Politerno > Статті > Україна і світ > “Шанси Порошенко на другий тур проблематичні”. Рейтинг президента втрачає по відсотку на місяць

“Шанси Порошенко на другий тур проблематичні”. Рейтинг президента втрачає по відсотку на місяць

  • 25 Березня, 2018
  • 2083 Переглядів
  • 0

Рейтинги Петра Порошенка і блоку його імені падають на очах.

Про це свідчать результати опитувань, проведених Центром соціальних досліджень “Софія”. Сьогодні про них на прес-конференції розповів керівник соціологічних програм ЦСД Олександр Левцун.

Опитування проводилося з 9 по 16 березня 2018 року в усіх областях, які контролює Україна. Було опитано 2010 респондентів.

Хто може пройти в Раду і стати президентом, якщо вибори відбудуться сьогодні – і як продовжують валитися рейтинги влади.

БПП нижче “Оппоблоку”

Якщо вибори до Верховної Ради відбудуться в найближчу неділю, то сім політичних сил долають 5% бар’єр.

За “Батьківщину” готові проголосувати 14,8% респондентів, за “Опозиційний блок” – 11,4%, за “Блок Петра Порошенка “Солідарність “- 7,5%, за” Громадянську позицію “- 7,2%, за Радикальну партію – 7,0%, за партію “За життя” – 6,3%, за об’єднання “Самопоміч” – 5,4%.

Про результати “Народного фронту” на прес-конференції навіть не повідомлялося. Останнім часом у партії Яценюка -Авакова-Турчинова, яка контролює ключові пости в країні, рейтинг коливається в рамках статистичної похибки.

Невеселі справи і в президентського блоку. Якщо порівняти результат попереднього дослідження “Софії”, яке проходило в грудні, то рейтинг БПП впав на три з гаком відсотки.

Результати ж “Батьківщини” виросли більш, ніж на два відсотки.

Порошенко знову “однотуровий”

Лідерами президентських виборів, якби вони проходили у найближчу неділю, стали б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко.

Тимошенко готові обрати 14,3% респондентів, Порошенка – 9,5%, Бойка – 9,3%.

Як бачимо, від зсуву на сходинку вниз президента відокремлюють частки відсотка. І, судячи зі швидкості падіння рейтингу Порошенка, чекати його переходу не третє місце залишилося недовго.

Якщо вірити даним “Софії”, за три місяці рівень електоральної підтримки гаранта обвалився більш ніж на три відсотки – синхронно з падінням рейтингу його партії.

“Ще в кінці минулого року Порошенко конкурував з Тимошенко за перше місце в президентському рейтингу. Сьогодні, враховуючи тенденцію зниження, шанси Порошенка вийти до другого туру президентських виборів проблематичні”, – заявив представник “Софії” Олександр Левцун.

Судячи з усього, свою справу зробив січневий скандал з поїздкою президента на Мальдіви і подальше погіршення соціально-економічної ситуації в країні.

Крім того, 7,4% готові підтримати лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, голову Радикальної партії Олега Ляшка – 7%, лідера партії “За життя” Вадима Рабиновича – 6,2%. Олег Тягнибок зі “Свободи” отримав би 4,1%, лідер “Самопомочі” Андрій Садовий – 4,0%, народний депутат Дмитро Ярош – 1,7%, лідер “Руху нових сил” Міхеїл Саакашвілі – 1,6%, мер Києва Віталій Кличко – 1,2%, голова партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк – 1,1%, позафракційний народний депутат Надія Савченко – 0,7%.

Є великий запит на нові імена в політиці. За нового кандидата, якого немає в списку і в природі, готові проголосувати 15,1%. Це вище, ніж результат фаворита рейтингу – Юлії Тимошенко. Хоча її рейтинг з грудня і підріс майже на два відсотки

Стали більше не любити і Гройсмана з Парубієм

Рівень негатив щодо головних інститутів влади з грудня зріс.

Не схвалюють роботу президента в країні 78,8% опитаних (було 76%), Кабміну – 81% (було 72%), а Верховної Ради – 88,5% (було 75,9%).

Таким чином, антирейтинг влади по спадаючій виглядає так: Парубій, Гройсман, Порошенко.

Напевно, тому більше половини громадян України позитивно ставляться до проведення позачергових парламентських виборів – 61%.

У грудні минулого року таких респондентів було 57,1, в жовтні – 55,8%.

Миротворці ООН на Донбасі

Незважаючи на одностайну позицію влади ввести миротворців на всю територію “ЛДНР” – включаючи кордон з Росією – українці в цьому питанні розкололися практично наполовину.

Багато хто вважає, що буде достатньо поставити їх тільки на лінії фронту. Таких виявилося 55,5% опитаних. І близько 60% підтримують розміщення миротворчої місії ООН на всій території ОРДЛО до самого кордону з Росією.

При цьому більшість респондентів згодні і з тим, що на Донбасі потрібно вводити зовнішнє управління – щоб припинити гуманітарну катастрофу. Ідею ввести в стікаючий кров’ю регіон тимчасову адміністрацію ООН для недопущення гуманітарної кризи підтримують 47,7%. Вважають це неприйнятним 30,5%.

Читайте також: Західні і центральні міста України проголосували б за “Батьківщину”, а східні – за Опоблок (Інфографіка)

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE