Politerno > Статті > Україна і світ > “Для пояснення втрат в Сирії це добре працює”: як газети і YouTube намагаються легалізувати російських найманців (Фото)

“Для пояснення втрат в Сирії це добре працює”: як газети і YouTube намагаються легалізувати російських найманців (Фото)

  • 26 Жовтня, 2017
  • 1452 Переглядів
  • 0

У 2013 році бійці ПВК «Слов’янський корпус» прибули до Сирії охороняти нафтопромисли. Але були змушені вступати в зіткнення з терористами. Керівників компанії засудили за найманство на три роки.

В редакції петербурзького видання “Фонтанка” заявили, що нічна хакерська атака на їх сервер пов’язана зі статтею, що вийшла на сайті про “ПВК Вагнера“. Через атаки на сервери “Фонтанки” депутати трьох фракцій закзібрання Санкт-Петербурга звернулися до Слідчого комітету. Вони просять перевірити обставини тиску на журналістів видання та допитати бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають “другом Путіна” і господарем так званої “Ольгинської фабрики тролів”.

У ніч на 25 жовтня на сайті “Комсомольської правди” з’явилася стаття Олександра Коца з дуже довгим заголовком – “Приватні військові компанії: За що воюють і гинуть в XXI столітті російські” солдати удачі”. У статті – декілька інтерв’ю зі співробітниками ПВК, воюючою на Близькому Сході. Втім, ніяких хакерських атак на сайт видання зафіксовано не було. Про те, як приватні військові компанії виходять з тіні в провладних виданнях, і навіщо це робиться – в матеріалі Марії Борзунової.

ПВК йдуть в федеральні ЗМІ. Матеріал в “Комсомольскій правді”, який був опублікований сьогодні вночі, мало не найперша і гучна згадка приватних військових компаній в провладних ЗМІ. Тема найманців воюючих за Росію в Сирії вважається табуйованою: про неї не прийнято говорити вголос. Але тут Олександр Коц – один з головних воєнкорів країни – публікує цілий матеріал про ПВК, та ще й з коментарями самих військових.

“Слов’янський корпус” в 2013 році не попрацював у Сирії й року

“У нас зараз немає ніякої образи на державу. Є певні умови, на які ти погоджуєшся, йдучи в ПВК. Якщо тебе візьмуть в полон, держава скаже, що вона ні до чого. Якщо тебе вб’ють, твоє тіло, швидше за все, не будуть транспортувати на батьківщину. Зате твоя сім’я отримає від одного до чотирьох мільйонів рублів. Залежно від контракту. Тобі заборонено згадувати про свою діяльність де б то не було, особливо в соцмережах. Батьки в більшості випадків теж знають про ці умови. Тому і не біжать зі скаргами до журналістів в разі трагедії”.

Цю фотографію опублікували бойовики. За їх твердженням фото вони знайшли в телефоні убитого росіянина

Найманці, які виступають в матеріалі анонімно, говорять про те, що війна для них – робота. Один з них розповідає, що його ставка – 220 тисяч рублів на місяць. Але журналіст навіть не питає, звідки у ПВК в принципі такі гроші. За даними “Фонтанки” приватні батальйони не просто пов’язані з Міноборони, а навіть тренуються на території військової частини в Краснодарському краї.

Російський “солдат удачі” в складі штурмових груп урядових сил Сирії

“Він проявив небачену, звичайно, майстерність в цьому матеріалі, примудрившись жодного разу не згадати там позивний Вагнер, а також прізвище Уткін або, наприклад, Пригожин”, – вважає журналіст Денис Коротков.

Вчора сайт “Фонтанки”, як і деякі інші ЗМІ, піддався ддос-атакам. Редакція пітерського видання порахувала, що саме матеріали про “ПВК Вагнера” й послужили причиною.

“Я не сумніваюся, що це ланки одного ланцюга на ряду з тими, які ми спостерігаємо по відношенню до “Фонтанки”, її журналістів і керівників протягом останніх тижнів. На десятках, сотнях ресурсів в інтернеті розміщується наклепницька інформація про “Фонтанку” і її авторів”, – заявив головний редактор видання Олександр Горшков.

На цьому тижні на невідомому раніше акаунті в YouTube з’явилося відео про “ПВК Вагнера”. Це реп-кліп, кавер на пісню “Кукушка” Віктора Цоя. Кліп швидко очолив російські тренди YouTube, хоча у каналу було всього 300 передплатників, а пісня і раніше публікувалася в різних соцмережах. У відео відключені коментарі, зараз у нього 475 тис переглядів, але користувачі припустили, що їх могли накрутити.

Керівник Conflict Intelligence Team Руслан Лєвієв вважає, що таке часте згадування ПВК можливо говорить про спробу легалізувати групу Вагнера в суспільній свідомості. На це, швидше за все, вплинули і захоплені в полон Іcламскою державою громадяни Росії Григорій Цуркану і Роман Заболотний, які, цілком ймовірно, були бійцями ПВК.

“Що начебто це наші люди, але начебто, виходить, нам і наплювати. Можливо, метою можливості такого підходу, маневрування по частині документів, того, що трапилося з росіянами в Сирії, починається така розкрутка легалізації в суспільному розумінні цієї ПВК. Навряд чи це призведе до того, що будуть прийняті спеціальні закони, що легалізуючі діяльність ПВК, але для пояснення ситуації простим громадянам, це добре працює”, – зазначив він.

Велика частина матеріалу в “Комсомольській правді» якраз присвячена легалізації приватних військових компаній. Журналіст Коц міркує, що було б краще вивести ПВК в біле поле. Руслан Лєвієв вважає, що легалізації ПВК на законодавчому рівні не буде, а владі навпаки вигідно, щоб вони залишалися в сірій зоні. На думку журналіста Дениса Короткова, про ПВК Вагнера перестають говорити як про легенду, як раз через матеріал “Фонтанки”, де публікувалася документація групи Вагнера. Але, на його думку, легалізувати групу Вагнера законодавчо просто неможливо. Зокрема, тому що “ПВК Вагнера” воювали на Донбасі.

“ПВК Вагнера”- це не ПВК. Так це в нашій свідомості так склалося, це якийсь бренд, який став відомий під цим брендом “ПВК Вагнера”​​… Там немає нчіего схожого на приватну воєнну компанію. ПВК ніколи не застосовуються для ведення штурмових бойових дій. Тому що там служать фахівці, які абсолютно не хочуть ходити в атаку, їм це не потрібно. Вони прийшли заробляти гроші, а не гинути десь в пісках. Те, що пройшло, що було – це легалізувати. Як можна легалізувати злочин?”- підсумував він.

ПВК в Росії вже намагалися легалізувати, але Радбез вирішив відхилити ці пропозиції. Джерело “Дождя” в комітеті Держдуми з оборони і безпеки каже, що поки легалізація приватних військових компаній малоймовірна. Офіційно представники влади відмовляються говорити, що в Росії є найманці.

Читайте також: США розширили санкції проти Росії – в списку ПВК “Вагнер” та її керівник Дмитро Уткін

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE