Politerno > Статті > Україна і світ > Таємниця смерті Михайла Порошенка. Чи вбивав президент України свого рідного брата

Таємниця смерті Михайла Порошенка. Чи вбивав президент України свого рідного брата

  • 26 Березня, 2019
  • 35156 Переглядів
  • Comments Off

23 березня в вечірньому праймі телеканалу “1 + 1” Ігоря Коломойського, вийшла в ефір годинна програма “Українські сенсації. 50 відтінків Порошенка”, присвячена цілій серії викриттів чинного президента країни.

Із загального пулу претензій, які озвучували до глави держави журналісти і експерти в передачі, найбільш резонансними стали звинувачення в можливій причетності Петра Олексійовича до насильницької смерті його рідного брата, Михайла.

Відповідь самого фігуранта цих викриттів не змусила себе чекати.

Увечері 25 березня було оприлюднено заяву глави президентської фракції Артура Герасимова, у якій він повідомив: за брехню “плюсів” в “особливо великих розмірах” Петро Порошенко вирішив судитися з телеканалом.

Тим часом, посил про “Порошенка – вбивцю брата” продовжує заповнювати нішу в пошуковій видачі і стрічці інформаційних видань.

У чому звинувачують п’ятого президента України, з чиєї подачі зародився цей скандал і як йому намагаються дати друге життя, а також з-за чого насправді загинув Михайло Порошенко – у матеріалі.

Брат президента не дожив до 40-річчя три дні

Офіційна біографія чинного глави держави історію смерті його брата ретельно обходить. Наприклад, в російськомовній версії Вікіпедії цьому нюансу присвячений лише один абзац.

У ньому зазначено, що Михайло Олексійович був первістком в родині Олексія Порошенка (батька нинішнього гаранта Конституції), і виступав одним із засновників компанії “Укрпромінвест” – серця солодкої імперії “Рошен”. Але 22 роки тому, буквально за кілька днів до свого сорокаріччя, він загинув в автокатастрофі. І сьогодні його прах покоїться в сімейному склепі родини Порошенків на Звіринецькому кладовищі Києва.

Джерело фото: segodnya.ua

Україномовна версія всесвітньої енциклопедії подає інформацію про Михайла Порошенка ще більш скупо. В її трактуванні, старший брат Петра Олексійовича загинув в 1997 році внаслідок ДТП. Ще до обрання Порошенка на вищий пост в Україні, історію його життя і смерті намагалися розкопати журналісти на Одещині.

Так, газета “Сегодня” свого часу приводила слова Катерини Фазли, яка на той момент вже майже півстоліття знала подружжя Порошенків.

Жінка вказувала, що незабаром після закінчення школи Михайло потрапив в неприємну історію.

“Він побився з ровесником. Уже й не згадаємо, в чому суть бійки була, але Мішка там був, по суті, правий – він честь свою захищав. Тільки ось побив того хлопчика сильно. Забрали його в міліцію, довелося татові залагоджувати цю справу, причому, зі складнощами. Тато при посаді, це могло дуже негативно відбитися на його кар’єрі і на майбутньому Михайла. Пам’ятаю, сидимо ми всі у дворі, підходить мій маленький син і питає: “Мама, а де Міша?”. Нам тоді батьки Порошенка говорили, що він поїхав в місто іспити здавати, вчитися. Син побіг до хлопців, пограв, там і Петя був – йому років 8 тоді було, а потім мій син повертається назад і каже: “Мама, чому ти мене обманюєш? Ти сказала, що Міша вчиться, а він сидить у в’язниці”, – згадувала події тих років Фазли.

Незабаром після приводу в міліцію, сім’я Порошенків переїхала жити в Молдову. На новому місці глава сімейства очолив Бендерський експериментально-ремонтний завод. А його старший син Михайло – зайнявся бізнесом, ставши одним із засновників “Укрпромінвеста”.

Різні версії ходили серед колишніх друзів родини Порошенків і про загибель Михайла в 1997 році. Наприклад, Катерина Фазли згадувала: ходили чутки, що чоловіка отруїв партнер по бізнесу. Втім, нині покійна мама Петра і Михайла Порошенків розповідала подругам і інше трактування. Як згадувала її приятелька Марія Узун, старший син Порошенка дійсно загинув в автокатастрофі.

Як би там не було, але що насправді сталося з братом п’ятого президента України, тепер знають тільки його батько і сам Петро Олексійович.

Потонув на Кіпрі або убитий в результаті кримінальних розборок?

З новою силою про історію таємничої загибелі Михайла згадали незабаром після інавгурації Петра Порошенка. Тоді журналісти оприлюднили матеріали про судимість їх батька за розкрадання, а також поставили під сумнів законність первинного накопичення капіталів в солодкій імперії “Рошен”.

Після цього в ЗМІ спливли дві нових версій смерті старшого брата президента. З посиланням на нібито копії раніше порушених за даним фактом кримінальних справ, які розслідувалися на територіях іноземних держав.

Згідно з першим трактуванням, представленим журналістом телеканалу “1 + 1” Олександром Дубінським на його сторінці в соцмережі, молдавські слідчі вважали: Михайла Порошенка могли “замовити” його молодший брат і Петро Мадан. Причому смерть співзасновника “Укрпромінвеста” нібито далеко не перша на рахунку цього ОЗУ.

“У процесі здійснення кримінального переслідування у кримінальній справі №2004990391, була отримана оперативна інформація, що деякі члени злочинних угруповань, створених Порошенком П.О. і Маданом П.Г., були залучені в убивства Порошенка М.А., Опіка С.Е . і всіх членів сім’ї Шупарського К. Ця інформація не була відпрацьована до кінця, так як дана кримінальна справа з усіма матеріалами 23 червня 2005 року Генеральною прокуратурою була направлена за компетенцією в ЦБЕЗКб (Центр по боротьбі з економічними злочинами і корупцією – прим. ред.)”, – говорилося в довідці, оприлюдненій Дубінським.

Іншу варіацію причин загибелі Михайла Порошенка також озвучував опальний харківський “антимайданівець” Костянтин Долгов, який втік після подій 2014 року з України.

У паперах, оприлюднених ним, йдеться про кримінальні справи, порушені проти Петра Порошенка і Петра Мадана з приводу шахрайського заволодіння власністю в Молдавії. Причому до даного провадження додавалася якась довідка нібито від МВС Румунії по родині Олексія Михайловича Порошенка.

У ній говориться: “Порошенко М.О. в серпні 1997 року 28 числа, в день свого народження, був втоплений на Кіпрі під час купання. За наявними даними в МВС Румунії, утоплення організував його брат Порошенко П.О., з яким він був у ворожих стосунках. Приводом був розділ майна універмагу “Жеміна”, акцій цукеркової фабрики “Букур”, акцій склотарного заводу в місті Кишиневі”.

В іншому представленому Долговим документі говориться, що кримінальну справу, порушену чомусь румунським Центром по боротьбі з корупцією проти Петра Порошенка за шахрайське заволодіння майном в Кишиневі, було припинено в період перебування Порошенка на посаді секретаря РНБО.

Вусата історія і тінь виборів

Зауважимо, що в сюжеті “Українських сенсацій”, який вийшов в світ 23 березня, журналісти не спираються на дані Долгова або Дубінського. А наводять як джерела інформації про причетність до смерті Михайла Порошенка відомості від опального молдавського політика Ренато Усатого.

Вони були озвучені півтора роки тому – 22 вересня 2017 року ефірі телеканалу TV8. Тоді Усатий назвав президента України фактичним заручником молдавського олігарха Володимира Плахотнюка. І продемонстрував копію ордонансе (постанови – прим. ред.) прокурора Ліліани Рудей від 1 жовтня 2012 року.

“Тут чітко написано, що група фізичних осіб, керована Петром Порошенком, а саме Петру Мадан і інші, створили ряд ОЗУ, які скоїли на території Молдови з 1996 по 2004 рік ряд особливо тяжких злочинів, такі як шахрайство в особливо великих розмірах, розкрадання, написано про те, що є підозри (на адресу Петра Порошенка – прим. ред.) і в організації вбивства свого рідного брата, Михайла Порошенка”, – вказував Усатий.

На той момент заявам політика надали значення тільки російські ЗМІ – на ряді центральних телеканалів РФ постфактум вийшло кілька передач, де п’ятого президента України намагалися “пов’язати” з загибеллю його брата. І ось навесні 2019 року, буквально за тиждень до голосування про Усатого і його сенсації “згадали” на телеканалі Коломойського.

Звичайно, у президента заявили, що мова йде про брудне політичне замовлення з боку власника телеканалу – Ігоря Коломойського. Останній, за даними ЗМІ, на цих виборах підтримує Володимира Зеленського.

Тому його резон повернутися до цієї темної історії очевидний. У той же час, сам Петро Порошенко і його сім’я дуже скупо коментують смерть Михайла 22-річної давності. Що також дає поживу для пересудів.

Чи буде проведено детальне розслідування тих далеких подій покаже час.

Джерело

Читайте також: Йованович залишиться. Чому Порошенку не вдасться збити американського посла

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE