Politerno > Статті > Україна і світ > “Коли тобі ріжуть горло, страждати треба теж українською”. Як волонтерка Мазурчук потрапила у скандал щодо страченого бійця

“Коли тобі ріжуть горло, страждати треба теж українською”. Як волонтерка Мазурчук потрапила у скандал щодо страченого бійця

  • 15 Квітня, 2023
  • 2105 Переглядів
  • 0
Мазурчук - страта бійця ЗСУ

В українських соцмережах третій день не вщухає скандал навколо заяв екс-прес-офіцера полку “Дніпро-1” та добровольчого батальйону “Донбас” Васіліси Мазурчук – про те, як “правильно вмирати” українським військовим.

Вона написала дуже неоднозначний пост щодо резонансного відео зі стратою українського військового, де йому відрізають голову.

 

Васіліса Мазурчук заявила, що “краще померти гідно зі словами “Слава Україні” та стати символом, ніж “верещати їхньою (російською) мовою “нєнада, больна” (мається на увазі резонансне відео зі стратою українського військового, яке розійшлося по мережі). Чим викликала шквал обурення. 

На даний момент цей пост Мазурчук недоступний. Ймовірно, після скандалу Васіліса приховала чи видалила його. Але скріншоти залишилися і третю добу “гуляють” по мережі. Хвиля громадського обурення не вщухає досі.

Більшість коментаторів відверто обурені постом Васіліси Мазурчук. Ціла низка блогерів звернула увагу на те, що сама Васіліса, яка розмірковує про те, як український воїн має прийняти смерть, не перебуває в Україні – вона перечікує війну в Ірландії.

Про це, зокрема, одним із перших написав блогер Володимир Попов.

Про Васілісу висловилися і багато відомих людей. Наприклад, мер Дніпра Борис Філатов заявив, що особисто знайомий із Васілісою, описав довгу і непросту історію їхніх взаємин, а також порівняв її з Фаріоном.

“Війна винесла на поверхню не лише Героїв і Лицарів, а ще й купу людського непотрібу, який раптом чомусь вирішив, що має монополію на патріотизм і може вчити всіх довкола, як правильно Батьківщину любити.

Розуміючи, що після війни будуть затребувані політичні проекти ветеранів та волонтерів, кримінальні клани та нечистоплотні політики, вже сьогодні вкладаються у мерзотників, які мімікують під захисників.

Я можу назвати з десяток імен ублюдків, які сидять по штабах зі складами і звідти пиляють Тік-Токи, як вони проливають кров і з окопів викривають колаборантів із зрадниками.

Якщо ви сьогодні щиро аплодуєте умовним Фаріонам, то потім, не засмучуйтесь, якщо згодом вона вас здивує черговим людиноненависництвом. Як мила дівчина Васіліса”, – написав Філатов. 

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович назвав цю публікацію “крайнім випадком BLM-націоналізму”.

“Коли тобі ріжуть горло, то страждати треба теж українською. Це клініка”, – вважає Арестович.

“Радує, що 61 лайк, із 5,5 тисяч реакцій. Є надія, що це – реальне співвідношення божевільних у нашому, в принципі здоровому суспільстві. Добре, що подібну позицію негайно засудили. Швидкість імунної відповіді – ось, що потрібно від нас на даному етапі, щоб божевілля не розповзлося далі”, – пише Арестович.

Медіаменеджер Олександр Харебін назвав Васілісу “твариною”, яка вирішила “повчити патріотизму людей, які гинуть від рук нелюдів, захищаючи свою і нашу Україну”. І також звертає увагу на те, що це пише людина, яка втекла від війни до Європи.

“Мені здається, що після всього побаченого і почутого в останні місяці навколо теми мови та патріотизму, ми всі повинні зробити все від нас залежне, щоб ця тема зникла з публічного обговорення свідомих людей як мінімум до кінця війни за Незалежність, а краще назавжди, тому що якщо ні, то ми дуже скоро можемо почути від деяких тезу, “Людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона кличе мати/дружину/дітей, коли її вбивають за те, що вона українець…”.

 

“А далі буде прірва, в яку свідомо штовхають нас корисні ідіоти, мережеві провокатори та російські спецслужби, маніпулюючи на темі національної ідентичності. Якщо ми хочемо жити в країні, яка після перемоги зіткнеться та подолає всі виклики, обсяг та складність яких сучасний світ ще не бачив і на подолання яких може піти життя для деяких поколінь українців, нам краще зупинитися на тезі, що час, освіта та просвітництво це єдиний розумний та дієвий спосіб зняти мовне питання назавжди”, – написав Харебін.

Український військовий Євген Лібович запропонував Васілісі “повчити солдатів патріотизму з Бахмута”.

“Я солдат з 24 лютого минулого року. Я російськомовний, єврей, атеїст. Тобто, я не відповідаю більшості уявлень упоротих патріотів. Усіх, хто хоче повчити мене патріотизму, запрошую до себе під Бахмут. Це єдине місце, з якого можна, на мою думку, повчати солдатів у питаннях патріотизму”, – зазначив він.

 Також користувачі вважають, що Васілісою Мазурчук має зацікавитись СБУ.

Вадим Фульмахт зазначив, що кейс Мазурчук – наочний приклад того, “до чого призводить фейсбучно-диванне розлюднення”. 

“Коли захист інформаційного простору понад усе, можна пред’являти претензії і людині, якій відрізають голову – і справді, чому не державною? Що ж ти верещиш, нам усім фейсбуком прикро, ми таке не лайкаємо. Ми хочемо, щоб було як у кіно.

Наочний приклад, до чого призводить фейсбучно-диванне розлюднення. Я давно говорив і продовжую говорити, що пропагандистське розлюднення ворогів завжди призводить до саморозлюднення пропагандистів.

І це неминуче: фейсбучний інфобоєць не відчуває ні емпатії, ні співчуття, йому цікавий лише хайп. Інфобійцю начхати на факти як такі, для нього важливий виключно пропагандистський ефект, який можна витягти з цього факту.

Людям щиро здається, що мультиплікатор ненависті – це класна ідея, інакше ми будемо слабкими та всіх пробачимо. Ну ок. Поки що, на щастя, читачі не підтримують таких, як Васіліса. Поки що”, – написав він.

 

“” Читайте також: Після нарад в ОП: АРМА непрозоро продавала російський аміак та білоруський калій

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE