Politerno > Статті > Україна і світ > Що стоїть за рішенням Путіна змінити Шойгу і чим це погано для України

Що стоїть за рішенням Путіна змінити Шойгу і чим це погано для України

  • 13 Травня, 2024
  • 1270 Переглядів
  • 0

Висунення кандидатом на посаду нового міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова «пов’язане з високим рівнем корупції у Міноборони РФ та свідчить про підготовку Кремля до затяжної війни з Україною», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті нагадали, що Бєлоусов перебував на посаді міністра економіки у федеральному уряді близько десяти років, інформує Радіо Свобода.

«За цей час він брав участь в управлінні різними вітчизняними інноваційними проєктами в галузі оборонного промислового комплексу та безпілотників, що добре підготували його до керівництва апаратом Міноборони Росії, який перебуває в скрутному становищі», – зазначають в Інституті вивчення війни.

В ISW нагадали, що «оборонне відомство під керівництвом Сергія Шойгу боролося зі звинуваченнями в корупції на високому рівні та бюрократичній інертності, стикаючись із постійною нищівною критикою з боку російських воєнних оглядачів».

«Бєлоусов має міцну репутацію «ефективного технократа», а інсайдерські джерела стверджують, що в нього «позитивні стосунки» з Путіним (президентом РФ Володимиром Путіним – ред.). Бєлоусов зустрічався з диктатором у листопаді 2023 року, щоб обговорити оборонні проєкти і технологічне співробітництво, а також говорив із Путіним про проблеми у російському виробництві безпілотників», – йдеться у повідомленні.

У звіті зазначили, що «нещодавно Бєлоусов також висвітлив проєкт держзамовлення на 4,4 млрд рублів (приблизно 48 млн доларів) на виробництво безпілотників до 2030 року, а також плани з фінансової підтримки виробників безпілотників, навчання розробників і операторів безпілотників».

«Зосередженість на максимізації технологічних інновацій та обсягів виробництва російського ОПК, особливо у сфері безпілотників, ймовірно, буде надзвичайно цінною для військових зусиль Кремля – останнім часом йому доводиться рахуватися з розривом між російським виробництвом безпілотників і сучасними реаліями поля бою», – кажуть в ISW.

Аналітики нагадали, що в січні 2023 року «Бєлоусов особисто оголосив, що Росія завершила проєкт «Безпілотні авіаційні системи», що передбачає виділення 696 млрд рублів (близько 7 млрд доларів) на виробництво 32 тис. безпілотників на рік до 2030 року».

Читайте також: Путін робить перестановки в уряді, міноборони матиме нового керівника

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE