Politerno > Статті > Україна і світ > Пенсійна реформа і ложка меду в морі невідомо чого

Пенсійна реформа і ложка меду в морі невідомо чого

  • 25 Липня, 2017
  • 1585 Переглядів
  • 0

Поява в ЗМІ повідомлення про те, що через 11 років пенсія зросте до 6040 грн політолог Андрій Золотарьов вважає не більше ніж піар-ходом: Кабмін намагається додати ложку меду в бочку лайна, оскільки пенсійна реформа від Гройсмана здивувала навіть МВФ, пишуть РІА Новини

Перед літніми канікулами Верховна Рада України прийняла урядовий проект пенсійної реформи в першому читанні. Проект передбачає проведення осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року пенсій з використанням: єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році в сумі 3 тис. 764,4 грн.

Планується поглинання наявних в структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій. При призначенні пенсій в 2018 році коефіцієнт вартості року страхового стажу становитиме 1, і буде використовуватися показник середньої зарплати за 2 останні роки, а з 2019 року – показник середньої заробітної плати за 3 останні роки.

Також передбачається відновити з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам в повному розмірі. Формально уряд виконав свою обіцянку не підвищувати пенсійний вік, але підвищило страховий стаж для призначення пенсії за віком.

Перегляд умов призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року: в 60 років виходити на пенсію можуть ті громадяни, які матимуть 25 років страхового стажу.

Мінімальний страховий стажу щорічно збільшується на 1 рік, поки не складе 35 років в 2028 році. У 63 роки на пенсію можуть виходити ті особи, які мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 року, проте не мають 25 років (також протягом 10 років буде збільшуватися на 1 рік щорічно).

У 65 років вийти на пенсію зможуть ті особи, які на 1 січня 2019 року матимуть 15 років страхового стажу, а не 16 років. Особам, у яких не буде 15 років страхового стажу, буде призначатися державна соціальна допомога після досягнення 65 років.

Переглядаються також умови індексації пенсій і щомісячних страхових виплат. Так, в 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремим рішенням Кабінету міністрів.

Щорічно з 2021 року показник середньої зарплати переглядатися на 50% зростання зарплати за попередні 3 роки і на 50% індексу споживчих цін.

Крім того, пропонується ліквідувати пенсії за вислугу років (крім артистів), залишивши пільговий вихід на пенсію тільки для: працівників з шкідливими і важкими умовами праці, чорнобильців, матерів, які виховали 5 дітей і інвалідів з дитинства (в 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів і людей з диспропорційною карликовостью.

Прогноз середнього розміру пенсії зроблений з урахуванням пенсійної реформи, яку розробив уряд, і повинна буде прийняти Рада на вимогу МВФ. Після прийняття законопроекту середній розмір пенсій нових пенсіонерів буде поступово зростати в такий спосіб: у 2018 році він складе 2454 грн, в 2019 – 2668 грн, в 2020 році – 3048 грн, а в 2028 рік – 6040 грн.

У той же час показник середнього розміру пенсії вже існуючих пенсіонерів буде нижче, і в 2028 році складе лише 4 184 гривень. На офіційному сайті Мінсоцполітики, таблиць з розрахунками немає, як немає і макроекономічного прогнозу на найближчі 10 років на офіціцальном сайті Мінекономрозвитку і торгівлі.

Як повідомило джерело в уряді, “злив” даної інформації в пресу був організований міністром соцполітики Андрієм Ревою. І зроблено це було з однією метою – з’ясувати реакцію на “вкидання”.

“Очевидно, що це – прояв крутійства політтехнологів, які консультують Реву. Інакше як піар-заявою, не стоячою на твердому грунті економічних розрахунків, подібне коментувати не можливо. Міністр намагається додати ложку меду в бочку лайна, оскільки пенсійна реформа від Гройсмана дещо здивувала навіть МВФ”, – сказав політолог, керівник аналітичного центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов.

На думку політолога, українцям треба розуміти, що через 10 років їм доведеться перетворитися в конфуціанців.

Дотримуючись канонів конфуціанської моралі діти повинні піклуватися про своїх батьків, оскільки пенсія за життя українцям не загрожує. З огляду на, що середня тривалість життя українців менше 70-ти років, з тієї пенсійною реформою, яку пропонує пан Гройсман, доведеться вкалувати до 70, не важко припустити, що українцям доведеться обходитися без пенсії”, – пояснив Золотарьов.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE