Politerno > Статті > Україна і світ > Скандал на “Суспільному”: членам правління призначили премії в 173 тисяч гривень

Скандал на “Суспільному”: членам правління призначили премії в 173 тисяч гривень

  • 18 Листопада, 2017
  • 3329 Переглядів
  • 0

Днями стало відомо, що п’ятеро членів правління “Суспільного мовлення” (Національної суспільної телерадіокомпанії – НСТУ) отримали в жовтні премії в розмірі 173 800 тисяч гривень.

Згідно з документом, поширеній в соцмережах, глава правління ПАТ “НСТУ” Зураб Аласанія звернувся до Наглядової ради з проханням преміювати членів правління за роботу в третьому кварталі 2017 року у розмірі тримісячного посадового окладу (173 800 грн). Тобто, щомісячний оклад членів правління НСТУ становить майже 58 тисяч гривень.

Цю новину відразу ж почали активно обговорювати в соцмережах.

Серед інших, на своїй сторінці документ опублікувала адвокат і громадський діяч, скандальна Тетяна Монтян. Під її постом – десятки гнівних коментарів.

Так, багатьох користувачів здивувала значна сума премій, виданих співробітникам НТКУ.

Деякі вважали їх занадто високими – як для співробітників медіа, яке функціонує на гроші українських платників податків. Інші користувачі звертають увагу на те, що керівництво НСТУ заявляє про те, що держава не профінансувала “Суспільне” в повному обсязі. Звідси у користувачів питання – звідки гроші на виплати таких премій?

Повідомлення про нестачу фінансування розміщені на офіційному сайті НСТУ.

Ще влітку члени Наглядової ради НСТУ у відкритому зверненні закликали Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення в Держбюджеті-2017.

“Відповідно до Закону “Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні” бюджет Громадського мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ “НСТУ” має отримати з бюджету 1,28 мільярда гривень, проте в Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – нестача становить понад 300 млн гривень”, – йдеться в новині на офіційному сайті мовника.

Одне з останніх повідомлень містить звернення Наглядової ради “Суспільного” до влади із закликом профінансувати НСТУ в повній мірі в 2018 році (на суму 1,54 млрд грн).

Про проблеми з бюджетом на наступний рік пишуть в соцмережах і деякі співробітники “Суспільного”.

“Премії є, і вони не завищені”

У деяких користувачів закралися сумніви з приводу достовірності поширеного документу. Але як глава правління, так і деякі члени правління “Суспільного” підтвердили, що інформація про премії правдива.

“Так, я входжу в правління Суспільного мовлення. Так, Наглядова рада затвердила нам, як правлінню, премії за результатами кварталу. Ми представили звіт роботи за квартал Наглядовій раді та отримали премії”, – підтвердила “Страні” Олександра Кольцова, фронтвумен гурту “Крихітка”, яка зараз відповідає за розважальний напрямок в правлінні НСТУ.

“Ми також підтверджуємо, що зарплати співробітників будуть переглянуті в квітні, за що також проголосувала Наглядова Рада. Зараз ми чекаємо голосування за річним фінансування суспільного мовлення на наступний рік”, – додала Кольцова.

“Суми премій не можуть бути завищені”, – в свою чергу, коментує “Страні” Зураб Аласанія, глава правління “Суспільного мовлення”.

За його словами, всі суми позначені в контракті – як особисто його, так і всіх членів правління.

“Ця інформація відкрита, опублікована на сайті НСТУ. І ось це мене найбільше і веселить: “Дивіться! На ньому штани надіті! І сорочка!”. У чому сенсація, щиро не розумію. Це умови, на яких ми проходили конкурс. І Наглядова Рада запропонувала ці контракти, і Наглядова Рада кожен квартал (так в контракті) розглядає звіти всіх членів Правління та вирішує по кожному окремо – є за що преміювати чи ні”, – повідомляє Зураб Аласанія.

Дійсно, на сайті організації вказана інформація про засідання Наглядової ради “Суспільного”, в порядку денному якого в тому числі значиться питання “встановлення премій голові і членам правління ПАТ “НСТУ”.

 

Скандал навколо нарахування премій співробітникам НСТУ Аласанія розцінює “як ще одну спробу загальмувати реформу”.

“Грають на самих низинних почуттях людей”, – підсумовує він. І додає: “Для того, щоб змінилася на краще оплату всіх співробітників – необхідно, щоб мотивовано працювала група лідерів змін”.

У прес-службі “Суспільного” нам заявили наступне: “Питання преміювання членів правління відноситься до виключно компетенції наглядової ради. Рішення про таке преміювання приймається наглядовою радою ПАТ “НСТУ” в залежності від результатів роботи кожного з членів правління і успішності виконання ним своїх завдань відповідно до плану роботи”.

Найбагатший телеканал

Варто відзначити, що суми, які НСТУ запитує на наступний рік (1,54 млрд грн або ж понад 55 млн доларів) є за нинішніми мірками, за даними медіа-менеджерів, рекордними для телевізійного ринку України.

Рекордом є навіть сума, закладена на суспільне мовлення і в цьому році (близько 1 млрд гривень або ж 37 млн ​​доларів), яку в НСТУ вважають недостатньою.

“Дотації на утримання провідних новинних телеканалів зараз коливаються в межах від 1,5 до 8 млн. доларів за рік, – каже топ-менеджер однієї з українських телекомпаній. – Найбільші телеканали, що входять в першу п’ятірку рейтингу, після усушки і утруски останніх років обходяться своїм власникам в суми від 10 до 30 мільйонів. Якщо НСТУ отримає запитувані 55 млн – це буде самий багатий телеканал України. При тому, що його частка за вимірюваннями телеаудиторії становить в останні місяці 0,5-0,7% за аудиторією 18+. Для порівняння – частка телеканалу “112 Україна” – 1,5-1,7%, NewsOne – 0,9-1,1%, Інтера – 11-11,7%, “Україна” – 13-14%. Можливо, отримавши запитувані гроші, НСТУ і вийде на більш пристойні показники, але поки ситуація така, яка є”.

Strana.ua

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE