Politerno > Статті > Україна і світ > Філатов: “Коломойський хоче, щоб я йому поцілував руку”

Філатов: “Коломойський хоче, щоб я йому поцілував руку”

  • 20 Серпня, 2019
  • 1434 Переглядів
  • Comments Off

Декілька днів назад мер Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook написав, що один телеканал готує кіно про міст, який Філатов пообіцяв президенту Володимиру Зеленському добудувати до середини вересня.

Також він додав, що готовий багато розповісти про одного “князя Темряви”, якщо той продовжить діяти в тому ж дусі.

“Якщо хлопчик Боря заговорить, системно, з документами за 15 років, то у когось може почати висипатися борода”, – загрозливо написав Філатов.

Для уважних читачів не становило жодних проблем розшифрувати цей ребус. “Князь Темряви” – Коломойський, який останнім часом через свій телеканал “1+1” розпочав інформаційну війну проти Філатова. І, судячи з посту мера Дніпра, він вирішив виклик прийняти і готує удар у відповідь.

Чому почалася війна між двома колишніми соратниками і що збирається робити Філатов на стежці цієї війни, він розповів в інтерв’ю виданню “Страна”.

Читайте також: Дніпро – качають: поліція корумпована, прокуратура зайнята, а у СБУ є більш важливіші справи, – Філатов

– Судячи з вашого останнього посту, ви оголосили війну Коломойському. Так незвично бачити вас в опозиції до влади.

– А хто вам сказав, що Коломойський – влада?

– А хто він? І що взагалі у вас відбувається? Медіа Коломойського тролять вас за міст. Ви ж обіцяєте розповісти масу історій за 15 років. Розповідайте все нам. Ми уважно слухаємо.

– Не думайте, що я петляю, але я дійсно не розумію, що відбувається. Швидше за все, це особисте. Я не бачу якоїсь злої волі з боку державних або правоохоронних органів по відношенню до мосту. У нас чесне парі з президентом. Нам ніхто не заважає. Поліція задає питання, ми відповідаємо. Йде нормальна робота. 14 вересня – дедлайн спору. Ніхто не хоче зробити з моста Грибовицьке сміттєзвалище (в травні 2016 року у Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області стався масштабний обвал, в результаті якого загинули чотири людини, а саме звалище було закрите, через що Львів поринув в сміттєву кризу. – ред.) .

– Ну, судячи з усього, одна людина все-таки хоче?

– Якщо хоче, нехай робить. Але навіть Андрій Іванович Садовий, при всій моїй нелюбові, все одно пережив це звалище. Всі розуміли, хто його придумав, хто зробив людям гидоту. Якщо хтось хоче покласти свої амбіції на вівтар цієї назріваючої війни, то він повинен розуміти. Постраждає насамперед Дніпро.

– Давайте говорити відверто, без вагань. За що бореться Коломойський? Чого він хоче?

– Чогось хоче.

– Ви ж розумієте, про що ми запитуємо. Давайте переінакшимо. Зазвичай камера “Плюсів” від Коломойського з’являється у тому місці і в той час, коли він хоче або нагадати про себе, дати здачі, або ж щоб йому подзвонили.

– Коломойський хоче, щоб я йому поцілував руку. Це психоделічна історія особистих амбіцій.

– Так а у чому проблема щоб трохи поступитися?

– А я йому нічого не винен. І я не його партнер Кущ (Олексій Кущ, екс-партнер Коломойського – ред.) і не Ткаченко (гендиректор “1+1 Медіа” – ред.), яких він перетворив на мило. Тому не дозволю, щоб мені дзвонили і принижували.

– Чому ви вважаєте, що Коломойський чекає, щоб ви поклонилися?

– Досвід спілкування за довгі роки. Ви ж пам’ятаєте мою психоделічну розмову, у якої обрізаний кінець?

– Ви про записи вашої розмови з Коломойським? 

– Так. Нашу телефонну розмову дворічної давності, яка раптово з’явилася в інтернеті в розпал виборів.

– Там був обрізаний кінець? А що було в кінці?

– Якщо ви переслухаєте, то зрозумієте, що там немає ні «Привіт», ні «Пока». Там є тільки фраза: “… Ти втратив телефон, ти «сливу залив» (нажерся – жарг.)…”. А потім раз – і обривається. У цьому записі відсутні дві пропозиції, в самому кінці.

– Які пропозиції?

– Там була лаконічна фраза: “Пішов ти нах*й! Я не хочу слухати цю ху*ю, бл*ть”. Відповів я Коломойському.

– У вас, випадково не зберігся запис цієї розмови? Повна версія.

– Дивіться, я, на відміну від деяких, нікого не записую. І записи в ЗМІ не зливаю, щоб всі побачили, який ти Іван Грозний. До слова, ця розмова відбулася, коли збили Іл-76 в Луганську. У цю ніч я розмовляв з нашими силовиками. Організовував машини, які возять морозиво, щоб вони вивозили трупи з аеропорту. Я ліг спати о п’ятій ранку, а о восьмій ранку, коли зайшов до Обласної адміністрації, мені раптом дзвонять і кажуть, що я “про*бал телефон”, “сливу залив” і так далі. Я все це слухав, слухав, а потім сказав: “А нах*й я повинен все це слухати?”. Але хтось це обрізав. А саму розмову вивалили між першим і другим туром виборів мера.

– Гарна історія. Але не боїтеся, що тепер зіпсуються ваші відносини з владою?

– Коломойський – не влада. Він продавець повітря. Він зараз, напевно, дзвонить і продає якийсь свій вплив на, як він собі уявляє, керівника держави. Але він помиляється.

– А ви вважаєте, Коломойський не впливає на Зеленського?

– А я не знаю. Я знаю, що він любить справляти враження. Може, він там щось і робить, але на мене він враження не справляє. Я його не боюся, от він і біситься.

– Ви не думаєте, що це не блеф, не запрошення на розмову, а просто підготовка до місцевих виборів з боку Коломойського? Що він хоче провести на мера свого кандидата? 

– Напевно, так. Але він не розуміє одного. Якщо я відкрию свій рот, то гірше буде не мені, а йому. А мені є що сказати.

– Так скажіть. Ми вас слухаємо. Не стримуйте себе. Про що хоча б ви маєте намір говорити?

– Про аеропорт, про МАУ, про Будинок офіцерів, про баскетбольну арену.

– А що з баскетбольної ареною?

– Ну як її будували. Будували і врешті-решт кинули, і тепер там все травою заросло. Стовпи і порожнеча. Там незрозуміло все з документами. Все, до чого він торкався в цьому місті, перетворювалося на тлін. Може, йому шкода грошей, або він не бачив в цьому проекті перспективи. Я не знаю. Я просто дивлюся на підсумковий результат. Він блукає за мною зі своїм телеканалом, розповідаючи, що я неправильно будую міст. Так нехай розповість глядачам “Плюсів”, що він зробив в цьому місті доброго. І все.

– В який момент ви посварилися з Коломойським? І чому?

– У той момент, коли Корбан сидів в СІЗО. Мені тоді весь час дзвонили і говорили, що потрібно щось зробити.

– Що зробити?

– “Зах*ярити Петю” (Петра Порошенка. – ред.). А я розумів, що мене штовхають на ту саму стежку. Що я повинен за Корбаном наступний у в’язницю поїхати, заради чиїхось амбіцій? А я не гарматне м’ясо і Коломойському нічого не винен. Можна правильно чи неправильно оцінювати те, що я робив або як я поводився, але я ніколи не зраджував і не обманював близьких. Коломойський так переживає за Корбана, що тепер заступається за справи Грановського, який у той час курирував всю операцію по посадці Гени. Переживає, щоб у Саші (Грановського – ред.) все було добре.

Я не солдат Коломойського, і я не у нього на роботі. Він повинен ставитися нормально, з повагою, по-людськи не тому, що я мер, а тому, що я людина. Нехай він витирає ноги об когось іншого. Я йому цього не дозволю.

– У Коломойського є вплив у Дніпрі, в оточенні президента, в регіоні. Ви не боїтеся, що він обернеться тепер проти вас?

– Вплив Коломойського значно перебільшений. Всі думають, що він – “князь Темряви”, який всіх смикає за ниточки, як маріонеток. Він продавець повітря, і дуже боїться, щоб цей образ не був зруйнований. Я давно вивчаю японську демонологію. Так ось коли демона дістають з комори і направляють на нього світло, знаєте, що з ним трапляється? Він розсипається. Так ось, я готовий направити на нього світло. Якщо він цього хоче.

– Ви тільки погрожуєте. Коли чекати історії про “МАУ” і всі інші?

– У нас тепер довгий серіал. Кожен раз, коли я буду бачити про себе історію по “1+1”, я буду розповідати, бл**ь, якусь історію на YouTube. Більш того, я цього хочу. Я мрію про той день, коли я вийду з мерського крісла, бл**ь, буду сидіти у YouTube і гавкати, як собака. Хочу помінятися місцями з Дубінським. Буду мочити з екранів олігархів. Люди ж не люблять олігархів.

– Які ваші подальші дії?

– Далі буду дивитися, і йти крок за кроком. Знаєте Кіплінга, автора “Мауглі”? Насправді це був апологет – колоніаліст. У нього є хороше вірш. “На ваше кожне питання у нас є своя відповідь. А у нас є кулемет, а у вас його немає”.

– Про що ця метафора?

– Грубо кажучи, у нас буде один один, 1 + 1. Про мене серія на “1+1”, а у відповідь – мій, бл…ть, публічний вихід. Будемо у лічилки грати.

Читайте також: У Дніпрі компанії, пов’язані з мером Філатовим, отримали з бюджету понад 2 мільярди

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE