Politerno > Статті > Україна і світ > “Навіщо нам коаліція з “Народним фронтом”? Як на Банковій вирішують, залишати Авакова чи ні

“Навіщо нам коаліція з “Народним фронтом”? Як на Банковій вирішують, залишати Авакова чи ні

  • 29 Серпня, 2019
  • 1056 Переглядів
  • Comments Off

Учора, 28 серпня, під будівлею Офісу президента пройшла акція проти того, щоб Арсен Аваков залишався на посаді глави МВС .

Її організували активісти і представники радикальних організацій, так чи інакше пов’язані з екс-президентом Петром Порошенком.

Тому в даному заході багато хто побачив особисту помсту Порошенка Авакову за те, що той не підтримав його на виборах президента.

Але, судячи з усього, людей, які не бажають бачити Авакова в новому Кабміні, чимало і в оточенні Зеленського.

Сьогодні заступник голови Офісу президента Дмитро Костюк заявив, що в партії “Слуга народу” неоднозначне ставлення до нинішнього глави МВС і розглядається відразу чотири кандидатури.

При цьому сам Аваков, за словами близьких до нього людей, до цих пір перебуває в повній впевненості, що його залишать на цій посаді.

Як буде насправді, побачимо вже завтра.

Поки ж викладемо аргументи за і проти Авакова на посаді глави МВС, які зараз, за нашими даними, обговорюються на Банковій.

Аргументи за те, щоб залишити

1. Аваков під час президентської кампанії не допустив масового підкупу виборців з боку Петра Порошенка. А також припиняв чимало провокацій прихильників тодішнього президента. У тому числі – і особисто проти Зеленського.

2. Авакову підконтрольні різні радикальні організації, і його перебування на посаді глави МВС утримує їх в покорі. У разі відставки радикали можуть вийти з-під контролю.

3. Аваков контролює значну кількість депутатів- мажоритарників, а також нардепів зі списку “Слуги народу”. У разі його відставки частина нардепів можуть почати саботаж і не голосувати за потрібні владі законопроекти.

4. Аваков худо-бідно утримує під контролем ситуацію в МВС, а що буде в разі його відставки – сказати важко. Особливо з урахуванням можливих провокацій проти Зеленського, які можуть влаштувати прихильники Порошенка, якщо того спробують посадити в тюрму.

5. Авакова активно підтримує олігарх Ігор Коломойський, на якого орієнтується значна частина оточення Зеленського, а також десятки мажоритарників і депутатів від “Слуги народу”.

Аргументи проти того, щоб залишити

1. Аваков був одним з архітекторів і “стовпів” системи влади в країні після 2014 року, проти якої проголосували виборці на виборах президента. Зрозуміло, що голосували вони проти Порошенка в першу чергу. Однак Аваков несе приблизно ту ж відповідальність за події в країні, що і сам екс-президент. І його збереження на посаді буде розцінюватися значною частиною виборців як відмова Зеленського від оновлення влади.

2. За Авакова система МВС занурилася в хаос і багато в чому несбалансована. На роботу поліції спрямована велика кількість скарг з боку як звичайних людей, так і бізнесу (побори і кришування нікуди не поділися). Погіршилася криміногенна ситуація.

3. Аваков і його оточення постійно знаходяться в центрі корупційних скандалів. У цілому ситуація в МВС з корупцією не покращилась. І навіть нова патрульна поліція почала брати хабарі.

4. Аваков сам по собі є потужною політичною фігурою, яка може стати альтернативним президенту центром сили. “Якщо його залишити главою МВС, то уряд замість єдиної команди знову перетвориться по суті в коаліційний. Знову потрібно буде з ним про щось постійно домовлятися. А навіщо нам коаліція з” Народним фронтом?”, – розмірковує джерело в “Слузі народу”.

5. З точки зору загрози вуличних акцій і провокацій з боку націоналістів більш доцільно не торгуватися з Аваковим про безпеку, а поставити надійного главу МВС, який візьме ситуацію під контроль і наведе порядок, а не буде загравати з радикалами.

Читайте також: Філатов: “Коломойський хоче, щоб я йому поцілував руку”

Діліться у соцмережах:

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм