – запорука дієвості коаліції.

«Створити ефективну більшість в парламенті можна шляхом обрання парламенту в два тури, де в останньому визначатимуться партія, яка сформує коаліцію, та партія меншості», – сказала вона.

 

За її словами, ефективні моделі обрання коаліції існують в Італії та Франції, де парламент обирається в два тури.

Так, низький прохідний бар’єр у 1,5-2% в першому турі допоможе створити в парламенті «інкубатор молодих партій», які вчитимуться  управляти країною і водночас стануть політичним кадровим резервом країни, розповіла політик.

«У другий тур виходять дві партії, які набрали найбільшу кількість голосів в країні. Хтось отримує більшість в парламенті і тоді опозиція та інші партії разом ділять умовно 224 голоси між собою. Це шлях до інституціоналізації більшості та меншості», – пояснила лідер «Батьківщини».

Окрім цього, після формування платформ більшості та опозиції, «кожна партія може обрати, куди їй приєднатися – до більшості чи меншості без коаліційних угод».

Водночас, наголосила Юлія Тимошенко, парламентській опозиції надається чіткий, зрозумілий статус: вона створює ТСК, формує Рахункову палату, має усі права, щоб перевіряти владу, а після розслідування щодо зловживань влади може напряму звертатися до суду.

«Це означає, що немає жодних перешкод в боротьбі з корупцією», – заявила політик.

Юлія Тимошенко вважає, що опозиція має отримати право формувати порядок денний не менше, ніж 1 день на місяць.

Лідер партії наголосила на необхідності впровадження в парламенті біометричної системи голосування після перезавантаження влади.

Юлія Тимошенко наголосила, що місія та мета України – розробити та запровадити справедливу модель розвитку суспільства, у якому кожна людина мала би всі можливості для реалізації  свого потенціалу.

«Сьогодні, у часи розвитку штучного інтелекту, у розвинутих країнах все одне панують порядки та правила, які нівечать души мільярдів людей насиллям, несправедливістю, нелюбов’ю. Світ, на жаль, побудований за принципом соціального дарвінізму: виживає сильніший», – розповіла вона.

На думку лідера «Батьківщини» настав час замінити цей принцип «соціального дарвінізму» на  модель життя, де були би відкриті шляхи для кожного: «Адже дух, волю та національний інтелектуальний рівень українців не в змозі знищити ні війна,ані корумпована влада, ні бідність країни  та розчарування людей».

«Ми можемо і маємо запропонувати світу принципово нову систему співжиття людей, нову систему самоврядності нації, управління та взаємовідносин. Запровадити справедливу та чесну систему, яка змінить парадигму: виживає сильніший на іншу – відкриті всі шляхи! Для того, щоб кожен жив та реалізовував свій потенціал, виконуючи місію, надану  йому Богом», – наголосила лідер.

Вона впевнена, що з хаосу та безладу найлегше побудувати в країні новий архітектурний проект.

«З  чистого аркуша створити нову Україну набагато легше, ніж з тієї темряви, яку ми отримали в 90-х роках. І це не просто наша національна українська  ідея. Це наша національна мета і наша національна місія – подарувати світові нові правила співжиття людства, які зроблять світ ближчим до Бога, а людину по-справжньому щасливою», – заявила Юлія Тимошенко.

Політик нагадала, що Китай подарував світові папірус та компас, Греція – основи демократії, Великобританія – паротяг, отже Україна «має і повинна подарувати собі та світові таку систему суспільного життя людства, яка змінить ненависть на любов, жорстокість на милосердя, відчай на впевненість у завтрашньому дні».

На думку лідера партії, у такій системі виховуватиметься не «цинічний бездушний робот, а Людина з великої літери».

Вона переконана, що в України немає часу на повільний прогрес, щоб наздогнати Японію,  Америку чи Швецію.

«Ми повинні зробити певний стрибок в майбутнє: супроти власної долі, а можливо,  – проти законів фізики  та історії. Ми не повинні сором’язливо заходити в майбутнє і дивитися по сторонам. Ми маємо увірватися у майбутнє. І ми зробимо це!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

У новому суспільному договорі треба надати громадянину України право законодавчої ініціативи, а також надати можливість застосування реального інструменту прямої демократії  – референдум за народної ініціативи.

Як зауважила політик, для надання права законодавчої ініціативи громадянину України слід належним чином виписати у оновленій Конституції України правовий прозорий механізм.

«Наприклад, це може петиція, яка буде направлена до Верховної Ради України. Якщо вона отримає близько 1 тис. голосів, то повинна бути включена до порівняльної таблиці того чи іншого законопроекту до другого читання, який готує профільний парламентський комітет.  Це означатиме, що жодна думка не буде втрачена», – сказала парламентарій і додала, що Білий дім приймає, вивчає і задовольняє кожну петицію від громадян США.

Окім того, Юлія Тимошенко зазначила, що в новому суспільному договорі повинен з’явитись інструмент чи механізм, який дає право народу України реально реалізувати референдум за народної ініціативи щодо дострокових виборів парламенту.

Лідер «Батьківщини» пояснила, що нинішній варіант Конституції України не дає реального права проведення референдуму за народної ініціативи, адже ЦВК може односторонньо заблокувати процес проведення Всеукраїнського чи місцевого референдуму.

«Тому у новому суспільному договорі ми повинні дати людям право провести справжній референдум за народною ініціативи – як Всеукраїнський, так і місцевий», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко також пояснила, що процедура забезпечення проведення Всеукраїнського чи місцевого референдуму повинна бути чітко виписана у Конституції України.

«Потрібно створити організаційний комітет референдуму, який за спеціальними квотами з усієї країни збиратиме всеукраїнське віче. Це віче матиме право призначити ЦВК, де обов’язково повинно бути представництво державних органів влади», – сказала вона.

Таким чином, співпраця, синергія, відкритість і використання новітніх технологій дадуть «можливість крок за кроком переходити до нової демократії», підсумувала вона.

Юлія Тимошенко пропонує в межах роботи над новим суспільним договором створити Національну асамблею самоврядності, яка дозволить посилити роль громадянського суспільства.

За її словами, Асамблея складатиметься на одну третину з голів Всеукраїнських асоціацій і на дві третини – із моральних та духовних лідерів нації.

«Верхні палати у кожній країні формуються по-своєму. І кожна з них відображає ту позицію суспільства, яку громадськість хоче бачити. Верхня палата – це така собі остання рука, яка ухвалює рішення. І ми бачимо Національну асамблею самоврядності саме такою», – додала вона.

За пропозицією Юлії Тимошенко, Національній асамблеї самоврядності слід надати такі повноваження як, наприклад, можливість застосування прямого права вето.

«Якщо якийсь закон чи рішення виконавчої системи влади буде шкідливим для країни, то вони зможуть застосувати право вето двома третинами своїх голосів», – сказала політик.

Також  Національна асамблея самоврядності зможе затверджувати і розглядати стратегію розвитку країни.

«Вони повинні отримати право законодавчої ініціативи, право призначати на посади керівників контролюючих органів та керівників незалежних регуляторних органів. Наприклад, вони зможуть призначати керівника Національного бюро розслідувань, призначати голову і склад ЦВК, а також членів Конституційного Суду Україну. Це буде такий всеукраїнський арбітр, який зможе вивести важливі органи Україні з-під корупційного впливу виконавчої і законодавчої влади», – пояснила Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко пропонує в межах роботи над новим суспільним договором створити Національну асамблею самоврядності, яка дозволить посилити роль громадянського суспільства.

За її словами, Асамблея складатиметься на одну третину з голів Всеукраїнських асоціацій і на дві третини – із моральних та духовних лідерів нації.

«Верхні палати у кожній країні формуються по-своєму. І кожна з них відображає ту позицію суспільства, яку громадськість хоче бачити. Верхня палата – це така собі остання рука, яка ухвалює рішення. І ми бачимо Національну асамблею самоврядності саме такою», – додала вона.

За пропозицією Юлії Тимошенко, Національній асамблеї самоврядності слід надати такі повноваження як, наприклад, можливість застосування прямого права вето.

«Якщо якийсь закон чи рішення виконавчої системи влади буде шкідливим для країни, то вони зможуть застосувати право вето двома третинами своїх голосів», – сказала політик.

Також  Національна асамблея самоврядності зможе затверджувати і розглядати стратегію розвитку країни.

«Вони повинні отримати право законодавчої ініціативи, право призначати на посади керівників контролюючих органів та керівників незалежних регуляторних органів. Наприклад, вони зможуть призначати керівника Національного бюро розслідувань, призначати голову і склад ЦВК, а також членів Конституційного Суду Україну. Це буде такий всеукраїнський арбітр, який зможе вивести важливі органи Україні з-під корупційного впливу виконавчої і законодавчої влади», – пояснила Юлія Тимошенко.

Суди в Україні повинні бути незалежними від політичної влади.

За її словами, в Україні склалась погана традиція, коли політичний клас грубо використовує судову систему.

Саме тому Юлія Тимошенко назвала конкретні пропозиції для виходу з цієї ганебної ситуації. Так, вона запропонувала, щоб мирових суддів та судів першої інстанції місцевих судів обирали громади.

«Це є світовим досвідом», – зауважила політик.

За її пропозицією, судді апеляційних та касаційних інстанцій призначаються з числа суддів нижчої інстанції після бездоганної роботи впродовж 10 років.

«Жодних суб’єктивних призначень. Вони призначаються за чергою з національного реєстру кандидатів на посади суддів. Абсолютне незалежне від політичної влади формування судової системи», – переконана народний депутат.

Водночас Юлія Тимошенко зверну увагу на те, що навіть без втручання політичної влади, судді беруть хабарі, неправомірно судять та не виконують свої рішення.

«У судах є жорсткий корпоративізм. Перша інстанція домовляється з другою, і, наче пуля, пролітає неправосудне рішення», – пояснила лідер партії.

Парламентарій переконана, усі ці вади треба викорінювати, адже з ними не можна рухатись далі.

Окрім того, Юлія Тимошенко запропонувала модернізувати дисциплінарну комісію і замість неї створити на базі суспільного договору Палату честі.

«Більше не стоятиме питання про люстрацію суддів і відповідальність. Ми пропонуємо палату честі сформувати з бази даних всіх правників, юристів, правозахисників України. Тих, хто не брав участь у судових процесах як прокурори, не працював у судовій системі, у силових структурах. Це, по суті, люди, які представляють правове громадянське суспільство», – сказала вона і додала, що цих людей братимуть на певний період – лише на три місяці.

Як зазначила лідер «Батьківщини», Палата честі матиме наступні права:

– розгляд письмових скарг сторін судового процесу,

– відвід суддів, може звільнити судді з посади,

– притягнення до дисциплінарної відповідальності,

– надання згоди на арешт судді,

– ініціювання порушення  кримінальної справи у ДБР за злочини проти правосуддя.

Також лідер Юлія Тимошенко запропонувала найближчим часом обговорити новий економічний курс України.

До участі у такому заході політик запросила малих та середніх підприємців, аграріїв, податківців, фінансистів, вчених – «усіх, хто твердо знає, як рухатися».

До того ж лідер «Батьківщини» заявила, що Україна має всі шанси стати новим Сінгапуром, який займає площу 720 км кв, але має ВВП втричі більший, ніж Україна. Окрім того, Сінгапур є одним з найвідоміших розробників новітніх технологій у світі, економічним та фінансовим торговельним центром світу.

«Той новий економічний курс, який ми з вами маємо побудувати, зробить Україну новим Сінгапуром», – переконана політик.

«Ми зобов‘язані зробити так, щоб наш курс, спрямований на створення екосистеми життя людини, повернув їй щастя», – підсумувала лідер партії.

«Сьогоднішній захід був першим кроком спільної роботи, адже за один день не можна обговорити всі невирішені питання, які загострилися за останні 4 роки», – сказала вона, підсумовуючи роботу Форуму, який відбувся сьогодні в Києві.

Політик наголосила на тому, що найближчим часом відбудуться ще два форуми: щодо економічного курсу та щодо створення системи забезпечення успішного життя українця.

«Ці форуми – для звірки годинників. Після них відбуватиметься тяжка робота щодо узгодження правильного шляху. Я хочу, щоб ми, попри усі складнощі, попри війну, з оптимізмом дивились у майбутнє. І щоб ми, як одна команда, ставили мету, вищу за наш зріст», – заявила лідер партії.

Юлія Тимошенко подякувала учасникам Форуму і закликала «йти разом, іти і робити».

«Саме тому ми сьогодні починаємо формувати всі робочі групи на платформах. Наше завдання – розпочати працювати і дати країні відповідь. Якщо ми зараз не об’єднаємось, не побудуємо сильну успішну європейську державу, боротьба багатьох поколінь українців за успішну Україну не завершиться. Я вірю в наші сили і я вірю, що ми зможемо», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Програмний виступ Юлії Тимошенко на Форумі «Новий курс України»

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE