Politerno > Статті > Україна і світ > П’ять тисяч за клієнта. Як почнуть штрафувати бізнес за відсутність масок з 14 січня

П’ять тисяч за клієнта. Як почнуть штрафувати бізнес за відсутність масок з 14 січня

  • 13 Січня, 2021
  • 2034 Переглядів
  • 0

З 14 січня в Україні набуває чинності закон, який вводить штрафи для власників бізнесу, установ і організацій за відвідувачів і персонал без масок.

Тобто, тепер штрафи за “маски на підборідді” або їх відсутність під час карантину будуть виписувати не тільки пересічним громадянам, а й юридичним особам – компаніям, які допустили перебування на своїй території порушників.

Йдеться про будь-які публічні місця – кафе, транспорт, установи.

Нагадуємо, як, за що і на скільки будуть штрафувати бізнес з 14 січня.

За що і як будуть штрафувати бізнес

Згідно із законом, порушенням буде вважатися:

– допуск осіб без одягнутих належним чином масок (маска повинна знаходитися на обличчі, а не на підборідді, шиї або ще де-небудь);

– відсутність реагування на перебування “безмасочника” (усне зауваження, припинення обслуговування, виклик поліції);

– надання послуг працівниками, які не використовують засоби індивідуального захисту.

Йдеться про такі реагування:

– усне зауваження про необхідність надіти засіб індивідуального захисту;

– припинення обслуговування;

Тобто, якщо в ресторан, магазин, перукарню, транспорт і т.д. увійшов відвідувач без маски, то його повинні будуть попросити надіти маску. В іншому випадку йому повинні будуть відмовити в обслуговуванні або викликати поліцію, повідомивши про адмінпорушення.

Передбачені також штрафи за неносіння маски працівниками підприємств або безпосередньо фізичною особою-підприємцем.

Як будуть штрафувати і на скільки

Перевіряти наявність масок і їх “правильне” носіння у громадян буде поліція. А стежити за виконанням норм з боку бізнесу будуть чиновники МОЗ, які відповідають за санепідемзахист.

Зокрема – лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи органів державної санітарно-епідеміологічної служби.

Якщо правопорушник не сплатить штраф вчасно, його зобов’яжуть виплатити подвійний розмір стягнення.

За допуск і обслуговування особи під час дії карантину без засобів індивідуального захисту, що закривають ніс і рот, вводиться штраф – від 3 400 до 5 100 грн.

Побори і провокатори. Чого побоюються бізнесмени

Власники бізнесу та юристи вже заявили, що нові штрафи виглядають, швидше, як метод залякування населення та бізнесу, ніж як спосіб пригальмувати епідемію.

Вони побоюються, що це може обернутися черговим здирництвом, коли або будуть шукати, до чого б причепитися або зашлють провокаторів.

Головне питання – хто буде фіксувати, чи зробив представник юрособи зауваження і чи дотримувався усіх норм, прописаних в законі. Якщо цей процес не буде фіксуватися на камеру, то більшість штрафів, по ідеї, можна буде скасувати через суди.

Але це якщо підприємець захоче судитися, а не дати хабар за відсутність штрафу і “вирішити питання”.

Як штрафують рядових українців

Штрафи за маски в Україні вже вводили, і досить серйозні. На хвилі жорсткого локдауна навесні цього року встановили штрафи в розмірі 17 тис грн.

Правоохоронці масово виписували величезні штрафи, але так само масово суди їх скасовували. А після послаблення карантину про них усі якось забули.

Восени вступив в силу закон, який прописує більш помірні штрафи для приватних осіб, які перебувають в громадських місцях без масок. Штрафи за це – 170-225 гривень.

А ось для бізнесу та установ штрафи вирішили зробити дуже високими. Незважаючи на те, що та ж сфера послуг і так серйозно постраждала під час локдауна.

Читайте також: Степанов передумав: необхідності у продовженні локдауну немає

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE