Politerno > Статті > Україна і світ > Головний парламентер Зеленського. Хто такий Андрій Єрмак

Головний парламентер Зеленського. Хто такий Андрій Єрмак

  • 9 Вересня, 2019
  • 2322 Переглядів
  • Comments Off

Парламентер, бізнесмен, друг українських селебріті і не дуже вдалий продюсер з мрією про Оскара

35 українців повернулися додому з Росії. За словами Зеленського – це тільки початок. Повинні відбутися другий і третій етапи по врегулюванню російсько-української війни. Переговори з державою-агресором веде юрист, бізнесмен, кінопродюсер і друг президента – Андрій Єрмак. LIGA.net зібрала всі відомості про Єрмака.

БЛИЗЬКИЙ ДРУГ. На урочистому засіданні Верховної Ради 29 серпня в ложі уряду зібралася команда Володимира Зеленського: глава Офісу президента Андрій Богдан, його заступники – Кирило Тимошенко і Руслан Рябошапка (призначений того ж вечора генпрокурором) і два помічники –  Сергій Шефір та Андрій Єрмак.

47-річний Єрмак найменш відомий представник команди президента, але не менш близький, ніж кварталівці. У нього, як і у першого помічника президента Шефіра, прямий контакт з президентом. “Ми – ті люди, які здійснюють функції, безпосередньо делеговані президентом”, – коментував свої повноваження Єрмак.

В інтерв’ю Інтерфакс-Україна Єрмак сказав, що дружить із Зеленським: “Я можу назвати його своїм другом”. П’ять років тому Зеленський в Facebook жартував над своїм майбутнім помічником: “Ти тут (на фотографії) такий мужній, на себе не схожий”. “Стильний такий чб Андрій”, – коментував Зеленський. “Так вийшло”, – виправдовувався Єрмак. “Та ти шо!”, – пише Олена Зеленська під портретом Єрмака, де він в чорних окулярах і з сигаретою в руці.

Серед інших фотографій Єрмак був серед запрошених на весілля Володимира Дантеса (Гудкова) і Надії Дорофєєвої.

ГОЛОВНИЙ ПАРЛАМЕНТЕР. Якщо на початку літа Єрмак говорив, що він виконує різні завдання в президентському офісі, то в липні у нього з’явився конкретний напрямок – міжнародні відносини. Як розповіли кілька співрозмовників у президентській партії, в цей період Зеленський доручив Єрмаку вести переговори з Кремлем про обмін полоненими.

З цього часу Єрмак супроводжував президента на міжнародних зустрічах, у тому числі під час поїздки до Варшави, де Зеленський зустрівся з польським колегою і віце-президентом США Майклом Пенсом. Єрмак також проводив переговори як представник президента в нормандській четвірці разом з главою МЗС Вадимом Пристайко. Ця зустріч відбулася в Берліні на початку вересня. На зустрічі РФ представляв радник Путіна Владислав Сурков.

Раніше Єрмак зустрічався з адвокатом президента США Рудольфом Джуліані. Після обміну Зеленський підтвердив: Єрмак дійсно очолював координаційну групу України щодо обміну полоненими.

ЩО ПРО НЬОГО ГОВОРЯТЬ. Молоді депутати Слуги народу або взагалі не чули про Єрмака, або відмовилися коментувати. Представниця комітету з міжнародних справ Єлизавета Ясько вирішила не говорила зі ЗМІ про діяльність Єрмака, попросивши звернутися до інших депутатів. Колега по фракції Ольга Смаглюк-Василевська чула про Єрмака, але сказала, що “толком нічого про нього не знає”.

У керівництві фракції виявилися більш поступливими. Про Єрмака кажуть: “нормальний хлопець” і “сильний парламентер”, так як йому нібито вдалося згладити конфлікт з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані. Деталей не розкривають.

Заступник голови СН Олександр Корнієнко вважає, що у Єрмака достатньо досвіду, він сильний в переговорах, так як закінчив КІМВ. “Він не сірий кардинал, а нормальний член команди”, – додав глава фракції СН Давид Арахамія.

За словами іншого співрозмовника, Єрмак тримається осторонь від груп впливу в оточенні Зеленського, але тяжіє до групи Кварталу. “Він не з кварталу, а тільки злегка торкається цих людей”, – пояснив співрозмовник з керівництва СН.

БІЗНЕС І ВПЛИВ. Єрмак володіє або має частку в більш ніж 20 компаніях різного роду бізнесу: юридичні послуги, охорона, фармацевтика, консалтинг, будівництво і входить в засновники кількох громадських організацій. Одна з них – Відчуй, займається допомогою людям з проблемами слуху. Туди також входить глава Ощадбанку Андрій Пишний з дружиною. Компанією Міжнародна фармацевтична група Єрмак володіє разом з депутатом від СН, юристом Андрієм Задорожним.

Відомо, що Міжнародна юридична компанія Єрмака 16 років надає послуги в сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права. Ця компанія однією з перших почала юридично супроводжувати телеканали і медійні групи. Серед клієнтів – Інтер Медіа Груп, Disney, Pixar, Universal. Додатково Єрмак є членом Асоціації підприємців Києва, а також Асоціації правників України.

V, VI, VIІ скликання Верховної Ради Єрмак був помічником депутата від Партії регіонів, борця Ельбруса Тедеєва.

В останні кілька років Єрмак займався також продюсуванням фільмів в компанії  Garnet International Media Group. Нещодавно ця компанія отримала 26 млн гривень держкоштів на зйомки картини “Передчуття”.

Єрмак почав вкладати гроші в кіно “через любов до нього і віру у відродження індустрії”. Його найвідоміші продюсерські стрічки: “Сквот32”, “Правило бою”, українсько-словацький фільм “Межа”. Єрмак як продюсер багато в чому займається картинами самостійно. “У мене така позиція, якщо я продюсер, то повинен брати участь у всіх процесах”, – розповідає він. Примітно, що “Межа” стала однією з найуспішніших картин 2017 року Словаччини, заробивши там і в сусідніх країнах більше $ 2 млн, а в Україні лише $ 46 000.

До призначення в Офіс президента, в період президентської кампанії Зеленського, Єрмак був занурений в продюсерську діяльність – їздив по регіонах, разом з акторами зі своїх стрічок представляв фільми в обласних центрах. Але в цілому кіно, зроблене Єрмаком, поки принесло йому тільки збитки.

“Вони провалилися з тріском. “Межу”двічі випускали, звинувативши в провалі прокатників, але не допомогло. Фінансова успішність не завжди критерій хорошого кіно, але в його випадку фільми дуже погані”, – стверджує кінокритик Катерина Сліпченко. У будь-якому випадку, Єрмак говорить, що мріє про Оскара. “Інакше навіщо цим займатися”, – говорить він.

Читайте також: Звільнення українських політв’язнів: успіх, його ціна, що далі

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE