Politerno > Статті > Україна і світ > Шоу як у Путіна. Що пишуть світові ЗМІ про прес-марафон Зеленського

Шоу як у Путіна. Що пишуть світові ЗМІ про прес-марафон Зеленського

  • 13 Жовтня, 2019
  • 2109 Переглядів
  • 0

У 14-годинному прес-марафоні Зеленського світові ЗМІ цікавили насамперед “Украінагейт” і імпічмент Трампа. Але тут Зе нічого скандального для них не сказав, переконуючи, що президент США на нього не тиснув, а він сам йому нічого не обіцяв.

Ну, і звичайно, багато хто відзначив рекордну тривалість спілкування з пресою, незвичайний формат і локацію на фуд-корті. Independent пише, що Зеленський спочатку хотів провести спілкування зі ЗМІ в McDonald’s, але керівництво ресторану йому відмовило.

Місце було ретельно вибрано, щоб підкреслити відкритість адміністрації, зазначає Guardian.

Місце, де відбулась зустріч – таке ж незвичне, як і сам формат спілкування з пресою. Володимир Зеленський влаштував прес-марафон (саме так це називають в Офісі презіденда) в Kyiv Food Market на вулиці Московській (метро “Арсенальна”). “Київ Фуд Маркет” – це ринок їжі, який відкрився пару тижнів назад на території збанкрутілого заводу “Арсенал”. Тут 22 ресторани і пара барів на декількох рівнях. І поки Зеленський нагорі розмовляв з журналістами, внизу всі заклади працювали в звичайному режимі.

Заснували Kyiv Food Market київський ресторатор Михайло Бейлін, відомий по La Famiglia, і його колега Алекс Купер, який відкрив “Міський ринок їжі” в Одесі. Є інформація про те, що Алекс Купер пов’язаний з Володимиром Галантерником, одеським впливовим бізнесменом. Який разом з Андрієм Богданом, главою ОП, був на скандальному весіллі юриста Андрія Довбенка в Сен-Тропе. Та й сам президент часто відвідує заклади Галантерника. В Одесі Зе зупинявся в Hotel de Paris, який належить саме йому. Крім того, одним з потенційних кандидатів на посаду мера Одеси від “Слуги народу” є нардеп Олексій Леонов, якого також пов’язують з Володимиром Галантерником.

Володимир Зеленський і Андрій Богдан на виході з готелю Hotel de Paris в Одесі

Але повернемося до незвичного формату прес-конференції Зеленського та її змістового навантаження, яке світові ЗМІ розібрали набагато скрупульозніше ніж вітчизняні медійники.

“Він п’ять місяців тримав світ в очікуванні прес-конференції, але коли Володимир Зеленський нарешті дійшов до цього моменту, український телевізійний актор-обраний президент влаштував ціле шоу”, – описує Bloomberg незвичний брифінг.

Видання порівняло цю схему з спілкуванням зі ЗМІ Володимира Путіна.

“У російського президента є щорічне шоу, де він годинами відповідає на питання”, – пише Bloomberg.

Прес-конференцій в ресторані не зустрінеш навіть в просунутій Америці, де президент не шанує пресу, називаючи медіа “фейк-ньюс” (а більшість ЗМІ в США близькі до його опонентів-демократів).

“У Білому домі брифінги та прес-конференції практично зникли, а офіційні особи чинять опір роботі з Конгресом”, – нарікає Washington Post .

Хоча і Зе, як пише Wall Street Journal, більше любить розміщувати відео в соціальних мережах, ніж проводити інтерв’ю з журналістами.

Врятувати рейтинги

Піти на неформальне спілкування з пресою, на думку Guardian, Зе змусили події останніх тижнів – протести націоналістів проти формули Штайнмайера і відставка Данилюка, які можуть похитнути його рейтинг.

“Адміністрація Зеленського вирішила, що необхідний широкий жест для того, щоб відродити сюжет про молодого позасистемного президента з рейтингом підтримки 70%”, – пише Guardian.

“Українці більше зацікавлені у рішенні Зеленського минулого тижня підтримати механізм, який міг би привести до мирних переговорів, який, можливо, може привести до врегулювання конфлікту на сході України. Але відчувалося, що його офіс зіпсував цю обіцянку – і він визнав це в четвер. Він викликав різку критику з боку тих, хто інтерпретував це як капітуляцію перед Росією. З тих пір він намагається заспокоїти країну”, – пише Washington Post.

Зе – США: “Не вплутуйте нас”

New York Times дивиться на ситуацію з іншого боку, вважаючи, що незвична прес-конференція була покликана відвернути увагу від “пекельного шторму, що оточує його відносини з Трампом”.

“Він намагався сфокусуватися на обговоренні нагальних питань, для вирішення яких, як каже і він і більшість українців, його й обрали: нестримна корупція, зруйнована інфраструктура і війна з підтримуваними Росією сепаратистами. Але знову і знову журналісти повертали його до пана Трампа і ролі України в справі про імпічмент, яка поставила під загрозу не одне, а відразу два президентства. У той час як Трамп бореться за своє політичне життя і спадщину в США, пану Зеленському довелося мати справу з наслідками в Україні і своїм становищем в центрі величезного політичного скандалу, який вирує за тисячі миль від нього”, – пише видання.

Головний посил Зеленського для США, на думку Guardian, був такий: не вплутуйте нас в це.

“Вибирайте свого президента самі”, – сказав Зеленський американським репортерам в спробі зайняти нейтральну позицію щодо імпічменту, оголошеного демократами”, – пише видання.

Коли журналісти західних ЗМІ раз по раз поверталися до ролі України в справі про імпічмент в США, Зеленський в якийсь момент “схилив голову в удаваному роздратуванні і посміхнувся у відповідь на черговое питання про це”, – відзначає Reuters .

Bloomberg навіть з якоюсь жалістю пише про Зе, назвавши його мимовільним учасником саги про імпічмент Трампа.

“Я хотів бути всесвітньо відомим, але не у такий спосіб”, – New York Times вибрала заголовком цитату Зе про телефонний скандал з Трампом.

Уникав відповідей

Західні журналісти відзначають, що Зеленський часто ухилявся від відповідей. Наприклад, Washington Post пише, що коли їх репортер запитав про годинну розмову Зеленського з послом США в ЄС Гордоном Сондлендом, відразу після його тепер уже відомої усьому світу телефонної розмови з Трампом 25 липня, Зеленський відмахнувся від питання і сказав, що нічого про це, мовляв, не пам’ятає.

Сондленд, затятий прихильник Трампа, “став посередником, коли Зеленський шукав зустрічі в Білому домі, а Трамп шукав допомоги в розслідуванні щодо Джо і Хантера Байденів”, – пише видання.

“Зеленський сказав, що імпічмент є внутрішньою американською справою, і він не має ніякої позиції з цього питання”, – зазначає видання спробу Зе ухилитися.

“До 13:15 його голос почав звучати трохи грубо. Англійською він сказав: “Якщо ви будете залучати Україну до цього процесу, це буде великою, великою помилкою для США і для України. У нас є своя країна. Це все”, – розповідає Washington Post.

Politico написало, що у скандалі з Трампом Зеленський намагається врятувати свою репутацію і дистанціюватися від політичної драми в США.

Wall Street Journal називає команду Зеленського “недосвідченою”, яка намагалася “розшифрувати суперечливі сигнали з Вашингтона, що включали в себе спокусу потенційної зустрічі в Білому домі і різні заяви Руді Джуліані, як до, так і після телефонної розмови з Трампом”.

Дратувався через Коломойського 

Bloomberg відзначає, що українських журналістів тема Украінагейта не так хвилює, як їхніх західних колег.

“Для місцевих ЗМІ існують складні відносини з Росією, корупція всередині країни і стурбованість щодо зв’язків Зеленського з місцевим мільярдером, власником телеканалу, на якому виходив його ситком “Слуга народу”, – пише Bloomberg.

Reuters зазначає, що Зе говорив про свої стосунки з Ігорем Коломойським, “чия затяжна боротьба з владою за контроль над великим банком вплинула на імідж країни в очах іноземних інвесторів”.

Питання про залежність від Коломойського, за спостереженнями Independent, викликали у Зе “спалахи роздратування”.

“Президент наполягав, що в питаннях “ПриватБанку” захищатиме інтереси української держави. Однак залишилося неясно, які кроки він зробив для цього”, – пише Independent.

Читайте також: Основні тези Зеленського з 14-годинного пресмарафону

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE