Politerno > Статті > Україна і світ > The Telegraph: Брудні справи Росії, можливо, намагаються обілити в Білому домі, та в Лондоні вона діє безперешкодно

The Telegraph: Брудні справи Росії, можливо, намагаються обілити в Білому домі, та в Лондоні вона діє безперешкодно

  • 2 Листопада, 2017
  • 1473 Переглядів
  • 0

Не повинно дивувати те, що Лондон знову опиняється в центрі подій в той момент, коли адміністрація Трампа занурена в черговий скандал з приводу своїх зв’язків з Росією.

Багаті москвичі британську столицю називають тепер “Лондонград”, що пояснюється величезною кількістю грошей, яку вони інвестували в це місто з моменту приходу до влади президента Володимира Путіна.

Приблизно кожен десятий будинок в Лондоні в ціновому сегменті від 1,5 мільйона фунтів стерлінгів і вище був куплений росіянами.

Однак російські інвестиції в Лондоні стосуються не тільки сфери управління активами і демонстрації соціальних досягнень. На думку чиновників в області безпеки, сьогодні в Лондоні діють стільки ж російських агентів, скільки і в розпал холодної війни. При цьому, як кажуть, співробітники російської розвідки причетні до вбивства Олександра Литвиненка, скоєного в 2006 році в лондонському готелі.

Олександр Литвиненко

Після цього випадку ще кілька російських противників автократії Путіна загинули при загадкових обставинах, в тому числі Борис Березовський, відвертий критик російського президента, який був знайдений мертвим у своїй ванній.

При такій високій активності російських в Лондоні майже неминучим можна вважати те, що самі сенсаційні підозри щодо контактів Дональда Трампа з Москвою протягом минулорічних президентських виборів повинні мати якийсь зв’язок з британською столицею.

Раніше в цьому році Крістофер Стіл, колишній співробітник служби MI6 середнього рівня, став фігурантом історії щодо російських зв’язків, і сталося це після того, як його лондонська фірма Orbis Business Intelligence виявилася місцем роботи авторів хухвалої 35-сторінкової доповіді про можливі зв’язки американського президента з Росією .

Крістофер Стіл і його кар’єра

У цьому досьє містяться недоведені твердження про те, що в розпорядженні росіян знаходяться відеозаписи за участю повій, які були зроблені в одному готелі класу люкс в 2013 році під час візиту Трампа в Москву і які потім використовувалися для шантажу американського президента.

У цьому досьє також стверджується, що радники Трампа в період виборів підтримували регулярні контакти з російськими офіційними особами і з людьми, пов’язаними з російською розвідкою, а також обмінювалися з ними інформацією протягом, “принаймні”, восьми років.

Раніше в цьому місяці Стіл зустрівся з Робертом Мюллером, колишнім директором ФБР, який в даний час є незалежним спеціальним прокурором і проводить розслідування з приводу можливого втручання Росії у вибори 2016 року.

Тепер з’ясовується, що ще одна людина з Лондона замішана в цьому скандалі.

Вчора газета Daily Telegraph повідомила, що професор Джозеф Міфсуд, почесний директор Лондонської дипломатичної академії, виступив в ролі посередника і, як кажуть, запропонував представити одного з помічників Трампа російським офіційним особам, які мали в своєму розпорядженні компроматом на Хілларі Клінтон, кандидата в президенти від Демократичної партії.

Джозеф Міфсуд

Матеріали суду, опубліковані в Сполучених Штатах на цьому тижні, свідчать про те, що професор Міфсуд запропонував допомогти Джорджу Пападополусу, колишньому раднику з міжнародних відносин передвиборного штабу Трампа, отримати відповідну інформацію.

Професор Міфсуд відкидає висунуті звинувачення, тоді як Пападопулос в даний час визнаний винним в тому, що він збрехав федеральному агентові США про свої російські зв’язки. Однак сам факт, що ще один британець виявився втягнутим в розслідування з приводу російських зв’язків Трампа, неминуче викликає питання про те, чи достатньо робить британська влада для спостереження за активністю проросійськи налаштованих персон в Лондоні, а також в інших частинах Сполученого Королівства.

Особливу заклопотаність у американських офіційних осіб викликає існуючий досі доступ російських олігархів, що мають тісні зв’язки з Путіним, до організацій та інститутів британської столиці.

Американці три роки тому, після незаконної анексії Москвою Криму, ввели широкий набір санкцій відносно цілого ряду російських банків. Однак американські офіційні особи стурбовані тим, що Москві вдається обходити санкції, для цього вона використовує доступ до лондонських фінансових інститутів, якими володіють прихильники Путіна.

Олег Дерипаска

Велике здивування у Вашингтоні викликало, наприклад, заплановане розміщення на Лондонській фондовій біржі акцій енергетичної компанії EN +, що належить Олегу Дерипасці, неоднозначному російському олігархові і прихильнику Путіна.

Дерипаска отримав популярність в Великобританії близько 10 років тому, коли Джордж Осборн, який був на той час тіньовим канцлером казначейства від партії Торі, був звинувачений в спробі отримати пожертви для своєї партії від цього російського олігарха.

В даний час ім’я Дерипаски спливло в Сполучених Штатах, де газета Washington Post зв’язала його зі скандалом з приводу російських зв’язків Трампа.

Як стало відомо, Пол Манафорт, голова виборчого штабу Трампа і лобіст інтересів однієї проросійської партії в Україні, запропонував надати Дерипасці інформацію про американські вибори. Дерипаска стверджує, що він не здійснював нічого протизаконного. Однак американські дипломати вважають, що Дерипаска є одним з ключових союзників Путіна, і якщо слідчі уважніше подивляться на його контакти з Манафортом, то тоді неминуче виникне питання про те, чи слід Управлінню з фінансового регулювання і нагляду (Financial Conduct Authority) дозволити російській компанії EN +, першій після захоплення Криму, розмістити свої акції на лондонській біржі.

У минулому Сполучені Штати забороняли таким людям як Дерипаска в’їзд в країну. Якщо з’являться додаткові дані про поведінку російських олігархів в британській столиці, що суперечить закону, то можна бути впевненим в тому, що від Британії зажадають закрити Лондонград.

Оригінал на The Telegraph

Переклад на російську: Андрій САБАДИР, спеціально для UAINFO

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE