Politerno > Статті > Україна і світ > У Дніпрі компанії, пов’язані з мером Філатовим, отримали з бюджету понад 2 мільярди

У Дніпрі компанії, пов’язані з мером Філатовим, отримали з бюджету понад 2 мільярди

  • 4 Листопада, 2017
  • 1433 Переглядів
  • 0

За останній рік з бюджету міста Дніпра на користь структур, пов’язаних з найближчим оточенням мера Бориса Філатова, виділили 2,27 млрд грн.

Про це йдеться в розслідуванні видання Коментарі, заснованому на матеріалах з відкритих джерел.

За даними видання, в Дніпрі діє конгломерат “щільно працюючих” з міським бюджетом фірм, пов’язаних з близькими Борису Філатову людьми. Видання умовно ділить їх на шість груп.

Так, “сім’я Мішалова”, в яку входять фірми, пов’язані, згідно матеріалу, з колишнім секретарем міської ради В’ячеславом Мішаловим і його батьком Дмитром Мішаловим, освоїли за останній рік близько 399,5 мільйонів грн на ремонті в місті, а також закупівлю систем камер відеоспостереження та “повторному” підключенні до Інтернету міських шкіл.

Понад мільярд, 1,025 млрд грн, припало на частку компаній, пов’язаних, за даними журналістів, з групою осіб на чолі з Владиславом Бородіним, депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії “УКРОП” і Тарасом Палієм, сином колишнього керівника державного підприємства “Дніпропетровський облавтодор”.

Ці компанії регулярно виграють тендери Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради на ремонт доріг і утримання дорожньої інфраструктури міста.

За даними засобів масової інформації, ключові компанії з цієї групи замішані в скандалах і ряді кримінальних справ, пов’язаних з розтратою бюджетних коштів.

У третю групу видання включило компанії, пов’язані, як випливає зі статті, з колишнім главою Департаменту гуманітарної політики Геннадієм Глядчишиним, які отримали на тендерах ввіреного йому департаменту 31 мільйон грн в 2017 році.

86 мільйонів грн з бюджету Дніпра на ремонті ліфтів “освоїли” компанії, близькі, за даними видання, до депутата міськради Дмитра Безуглого (раніше входив у фракцію “Опозиційний блок”, але пізніше перейшов в “Філатівську більшість” в лютому 2016 року) і бізнес -партнера мера Дніпра Геннадія Корбана.

За цей рік в цілому три комунальних підприємства виграли тендери на 0,5 мільярда грн. Всі три – знаходяться в структурі Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради, який підпорядковується заступнику міського голови Михайлу Лисенку.

Йдеться про комунальне підприємство “Міськзеленбуд”, чия “турбота” про дерева обходиться платникам податків в більш ніж 200 мільйонів грн і не припиняє перебувати під пильною увагою ЗМІ та еко-активістів, а також про КП “Міськсвітло” (170 мільйонів грн з бюджету) і КП “Гідроспоруди” (115 мільйонів грн бюджетних коштів).

Останні два підприємства також ставали фігурантами корупційних скандалів і розслідувань.

Крім того, на тендерах Департаменту житлового господарства Дніпровської міськради, очолюваної Владиславом Грицаєм, кілька фірм отримали з бюджету міста 243,3 мільйонів грн.

За даними активіста “Громадського контролю” Дениса Селіна, тільки в 15-ти тендерах за участю ТОВ “Городкомбуд”, ТОВ “Діаль Сервіс”, ТОВ “Група Капітал Строй” і ТОВ “Ольвікс” є порушення на загальну суму понад 60 мільйонів грн. При цьому дані порушення підтвердили в державній аудиторської службі.

Видання підкреслює, що в матеріалі наведено далеко не повний перелік фірм і компаній, що знаходяться в “бюджетній орбіті” дніпровської влади.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE