Politerno > Статті > Україна і світ > Навіщо Кремль відправив Поклонську в ООН просити воду для Криму

Навіщо Кремль відправив Поклонську в ООН просити воду для Криму

  • 3 Червня, 2020
  • 1133 Переглядів
  • 0

Звернення широко відомої в світі колабораціоністки, яка сприяла російській окупації Криму, а нині «депутаки парламенту РФ» Наталії Поклонської до комісара ООН з вимогою вплинути на Україну для подачі на Кримський півострів дніпровської води стало досить помітною подією.

При цьому, якщо проаналізувати звернення, контекст, в якому воно зроблене, інформаційний фон і зробити ретроспективу російських заяв з цього і суміжних питань, стає зрозумілим – Кремль проводить нову кампанію з дезінформації для усього світу.

Одна з цілей цієї кампанії незмінна. РФ прагне довести світові, що Крим є частиною цієї країни на законних підставах. Також переслідуються й інші цілі.

По-перше, формування негативного образу України, яка нібито, перекривши надходження дніпровської води по Північно-Кримському каналу, влаштовує екологічну і гуманітарну катастрофу, від якої страждають прості кримчани.

По-друге, створення умов, сприятливих для зняття з РФ санкцій, накладених на неї саме за окупацію Криму. Необхідно ще згадати про замасковані загрози Києву, які звучать з різних джерел, але всі зводяться до одного: в разі непоступливості Кремль може застосувати силу для встановлення контролю над територіями з яких відбувається водопостачання.

При цьому, заяви, як кремлівських діячів, так і кримських колабораціоністів в особі Аксьонова та активний їхній інформаційний супровід цілком прозоро свідчать про те, що окупант відчуває величезні проблеми з утриманням захопленого півострова.

Читайте також: The Jamestown Foundation: Росія може піти на нову агресію проти України через брак води в Криму

Зокрема, нинішня кампанія вступає в абсолютний дисонанс з ранніми заявами офіційних осіб РФ і її пропагандою.

Практично з самого початку окупації і перекриття Україною Північно-Кримського каналу, що було абсолютно логічним і дієвим кроком для тиску на окупанта, ускладнення для нього утримання військових контингентів і військових виробництв, звучало бравурне: води в Криму вистачає, Росія здатна вирішити будь-які проблеми.

Насправді ж води вистачає для побутових потреб населення. А ось збільшення угруповання окупаційних військ, спроби запуску програм ВПК на вкрадених в України кримських заводах – вимагає просто гігантської кількості води.

Періодично, коли у Кремля з’являлося розуміння того, що зломити Україну і змусити її пустити воду в Крим не вдасться, сухопутна операція обійдеться РФ занадто дорого і аж ніяк не обіцяє успіху, звучали заяви про технічні проекти на кшталт перекидання кубанської води через Керченську протоку або ж глобальне опріснення морської води. Всі ці проекти, в силу технічної відсталості Росії, неефективного держуправління, корупції і режиму санкцій – виявилися нездійсненними.

На традиційних міжнародних майданчиках успіхи Кремля вкрай обмежені, санкції, накладені за окупацію Криму, не зняті і продовжуються. Тому в Кремлі прийнято рішення про зміну тактики. Робиться все, щоб світова спільнота повірила в те, що перекриття каналу і ненадходження води з Дніпра призводить до страждань населення Криму і екологічного лиха. Хоча, ще недавно рупор Кремля Жириновський, якому доручаються озвучування неоднозначних з точки зору логіки ідей Кремля (часто потім втілюються в життя), говорив про необхідність перекриття Дніпра у його витоку в Росії, абсолютно наплювавши на екологію.

Тому всі сентенції Кремля про те, що вода Дніпра повинна текти виключно тільки в Крим нелогічні, адже канал був побудований силами України в середині 60-х років минулого століття і вода в нього повернеться тільки після відходу звідти російських окупантів, а спекуляції Кремля не повинні обманювати світове співтовариство.

Денис Веселов, ІДС Кронос

Читайте також: Представник США в ОБСЄ закликав Росію повернути Крим і вивести війська з Донбасу

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE