Politerno > Статті > Україна і світ > МВФ не влаштувала пенсійна реформа Гройсмана

МВФ не влаштувала пенсійна реформа Гройсмана

  • 28 Травня, 2017
  • 1976 Переглядів
  • 0

Основний кредитор виступив проти осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Крім того, МВФ виступив ще проти однієї ініціативи, про яку уряд промовчав у ході презентації пенсійних змін.

Кредитор не підтримує зниження коефіцієнта оцінки вартості року стажу з 1.35 до 1, що призведе до зниження розміру пенсій на третину.

Міжнародний валютний фонд не схвалив пенсійну реформу, яку підготував уряд Володимира Гройсмана.

Після 10 днів роботи в Україні місія МВФ видала висновок, в якому не міститься практично жодного позитивного відгуку про ініціативи Кабінету міністрів.

У заяві після переговорів з українською владою відзначається, що проведення структурних реформ залишається ключовим фактором забезпечення потужного і сталого економічного зростання. Правда, говорячи про реформи, МВФ, крім пенсійної, має на увазі і земельну реформу, а також приватизацію та боротьбу з корупцією.

“Як і передбачено програмою, ці дискусії (проведені в період роботи місії 16-26 травня) фокусувалися на пенсійній та земельній реформі, а також на заходах, необхідних для пожвавлення приватизаційного процесу і забезпечення конкретних результатів в антикорупційних зусиллях”, – йдеться в заяві.

МВФ відзначає, що в ході дискусій був досягнутий певний прогрес в загальному розумінні “визначальних компонентів даних заходів”, однак для відображення цих компонентів в конкретних законопроектах необхідно продовжити технічну роботу.

Простими словами, запропонований урядом зміст пенсійної реформи МВФ не влаштовує.

Як вдалося уточнити Українським новинам у джерел в уряді, МВФ після аналізу пропозицій уряду щодо пенсійної реформи виступили категорично проти скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів і не підтримали ідею осучаснення пенсій на постійній основі.

“Ці дві ініціативи МВФ не підтримує”, – заявив співрозмовник агентства.

Незгода МВФ з цими ініціативами цілком зрозуміла, вважає Гендиректор Української федерації убезпечення Галина Третьякова, оскільки їх реалізація призведе до збільшення витрат на пенсійні виплати з 11% ВВП на сьогоднішній день, до 14%. “Реакція МВФ цілком природна. Вони проти підвищення витрат на пенсійні виплати, враховуючи, що в майбутньому розмір виплат по боргах МВФ буде рости”.

Крім того МВФ категорично простив планів уряду знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу в формулі розрахунку пенсій з 1.35 до 1. За даними нашего джерела проект реформи передбачає, що коефіцієнт буде знижуватися вже з 2018 року.

Фактичне скасування цього коефіцієнта, відзначає Третьякова, може привести до істотного зниження пенсії – на 30-40%, що загрожує серйозним соціальним вибухом.

“Якщо наприклад зараз виходити на пенсію на звичайних умовах, то її розмір складе близько 60% від середньої зарплати. Але якщо з формули розрахунку пенсії прибрати коефіцієнт 1.35, а зниження його до 1 і означає його фактичне скасування, то пенсія скоротиться до 35- 45%. Це менше міжнародних норм, згідно яких пенсія не може бути менше 40% зарплати.

Людина в соціальному плані не може адаптуватися, якщо він втрачає більше половини свого доходу. Це поки не усвідомлюється нашими майбутніми пенсіонерами, але з часом, якщо так станеться , ефект буде більш ніж відчутний”, – зазначає Третьякова.

При цьому, ініціатива зниження коефіцієнта оцінки року стажу в формулі розрахунку пенсії зовсім не була відображена в презентації Кабміну про пенсійну реформу…

А повний текст розробленого і попередньо схваленого урядом законопроекту не оприлюднений.

У міністерстві соціальної політики агентству поки не прокоментували результати переговорів з МВФ. Разом з тим, джерела в уряді відзначають, що робота над проектом пенсійної реформи триватиме.

За неофіційною інформацією, позитивним результатом для продовження виділення чергового траншу можна буде вважати узгодження законопроекту про пенсійну реформу, а також про земельну реформу і прийняття їх в першому читанні Верховною Радою.

Фактично такий варіант підтверджується і в заяві МВФ, в якому не говориться про умови прийняття законопроектів в цілому. “Забезпечення парламентської підтримки цих законопроектів буде необхідним кроком на шляху завершення 4-го перегляду.

Фахівці МВФ спільно з іншими міжнародними партнерами будуть тісно співпрацювати з представниками влади всі наступні тижні, щоб підтримати реалізацію реформ”, – відзначає МВФ.

Юрій Дощатов

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE