Politerno > Статті > Україна і світ > Фіала, Хомутиннік та інші. Як Притула будує свою партію і чому це не подобається Порошенкові

Фіала, Хомутиннік та інші. Як Притула будує свою партію і чому це не подобається Порошенкові

  • 23 Жовтня, 2021
  • 4279 Переглядів
  • 0

В Україні продовжує прискореними темпами формуватися нова партія на прозахідному фланзі на чолі з шоуменом і колишнім членом партії “Голос” Сергієм Притулою.

Оголосивши про створення власної політичної сили, він проводить зустрічі в різних куточках країни із зацікавленими людьми. За цим туром Притули, очевидно, покликаним закріпитися в образі політика і знайти свій електорат, уважно спостерігають у Верховній Раді: по-перше, у фракції “Голос”, з чиїм керівництвом шоумен посварився, після чого і зайнявся партбудівництвом, а, по-друге , у фракції “Європейська солідарність” (ЄС), де побачили нового конкурента на своєму електоральному полі. І у верхівці “Голосу”, і в ЄС говорять про сприяння Офісу президента (ОП) проєкту Притули.

Крім того, в політичних колах ходять чутки, що до партії Притули мають відношення ряд відомих бізнесменів. Зокрема – екс-регіонал Віталій Хомутиннік (він чоловік рідної сестри дружини Притули) і власник інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала. Більш того, чутка говорить, що Фіала намір “делегувати” в цю партію ряд відомих журналістів своїх видань.

 

У пошуку друзів

Поїздки Притули почалися одночасно з чутками про його бажання обзавестися власною політсилою. Як виявилося, у шоумена великі політичні амбіції. Спроба перевороту в партії “Голос”, в політраді якої числився Притула, провалилася. Він пішов на вільні хліби і незабаром відправився на політичні гастролі, почавши з добре знайомих західних областей.

Анонсуючи через свій телеграм-канал зустріч в Луцьку, Притула запропонував поговорити про волонтерство та громадську діяльність, “про Україну з її болями і перспективами”.

“Подискутуємо, наскільки можливо українцям залишатися в статусі “поза політикою”, чому це не варіант і як активно в ній брати участь …”, – писав Притула.

Судячи з соцмереж, зараз шоумен зайнявся південним сходом. Деталей він як і раніше намагається уникати. Наприклад, він зберігає в таємниці партійну назву, хоча не секрет, що це буде “Партія Сергія Притули”. Документи на реєстрацію вже в Міністерстві юстиції. У відкритих реєстрах партія Притули ще не фігурує.

“” Читайте також: Галицька торпеда для Порошенка. Як і навіщо Банкова хоче перевербувати “Голос”

Бізнес ні до чого

Поїздки Притули відстежують особливо уважно у двох політсилах. Керівництво його колишньої партії “Голос” підозрює, що політична активність шоумена пов’язана з діями опозиції всередині фракції “Голос” у Раді. 

Як відомо, парламентська фракція “Голос” вже півроку розколота на дві групи. Противники керівництва партії і фракції створили внутрішньофракційну групу “Справедливість”. Вони підтримували Притулу в боротьбі за лідерство у “Голосі”.

Глава фракції Ярослав Железняк звинуватив “Справедливість” у співпраці з Банковою в декількох важливих для тієї голосуваннях заради його заміни, а також субвенцій для округів фракційних мажоритарників і в цілому лояльного ставлення до потреб членів групи. 

Окремо нібито розглядалася допомога Банкової у розкручуванні якогось нового “патріотичного” політпроєкту з орієнтиром на Західну Україну. Про те, що ова йшла про нову партію Притули, неофіційно підтверджували у “Голосі”. В “Справедливості” звинувачення спростували.

Як прогнозував Железняк, після призначення нового спікера відбулася спроба зняти його з посади голови фракції. Співрозмовник з групи Рудик-Железняка каже, що справа – в загрозі керівництва “Голосу” через з’їзд взагалі розпустити фракцію.

“В ОП цього не хочуть, тому що звільниться багато людей, які можуть стати ресурсом для депутатської групи Разумкова (екс-спікер Дмитро Разумков, який перейшов в опозицію до Банкової – ред.). Тому закидаються вудки: мовляв, давайте тоді не Устінову (член “Справедливості” Олександра Устінова – ред.) замість Железняка, а Умерова або Рахманіна (народні депутати від “Голосу” Рустем Умеров і Сергій Рахманін, до слова, вже займав пост голови фракції – ред.)”, – говорить джерело.

Притулі пощастило більше. Як стверджують різні джерела в “Голосі”, до роботи з шоуменом залучили лояльних до Банкової бізнесменів. “ОП попросив Веревського і Хомутинника допомогти Сергію. Бере участь також Фіала. У вузькому колі ходить відео, де Притула про це говорить”, – запевняють співрозмовники. Про причетність Фіали до проєкту Притули говорить і співрозмовник, близький до керівництва “Євросолідарності”.

Крім того, пішли чутки, що Фіала допоможе Притулі й кадрами. Зокрема, кажуть, що до проєкту з часом можуть долучитися Головний редактор журналу НВ Віталій Сич і “Української правди” Севгіль Мусаєва (обидва видання належать Фіалі).

Правда, всі описані вище особи свою причетність до проєкту Притули спростовують.

“Віталій Хомутиннік сьогодні не має ніякого відношення до політики. Він займається бізнесом, проводить багато часу у відрядженнях за кордоном”, – повідомили в прес-службі екснардепа.

“Томаш Фіала не допомагає Сергію Притулі”, – відповіли в прес-центрі компанії Dragon Capital бізнесмена.

“Я не збираюся в політику, і ніхто подібні пропозиції мені не озвучував останнім часом”, – відповіла Мусаєва на питання ЗМІ.

“Вперше про це чую. Навіть не розглядав і не обговорював. Мене звали в парламент і раніше, але мені подобається моя робота, і я не планую її міняти”, – зазначив Віталій Сич.

Спойлер на виборах

У політичних колах також звернули увагу, що Притулу стали частіше бачити в числі спікерів на різних форумах аж ніяк не розважального характеру. Так, в кінці вересня він був модератором дискусії на одній з панелей 10-го щорічного судового форуму. Правда, в професійній тусовці відреагували з гумором на його появу на такому заході. 

“Відкриваємо панель, в якій беруть участь судді Конституційного суду. Бачимо, що модерує її відомий конституціоналіст і безумовно фахівець з конституційного права Сергій Притула”, – прокоментувала на своїй сторінці в Фейсбуці заступник голови “правового” комітету Ради Ольга Совгиря (“Слуга народу”).

Політтехнолог Андрій Золотарьов вважає, що участь Притули у політичних процесах переслідує іншу мету. “Триває його “обкатка” на масових заходах зовсім іншого порядку. Правда, приводи повинні бути органічними. Коли людина, м’яко кажучи не з тієї сфери, це викликає посмішку, а то і сарказм “, – коментує Золотарьов.

Притула також фігурує в числі спікерів “Форуму нових політичних лідерів”, який намічений в Києві на 20 листопада. Засновник заходу – політтехнолог Микола Давидюк, який, за інформацією видання, співпрацює з Притулою. Також там виступлять ряд “слуг народу”, член “Справедливості” в парламенті (і союзник Притули) Соломія Бобровська, Олексій Гончаренко з “Євросолідарності”, мер Хмельницького Олександр Симчишин і знову-таки головний редактор “Української правди” Мусаєва. При цьому у коментарі вона уточнила, що темою її виступу на форумі буде не політика, а “робота УП”.  

Співрозмовник, близький до команди Притули, каже, що в міру розкручування з ним будуть все частіше з’являтися люди, які увійдуть у майбутню партію. “А зараз потрібно підняти його особистий рейтинг, який потягне і партійний”, – говорить він.

Ймовірно, з цієї причини Притула поки не хоче афішувати союзи з ідеологічно близькими йому політиками і громадськими діячами, а то і зовсім відхиляє пропозиції про дружбу. За інформацією з його оточення, шоумен не захотів укладати угоду з тріумвіратом колишнього глави Ради безпеки і оборони Олександра Данилюка, екс-генпрокурора Руслана Рябошапки і колишнього міністра закордонних справ Павла Клімкіна, у якого загальний проект “Центр стійкості і розвитку держави”.

Як кажуть, Притула хоче зробити ставку на нові обличчя, а ті вже “засвічені” в політиці. 

Як говорилося вище, по-своєму ставляться до активності Притули в “Євросолідарності”. Там бачать в ньому конкурента, який може “відкусити” частину електорату партії Петра Порошенка, що вигідно для влади, яка веде боротьбу з екс-президентом. “Партія Притули може стати спойлерським проєктом для ЄС, відхопивши частину її електорального поля. Стратегія сегментування електорату досі показує у нас хороші результати. Взявши 3-4% голосів, партія Притули не пройде в Раду, але зменшить результат політсили Порошенка”, – пояснює політттехнолог Андрій Золотарьов.

“Уже була спроба з “Голосом” на минулих виборах, і де зараз ця партія? Успіхів “зеленим” (тобто влади – ред.) з новим “спойлером”!”, – говорить джерело, близьке до керівництва ЄС.


“” Читайте також: Чи буде вирішена проблема з постачанням газу? Що сталося?


 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE