Politerno > Статті > Тернопільщина > Про “тернистий” шлях фігуранта “амбарної книги” ПР у радники Авакова

Про “тернистий” шлях фігуранта “амбарної книги” ПР у радники Авакова

  • 3 Листопада, 2017
  • 1861 Переглядів
  • 0

У міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з’явився новий радник. Місце, яке раніше займав Антон Геращенко, тепер зайняв колишній народний депутат України Михайло Апостол. Причини такого призначення – не вказуються. А між тим, таке призначення є дуже цікавим для кожного українця, оскільки Михайло Апостол – вельми непересічна особистість.

 

Вперше його ім’я стало відоме на всю Україну після оприлюднення списків так званої “чорної бухгалтерії” Януковича влітку 2016 року. Як з’ясувалося, пан Апостол, одразу після обрання його народним депутатом до Верховної ради України від БЮТ 12 грудня 2012 року, буквально за кілька тижнів після сесійної роботи, отримав колосальну суму від бухгалтерів Януковича – 1 мільйон 420 тисяч доларів.

Гроші передавав йому депутат Партії Регіонів з так званої “коаліції Ахметова” Євген Геллер. Сам же Апостол досить непереконливо заперечив дані, які оприлюднили журналісти та громадські активісти. У своєму коментарі радник розповів, що скоріш за все ці факти – це підробка документів. І таким чином колишні регіонали хочуть його дискредитувати.

Однак випадкових людей у “амбарній книзі” Партії регіонів, як відомо, не буває.

Тож журналісти вирішили розібратися у деяких фактах біографії і темних сторонах пана Михайла.

Михайло Апостол народився у селі  Ласківці Теребовлянського району. Одразу після закінчення школи пішов працювати у місцевий колгосп “Вільна Україна”. У непрості 90-ті часи зайнявся бізнесом. І про те, мабуть, вдалим, адже вже у 2000 році відкрив власне агропідприємство, яке назвав «Оріон А». Апостол вирішив обробляти землі земляків, а підприємство зареєстрував у селі Григорів Монастирського району.

Проте рано чи пізно пану Михайлу вочевидь набридло порпатися в землі. Бачачи, що великих статків маленькому фермеру не заробити,  Апостол вирішив балотуватися у депутати. Спочатку став обранцем в Тернопільській обласній раді від “Батьківщини”. А пізніше, у 2012 році від тієї ж політичної сили обрався у Верховну раду. І, власне, від цього періоду з бізнесом Апостола почалися творитися “дивні” справи.

Оскільки нардепам не дозволено вести власний бізнес, тож після обрання у 2012 році пан Михайло швиденько переписав своє невелике фермерство, а саме підприємство “Оріон А” на такого собі німця Ноймеєра Рудольфа Міхаеля. Про це свідчить сайт Міністерства юстиції України.

 

Німець Рудольф за цими даними став засновником підприємства у 2013 році і про інвестував в його статутний капітал внесок в розмірі 7 мільйонів гривень. При тому, адреса засновника Ноймеєра Рудольфа Міхаеля на сайті юстиції зазначена як: 85459, Берглерн Гласнерн, вул. Ердінгер штрасе, 32, НІМЕЧЧИНА.

Журналісти вирішили пошукати цього громадянина Німеччини Ноймеєра Рудольфа, вочевидь, на якого переписав свій бізнес нардеп Апостол. Як з’ясувалося, у невеличкому містечку Берглен поблизу Мюнхена і дійсно проживає такий собі Рудольф Ноймеєр, який займається…. продажем та доставкою квітів. І, вочевидь, навіть не підозрює, що володіє ще агропідприємством в далекій Україні.

З початком свого депутатства Михайло Апостол також зареєстрував  і благодійний фонд з однойменною назвою «Апостол». Тих невеликих доходів, які забезпечувало йому підприємство “Оріон А” явно було не достатньо, щоб розвернути таку всюдисущу благодійну діяльність. Капітальні вклади у фонд нардепа Апостола, вочевидь, робив хтось зі сторони. Загалом діяльність цієї благодійної організації пов’язують з мільярдером Олегом Бахматюком. Тим самим, банки якого «Фінансова ініціатива» і VAB банк тріснули як мильна бульбашка у 2014 році. Вкладники ще досі отримують свої заощадження через реструктуризації інших фінансових установ.  І, власне, злі язики пов’язують «щедроти» нардепа з обслуговуванням інтересів мільярдера Олега Бахматюка. Цього олігарха-аграрія у свою чергу часто згадують як одного з партнерів Дмитра Фірташа. Очевидно, що на цей слід натрапили і в “Батьківщині”. Юлію Тимошенко давно пов’язує війна із олігархом з Синькова, тому його “лазутчиків” різко зачистили в “Батьківщині”, після звільнення лідера з в’язниці.

Власне, після першого терміну Михайло Апостол  в нардепи вже йшов не від політичної сили “Батьківщина”, а від “Народного фронту”. Проте тернопільські люди зрозуміли, що після Революції Гідності перебіжчикам вірити не варто і не проголосували за нього вдруге.

Такий калейдоскоп політичних проектів протягом нетривалого часу часто позиціонується як вибір громадянина виходячи з його патріотичних міркувань. Натомість, серед людей таке часто називають “флюгерством”.

Цікавим є і той факт, що ще під час свого перебування у Верховній Раді Михайло Апостол всіляко користувався державними благами. Під час свого депутатства у Верховній Раді, у той час, коли інші відмовилися від компенсації за проживання у Києві, пан Михайло ні в чому собі не відмовляв. І це при тому, що його фірма, яка записана на родичів, заробляла в той час мільйони гривень.

Окрім того, для громадських активістів став досить кричущим той факт, що пан Михайло підпільно у вересні 2014 року голосував за скандальні закони про особливий статус територій захопленими терористами та амністію для сепаратистів. І це тоді, коли сам активно виступав проти “Лугандону” та “Донбасії”. Це ще раз доводить подвійні стандарти, якими і зараз живе пан Апостол, будучи вже радником міністра Авакова.

Щодо активних зв’язків з Аваковим, то ними Михайло Апостол почав вихвалятися ще до того, як став його радником.

Під час виборів до Верховної ради України, які відбувалися 26 жовтня 2014 року, пан Апостол міліцейськими методами намагався повпливати на результат на своєму окрузі № 166. Після самого голосування до членів виборчих комісій додому почали активно приходити працівники міліції та “ненав’язливо” запитували, чому була мала явка виборців на дільницях. Саме звернення до Арсена Авакова і спровокувало міліційське переслідування жителів сіл на Теребовлянщині. Тепер Апостол обіцяє продовження історії і по інших трьох районах виборчого округу №166. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці:

Щодо призначення Михайла Апостола на посаду радника Міністра МВС, то вочевидь Арсен Аваков, який прийшов на цю посаду за квотою від «Народного фронту» не розглядав інших кандидатур, окрім як свого однопартійця-перебіжчика.

Отож, зараз Михайло Апостол позиціонує себе як правоохооронець-борець з агро-холдингами і захисник простих селян. Про те, ці ж самі люди і потерпають від недолугої діяльності збирача “данини” для верхівки.

З іншого боку, є питання до міністра МВС – можливо, він публічно прокоментує таке призначення? Що робить поряд з ним людина, яка отримувала від “регіоналів” майже півтора мільйони доларів, а отже, ймовірно, фігурує у справі НАБУ і САП стосовно «чорної бухгалтерії»? Які функції виконує пан Апостол у пана міністра, і чи знає пан Аваков про минуле свого поплічника?

Юрій Шевченко

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE