Politerno > Статті > Україна і світ > “До сина Авакова не застосували навіть застави, але при цьому суди кожен день наповнюють в’язниці крадіями з ринку”

“До сина Авакова не застосували навіть застави, але при цьому суди кожен день наповнюють в’язниці крадіями з ринку”

  • 2 Листопада, 2017
  • 1848 Переглядів
  • 0

Особистим зобов’язанням закінчилися для сина глави МВС Арсена Авакова – Олександра – спроби Національного антикорупційного бюро і Спеціальної антикорупційної прокуратури взяти його під варту на два місяці з правом внесення 5-мільйонної застави, у справі про 14-мільйонної розтрати державного майна.

Суд по обранню запобіжного заходу синові політика тривав 5 годин.

Найм’якша запобіжний захід

У Солом’янському суді Києва вже традиційно зал засідань був заповнений політиками – в залі знаходилися з десяток депутатів від “Народного фронту” і “зелені чоловічики” в камуфляжі, яких сюди ще за кілька годин до суду привів екс-радник голови МВС Ілля Кива.

– Я прийшов підтримати Олександра Авакова, – знехотя відповідав на питання журналістів один з молодих людей у ​​формі, який представився В’ячеславом, під час перерви, коли суд пішов до нарадчої кімнати.

– Ви служили разом? – прискіпливо допитували хлопця журналісти.

– Ні, просто перетиналися…

– А що скажете про рюкзаки?

– Ну я їх бачив, нормальні, – знизував плечима хлопець в камуфляжі.

Після винесення рішення суддею Віталієм Українцем один з прокурорів вкотре пояснив журналістам, що собівартість скандальних “рюкзаків Авакова”, які і є причиною розслідування, – від 100 до 550 гривень. І аж ніяк не 2900 гривень за штуку, за які по тендеру їх поставила фірма, яку пов’язують із сином Авакова – в цілому на 14 мільйонів гривень.

“Які до нього питання, – в іншому кінці залу голосно мовила депутат від “Народного фронту”, в минулому журналіст-розслідувач Тетяна Чорновіл. – Рюкзаки нормальні, рюкзаки були поставлені. Я в АТО переконалася в їхній якості. Це політична справа!”.

Напередодні і сам Арсен Аваков заявив, що справа проти його сина – політична.

“Аваков мав рацію. Судовий процес по обранню запобіжного заходу його сина виключно політичний. Ви не знайдете правового пояснення, що робить в залі судових засідань купа людей в камуфляжі і з десяток жалюгідних депутатів від прокравшоїся політичної партії з нульовим рейтингом, і чому їх не видно в інших судових процесах… Ви не знайдете правового пояснення, чому суд застосував особисте зобов’язання до особи, яка підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, не застосувавши до нього хоча б заставу без утримання під вартою, але при цьому кожен день пачками наповнюючи в’язниці дрібними злодюжками з ринку”, – написав у себе в ФБ відомий адвокат Андрій Смирнов, який спостерігає за процесом.

Суд постановив надіти на сина Авакова і електронний браслет стеження. Але прокурор САП Олександр Снєгірьов відразу попереджає журналістів: “Про браслет давайте поговоримо пізніше, браслетів не вистачає на даний момент. На це питання не готовий відповідати і ніхто вам не відповість”.

“Це ж вам не Гужва”, – іронізує на рахунок рішення суду колишній міністр юстиції Олена Лукаш, згадуючи, як Шевченківський районний суд столиці обрав для головного редактора інтернет-видання “Страна.ua” Ігоря Гужви запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 544 тис. гривень, в рамках вже практично розваленої справи про, нібито, вимаганні хабара у народного депутата Дмитра Лінька.

І дійсно, Україну не вперше стрясають гучні справи про корупцію. Але самий м’який запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання застосовується вкрай в рідкісних випадках.

За відстороненого главуДФС Романа Насірова, обвинуваченого в корупції, застава склала 100 мільйонів гривень. Колишнього мера Вишгорода Олексія Момота, обвинуваченого в отриманні хабара, випустили під заставу в 5 мільйонів гривень. А ось до одного з головних спонсорів “Народного фронту”, екс-депутата Миколу Мартиненка застосували запобіжний захід у вигляді поруки його колишніх колег – народних депутатів.

Тепер же саму м’яку міру запобіжного заходу суд визначив для сина глави МВС.

“Гієни помирилися, щоб далі жерти Україну”

“Такий м’який запобіжний захід – це результат змови Авакова з Порошенком, який контролює суди. Це маркер, за яким сьогодні можна судити про політику в цілому. Про договорняки, які є між Порошенком і Народним фронтом. Про їх спроби зберегти баланс влади. І зараз судять не просто якогось Олександра Авакова, який виграв тендер. Судять сина чиновника відомства, яке проводило цей тендер. Якби у нього не було тата-міністра, Чеботар би його не пустив на поріг свого кабінету. І пов’язана з ним фірма не виграла б цей тендер. І не було б сьогодні предмета для обговорення. Але все склалося так, як склалося. Але справа на цьому ні для Авакова, ні для його сина не закінчується. Подивимося, як відреагують західні партнери на змову, яку продемонстрував суд. Адже хто б не був ініціатором справи проти Олександра Авакова (сам Порошенко, грузинська команда на чолі з Углавою чи ще хтось), зрозуміло, що НАБУ ніколи б не наважилася на затримання сина впливового міністра, не отримавши відмашки від своїх американських кураторів. А останні працюють системно і грають “в довгу”. Так що цей суд – не закінчення, а лише перший акт процесу”, – говорить політичний експерт Руслан Бортник.

“Схоже, всі питання між Порошенком і Аваковим залагодили. Загалом, жадібні гієни помирилися, щоб і далі жерти українців…”- пише на своїй сторінці в Facebook політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

Готують удар по НАБУ

Тим часом провладна більшість і її сателіти вже готові наносити удари у відповідь по НАБУ. Ось що пише на своїй сторінці в Facebook радикал Ігор Мосійчук (партія Ляшка, як неодноразово помічали ЗМІ, часто працює в унісон з владою).

“Вислухавши прокурора та матеріали справи як народний депутат, перший заступник голови комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, вважаю за необхідне:

1. Негайно призначити незалежний аудит НАБУ;
2. Наполягаю на негайному заслуховуванні на найближчому засіданні нашого комітету директора НАБУ Артема Ситника і главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Артема Ситника (тут депутат обмовився, САП очолює Назар Холодницький. – Ред.) з питань дотримання їх співробітниками норм кримінально-процесуального кодексу. За такі гроші, які їм платять українці, можна хоч на ніч КПК читати!”- написав Мосійчук.

“Чорна мітка Авакову”

Опитані “Страною” експерти вважають, що “отвєтка” для НАБУ обов’язково піде. Але і сам міністр внутрішніх справ тепер на гачку – як у західних посольств, так і партнерів по коаліції.

“Мова йде про внутрішньовидову боротьбу, в яку втрутилася третя сторона – Захід. Тепер буде удар у відповідь. Ми знову побачимо боротьбу за аудитора для НАБУ. Але я не згоден з тими, хто вважає, що рішення суду – це остаточне примирення між Порошенком і “Народним фронтом”. Так, Банкова усіма силами демонструвала, що це, мовляв, не вони, це Вашингтон винен. Але не варто скидати з рахунків той факт, що справа не закрита. Слідство триває і, швидше за все, скоро буде передана до суду. Це, в будь-якому випадку, була чорна мітка Авакову. Йому дали зрозумілий, що якщо він буде проявляти надмірну старанність, або принциповість в якихось політичних питаннях, будь то мітинги радикалів або незгода з мирним планом по Донбасу (а в “Народному фронті” відразу після зустрічі Волкера з депутатами жорстко заявляли, що не хочуть йти на компроміс по миротворцям), то, на відміну від президента, йому тікати нікуди. Якщо за нього візьмуться американці всерйоз, то у нього особисто і у його сім’ї положення буде завідомо програшне”, – говорить політолог Андрій Золотарьов.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE