Politerno > Статті > Україна і світ > Яке відношення має до Порошенка фірма, яка виграє великі тендери в Сімферополі

Яке відношення має до Порошенка фірма, яка виграє великі тендери в Сімферополі

  • 18 Листопада, 2017
  • 1658 Переглядів
  • 0

Днями соціальні мережі сколихнуло повідомлення кримського громадського активіста і блогера Олександра Таліпова про те, що структури українського президента Петра Порошенка працюють на великих будівельних тендерах, які проводить російська влада в включеному Криму.

Тендери на сотні мільйонів

Дійсно, на порталі держзакупівель РФ з’явилося оголошення про те, що тендер на реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву в Криму виграла фірма “Крим-Девелопмент” з Сімферополя. Вартість контракту склала 112 млн рублів (близько 50 мільйонів гривень).

Джерело: zakupki.gov.ru

Торік ця фірма проводила реконструкцію центральних вулиць Сімферополя, заробивши на підряді 180 мільйонів.

Обидві закупівлі досить скандальні. Реконструкція Сімферополя, схоже, виявилася фірмі “не по зубам” – численні недоробки викликали бурю скарг кримчан. Але набагато більше питань викликали зв’язки кримського підрядника з бізнес-структурами корпорації “Рошен”, яка хоч і не прямо, але належить українському президенту Петру Порошенку.

Кримські фірми-“близнюки”

Згідно з отриманою нами виписці з реєстру юридичних осіб РФ, переможець кримських тендерів ТОВ “Крим-Девелопмент” було зареєстровано 22 вересня 2014 за адресою Сімферополь, вул.Вузлова, 12. Директором і засновником фірми в одній особі є Валерій Пісарєв:

 

Джерело: egrul.nalog.ru

Як зараз часто буває в Криму, у зареєстрованої за російськими законами фірми є український “брат-близнюк”.

Згідно з українським реєстром юридичних осіб, ТОВ “УКРЕВРО-ДЕВЕЛОПМЕНТ” зареєстровано в Сімферополі за тією ж адресою вул. Вузлова, 12, а її директором є той самий Валерій Писарев:

Джерело: usr.minjust.gov.ua

Єдина відмінність – засновником української фірми не Валерій Писарєв, а британська компанія “SVA ENTERPRISE INVESTMENTS LP” з міста Глазго в Шотландії.

Причому тут Порошенко? Саме через цю шотландську фірму простежується зв’язок між кримським будівельним підрядником і корпорацією “Рошен”, бенефіціаром якої є Петро Порошенко.

Згідно з даними британського реєстру компаній, у компанії SVA ENTERPRISE INVESTMENTS LP два засновника з офшорних зон Центральної Америки – панамська фірма GATENO VENTURES INC і VIALA TRADE LIMITED з Белізу:

Джерело: beta.companieshouse.gov.uk

У розслідуванні програми “Схеми”, оприлюдненому у лютому 2017 року, простежується зв’язок цих двох “офшорок” з корпорацією “Рошен”, а також з поставками російського скрапленого газу в Україну.

Читайте також: Мільярди в шоколаді. Корпорація Roshen в Україні та за її межами

“Не може залишитися без уваги ще один факт – Британська фірма Wexler Global LP, також успішно вийшла на ринок скрапленого газу на умовах штучного паралічу традиційних гравців, має цікавих засновників. А саме дві інші фірми – Viala Trade Limited (Беліз) і Gateno Ventures Inc (Панама). Ці ж секретарські компанії – і в засновниках британської фірми Foreway Sales LLP, через яку, за даними з митниці, корпорація “Рошен” в 2015 році продавала свою продукцію в Туркменістан”, – говорилося в розслідуванні.

Це стало відомою завдяки витоку інформації з Київської регіональної митниці. З’ясувалося, що коли продукція “Рошен” експортувалася до Туркменістану, в українській митній базі торговельною країною для “Roshen” була вказана Великобританія, а компанією-одержувачем продукції вказана не туркменська компанія, куди насправді йде продукція, а британська Foreway Sales LLP.

В результаті вийшла наступна схема. Панамська і Белізька компанії заснували разом дві фірми в Великобританії. Одна з цих британських фірм займалася поставками продукції “Рошен”. А інша британська фірма в Сімферополі створила будівельну фірму відповідно до законодавства України.

Директор цієї “україно-кримської” будівельної фірми до того ж створив за тією ж адресою в Сімферополі будівельну фірму по законам РФ. Ця фірма отримує сотні мільйонів з російського бюджету на будівельних тендерах в Криму.

Звичайно, теоретично можна припустити, що директор української фірми Валерій Пісарєв зареєстрував російську фірму на себе за власною ініціативою, ні з ким не порадившись.

Але тут показова реакція власників “УКРЕВРО-ДЕВЕЛОПМЕНТ”: Валерій Пісарєв досі продовжує числитися її директором. Тобто, після реєстрації фірми в Криму за російськими законами, його ніхто не звільнив. Також можна припустити, що ні Порошенко, ні “Рошен” до засновників британських фірм відношення не має. Мовляв, просто так співпало, що і постачальник президентських солодощів в Туркменістан, і компанія-засновник фартового кримського підприємства-переможця тендерів, мають однакових господарів.

Але ж надто близько, як то кажуть, снаряди лягають. І компанія-партнер “Рошен”, і постачальник скрапленого палива в Україну, і компанія, що займається облаштуванням Сімферополя – і скрізь одні й ті ж власники. Як мінімум ці власники не чужі для російської влади (якщо виграють тендери в Сімферополі і поставляють російський газ в Україну). Але це не заважає корпорації “Рошен” мати з ними близькі ділові стосунки.

Читайте також: ВО “Батьківщина” ініціює розслідування злочинних зв’язків Порошенко і Гройсмана з Росією

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь