Politerno > Статті > Україна і світ > “Це все, що потрібно знати про суверенну Україну”. Що стало зрозуміло після свідчень Волкера в Конгресі

“Це все, що потрібно знати про суверенну Україну”. Що стало зрозуміло після свідчень Волкера в Конгресі

  • 7 Жовтня, 2019
  • 1461 Переглядів
  • 0

У США спливають все нові подробиці українського скандалу, через який Трампу погрожують імпічментом.

На закритих слуханнях в Конгресі дав свідчення спецпредставник по Україні Курт Волкер, який днями звільнився з посади. Крім того, було оприлюднене його листування з іншим високопоставленим чиновником Гордоном Сондлендом – послом США в ЄС, затятим прихильником і донором кампанії Трампа, з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані та Андрієм Єрмаком, помічником Зе, з яким Волкер звів Джуліані в Мадриді цього літа.

Що стає зрозумілим після свідчень Волкера – у матеріалі.

“Як тільки буде дата зустрічі з Трампом, почнемо розслідування”

Йшлося про скандальну телефонну розмову Трампа і Зеленського, якого в листуванні називають просто Z.

Як з’ясувалося, через пару тижнів після тієї розмови Волкер погоджував з Джуліані і Сондлендом текст заяви Зе щодо справи проти Байдена і втручання України в минулі президентські вибори на боці демократів, за що йому обіцяли особисту зустріч з Трампом в Білому домі.

“Головне, щоб Зеленський сказав, що допоможе з розслідуванням і зверне увагу на особисті справи людей, які можуть бути згадані”, – говорив Волкер послу.

“У Білому домі кажуть, що якщо президент Z переконає Трампа в тому, що розслідування піде і докопається до суті того, що сталося у 2016 році, ми вже точно призначимо дату візиту до Вашингтона”, – писав він вже Єрмаку.

“Щоб уникнути непорозумінь, можливо, буде корисно попросити Андрія підготувати чорновий варіант заяви (під зобов’язання його не розголошувати), щоб ми могли точно розуміти, що саме вони мають намір заявити”, – писав Сондленд.

До діалогу з Сондлендом підключився тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор:

“Гордон, ми вчора з Куртом обговорювали ось що: Саша Данилюк дав зрозуміти, що Зеленському важливо, щоб Україну сприймали серйозно, а не лише як інструмент у вашингтонській політичній бійці за переобрання”.

На що Сондленд відповів: “Абсолютно, але потрібно починати діалог і будувати відносини, незалежно від приводу. Мене хвилює, що буде, якщо станеться по-іншому”.

Пізніше Волкер переслав Сондленду проект заяви Зеленського:

“Особливу увагу потрібно приділити проблемі втручання в політичні процеси в Сполучених Штатах. Особливо припущенням про втручання українських політиків. Я хочу заявити, що це неприпустимо. Ми маємо намір почати і завершити прозоре і неупереджене розслідування всіх фактів і епізодів, в тому числі, що стосуються Burisma і виборів-2016 у США, що, в свою чергу, зможе запобігти появі цієї проблеми в майбутньому”.

Однак, як ми знаємо, такої заяви не прозвучало, незважаючи на те, що в розмові Зеленський чітко обіцяв Трампу почати розслідування.

“У Зеленського обіцяли допомогти Трампу перемогти Байдена і почати проти нього справу – але тільки якщо його запросять до Білого дому. Але у Трампа тягнули із запрошенням, оскільки не було розуміння, що у Києва є по Байдену і коли почнеться розслідування. Тим більше Волкер наполягав, що Юрію Луценку, який раніше зливав інформацію, вірити не можна, оскільки він це робив, щоб Вашингтон допоміг йому залишитися генпрокурором, і це теж є в листуванні. Тобто Волкер грав в даній ситуації не зовсім на боці Трампа”, – розповів співрозмовник з політичних кіл Вашингтона.

“Це все, що потрібно знати про суверенну Україну”

Як видно з листування, Єрмак дійсно запевнив американців, що Зе почне розслідування відразу після анонса рандеву з Трампом.

“Як тільки у нас буде точна дата зустрічі, ми проведемо брифінг для преси, де оголосимо про майбутній візит і визначимо стратегію перезавантаження відносин між США і Україною – включаючи, серед іншого, розслідування по Burisma і втручанню у вибори”, – написав помічник Зеленського Волкеру 10 серпня.

“Листування показує, що чиновники Держдепу вважали, що Трамп не погодиться зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським до тих пір, поки Зеленський не пообіцяє розпочати розслідування – причому зробить це публічно”, – пише Washington Post.

“Це все, що потрібно знати про суверенну Україну”, – іронізують в соцмережах блогери.

“Корумпована країна з жахливими людьми”

До речі, про саму Україну, згідно колишньому спецпредставникові, Трамп висловлювався дуже негативно, назвавши “корумпованою країною з жахливими людьми”, які “хотіли його повалити”. Так він і сам не раз відкрито обурювався, мовляв, чому США повинні давати гроші країні, де їх і так вкрадуть, і нехай Європа спонсорує Україну, Америка і так зробила багато.

Погана думка про Україну у Трампа склалася ще перед минулими виборами, коли колишня українська влада відкрито підтримувала його конкурентку Хілларі Клінтон і злила компромат проти його політтехнолога Пола Манафорта.

Та й до нової української влади, судячи з визнань Волкера, ставлення не найкраще.

“Мені було зрозуміло, що, незважаючи на позитивні новини і рекомендації, які були озвучені офіційною делегацією про нового президента, у президента Трампа був глибоко вкорінений негативний погляд на Україну”, – сказав Волкер.

Волкер, який звільнився на тлі телефонного скандалу, на слуханнях виправдовувався, що тільки у вересні, з повідомлень ЗМІ, дізнався про те, що Трамп під час липневої розмови із Зеленським просив Україну провести розслідування проти Байдена.

“Волкер лукавить, він працював на дві сторони: і з демократами дружив, і Трампу допомагав. А коли це дійшло до розвідки і його ім’я спливло в доповідній записці ЦРУшника, який знав про телефонну розмову, він звільнився і дав свідчення в Конгресі, щоб відбілити себе. По суті він зараз вже працює проти Трампа”, – каже джерело, близьке до Держдепартаменту.

До речі, цікаво, що адвокат анонімного розвідника, який “настукав” на Трампа, має українське коріння і працював на Хілларі Клінтон.

Це Ендрю Бакай, онук емігрантів з України, і, як видно з його резюме, в нульових він стажувався в посольстві США в Києві, був агентом ЦРУ, слідчим в Пентагоні, а в 2001 році працював в офісі Хілларі Клінтон, яка тоді була сенатором.

У 2014 році Бакая звільнили з ЦРУ, звинувативши у володінні інформацією, яку він не мав права отримати. Але в цьому році зовнішнє розслідування виправдало юриста.

Читайте також: “Так, він грав на піаніно своїм членом”. Як західні ЗМІ знущаються над Зеленським після скандалу з Трампом

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE