Politerno > Статті > Україна і світ > “Домогтися підтримки Трампа Зеленському поки не вдалося”. Що відомо про проблеми у відносинах Зе і президента США

“Домогтися підтримки Трампа Зеленському поки не вдалося”. Що відомо про проблеми у відносинах Зе і президента США

  • 11 Вересня, 2019
  • 1289 Переглядів
  • Comments Off

З наближенням президентських виборів 2020 року в США продовжує розкручуватися “Украінагейт”, що безпосередньо впливає на ставлення американської адміністрації до нової української влади.

Яке відношення зараз у Білого дому до Зеленського та коли відбудеться його зустріч з Трампом, у матеріалі.

“Зеленському не вдається організувати зустріч з Трампом” 

У Washington Post, близькому до демократів виданні, вийшла редакційна колонка під заголовком “Трамп намагається змусити Зеленського втрутитися у вибори США”.

Президент США, говориться в статті, продовжує домагатися допомоги Києва щодо дискредитації його головного опонента на виборах-2020 року – колишнього віце-президента Джо Байдена.

За версією видання, Трамп нібито шантажує Зе заморожуванням багатомільйонної військової допомоги Україні. Другий його мотив, передбачає близька до демократів газета, – догодити Путіну.

“Домогтися підтримки президента Трампа Зеленському до цих пір не вдалося. Американський лідер не тільки відмовився приймати президента України в Білому домі, а й призупинив поставки американської допомоги все ще воюючій з російською агресією державі на суму $ 250 млн”, – пише видання.

Хоча деякі запідозрили в такій поведінці чергову “поблажку” Трампа Путіну, за інформацією видання, у президента США є інша, більш корислива, мета – змусити Зеленського втрутитися у передвиборну кампанію 2020 року, почавши розслідування проти Байдена.

“Трамп не тільки звертається до України за допомогою у виборчій кампанії, а й використовує в спробі виторгувати військову допомогу у США, в якій країна конче потребує”, – пише Washington Post.

Крім того, за версією видання, у Трампа хочуть отримати докази корупції Байдена часів кураторства України при Порошенкові, коли його сина Хантера влаштували на велику зарплату в газову компанію Burisma. А Байден нібито наполіг на звільнення генпрокурора Шокіна. За версією самого Шокіна – за розслідування справи по Burisma. А за версією Байдена – за саботаж антикорупційних розслідувань з боку Шокіна.

Також Білий дім домагається доказів незаконного втручання Києва в попередні вибори президента США, коли минула влада виступила на стороні опонента Трампа – Хілларі Клінтон.

Тепер же самого Зе схиляють до втручання у виборчу кампанію – вже в підтримку Трампа. Але Банкова демонструє обережність, посилаючись на те, що справу Байдена давно закрито.

“До цих пір Зеленському не вдалося ні заручитися підтримкою Трампа, ні добитися аудієнції в Білому домі”, – пише Washington Post.

У Трампа є три питання

Як ми вже писали, Washington Post вважається газетою, близькою до демократів, які зараз воюють з Трампом. Тому до інформації, яка там викладена щодо президента США, слід ставитися обережно.

Що ж насправді відбувається з підготовкою зустрічі Трампа і Зеленського?

15 серпня повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор повідомляв, що Трамп і Зеленський зустрінуться восени в Варшаві або Нью-Йорку.

Зустріч в Польщі 1 вересня зірвалася – Трамп скасував поїздку, пославшись на ураган у Флориді. Тепер Трамп і Зе можуть перетнутися 17 вересня на Генасамблеї ООН, але саме перетнутися “на полях”.

З приводу повноцінної зустрічі, про яку говорили спецпредставник США Курт Волкер і радник Трампа Джон Болтон, поки конкретні дати не зовсім зрозумілі. Міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що президент Володимир Зеленський відвідає 23 вересня США для участі в Генасамблеї ООН.  Також він зазначив, що найближчим часом буде озвучена дата візиту Зеленського в Вашингтон, де пройде його зустріч з президентом США Дональдом Трампом.

При цьому джерела в лобістських колах, наближених до Білого дому, стверджують, що із зустріччю є проблеми.

 Читайте також: “Йде боротьба, хто співатиме у вуха Зеленському, і поки друзі Байдена в більшості”. Як готується зустріч Зе і Трампа

Вони стосуються трьох аспектів.

Перший – у Трампа незадоволені, що справа проти Байдена стопориться.

Другий – незадоволені зв’язками і кадровою політикою Зеленського. В першу чергу – великим впливом в його оточенні Ігоря Коломойського і людей, близьких до Сороса. Проти Коломойського в США розслідують кримінальні справи і взагалі у Вашингтоні не хотіли б, щоб хто-небудь з олігархів мав визначальний вплив на політику держави, так як це перешкоджає заходу в країну великих транснаціональних корпорацій. А Сорос – частина демократичного істеблішменту, який зараз воює з Трампом.

Третій – Трамп хоче відновити відносини з Путіним, але для цього треба вирішити конфлікт на сході України через виконання Мінських угод. У Зеленського раніше заперечували можливість надання Донбасу особливого статусу, який цими угодами передбачено. Після нещодавнього обміну полоненими Трамп опублікував твіт, де високо оцінив цей крок. “Це, можливо, перший гігантський крок до миру”, – написав президент США.

Але поки незрозуміло, чи послідують і інші кроки.

Особливо великим є вплив в оточенні Зеленського лобі демократичної партії і Сороса, які навряд чи хочуть давати Трампу можливість заробити очки на завершенні конфлікту на сході України.

Ситуацію щодо місця і часу візиту Зеленського в Білий дім не прояснила і зустріч в Мадриді особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані і помічника Зе із зовнішньої політики Андрія Єрмака, яка відбулася в липні.

“Джуліані доніс позицію Білого дому по Байдену, по сумнівним зв’язкам Зеленського з близькими до Сороса і демократів діячами, і по призначенням людей Коломойського на державні пости. У першу чергу – Андрія Богдана. Невдоволення накопичилося багато”, – говорить джерело.

До речі, сам Джуліані в інтерв’ю New York Times визнав, що зустрічався в Іспанії з представником президента і закликав “просто розслідувати ці чортові речі” (справа Байдена і втручання минулої української влади в американські вибори 2016 року).

Сам Єрмак подтвердив, що обговорював з Джуліані питання організації зустрічі глав держав, а також вищезгадані розслідування.

“Вашингтон насторожують “токсичні” зв’язки Зеленського з людьми Сороса і Коломойського, – каже джерело. – Коломойський грає свою гру. Проти нього ФБР веде розслідування, і Коломойському вигідна зміна влади у США, щоб справу закрили. Є підозри, що у олігарха хочуть посприяти Байдену на майбутніх виборах, тому, природно, Зеленський не хоче допомагати в розслідуванні справи проти нього. По Росії намітилися зрушення після обміну полоненими, але поки незрозуміло – чи будуть інші кроки по миру на Донбасі”.

Політолог Руслан Бортник вважає, що сам Зеленський намагається дистанціюватися від американських внутрішніх справ.

“Серед американського істеблішменту і в українських політичних колах поширена точка зору, що Зеленський не хоче підігравати Трампу, щоб не повторювати в якійсь мірі помилки Порошенка, який підтримав Клінтон і потім опинився не при справах – погіршив свої відносини з республіканцями і втратив нормальний контакт з новим президентом Трампом”, – говорить Бортник.

У Зе, вважає експерт, розраховують на те, що Трамп не зможе повністю скоротити або навіть заморозити допомогу Україні.

“Команда Зеленського вірить, що Трамп, перебуваючи під тиском двопартійного консенсусу щодо Росії, не залишить Україну наодинці з Москвою і не відмовить повністю у допомозі. Тим більше, що ми бачимо – візити і зустрічі на високому рівні тривають (тільки за останній час в Київ прилітали Волкер і Болтон). У цю гру Зеленський сподівається зіграти хоча б до Нового року, коли кампанія в США набере високих обертів і стануть чітко зрозумілі позиції сторін – Трампа і Байдена. Можна буде прогнозувати ймовірність перемоги тієї чи іншої фігури, і в залежності від цієї ймовірності команда Зеленського визначиться, кого вона підтримає. Звичайно, вони захочуть підтримати переможця. Але поки переможець неясний, вони намагаються дистанціюватися. Але не виключаю, що внутрішньополітична кон’юнктура може підштовхнути Зеленського прийняти рішення раніше”, – вважає експерт.

“За статтями в ліберальних американських виданнях (Washington Post, New York Times) проглядаються інтереси Сороса і демократів, зокрема Байдена, і вони спрямовані проти Трампа. Тому не можна повністю приймати на віру викладену там інформацію. А по Зеленському Трамп сам чітко висловився – він з радістю прийме його в Білому домі, коли будуть нормалізовані відносини з Росією. Тобто головною умовою як і раніше є доведення до кінця мирного процесу на Донбасі, що поки не зроблено”, – говорить політолог Костянтин Бондаренко.

А тим часом три комітети Палати представників Конгресу США розпочали “широкомасштабне розслідування” повідомлень про те, що президент Дональд Трамп, його адвокат Руді Джуліані та, можливо, інші чиновники чинили тиск на уряд України, щоб схилити його до сприяння кампанії з переобрання Трампа. Наскільки це розслідування є вразливим для Трампа, пережившого розслідування Мюллера, поки сказати важко, але те що ставки Зеленського підвищуються – очевидний факт. Продовжуватиме він збергіти нейтралитет у вашингтонській битві чи піде відкрито проти Трампа на стороні демократів, з огляду на інтереси свого оточення, стане відомо в найближчий час.

Читайте також: Головний парламентер Зеленського. Хто такий Андрій Єрмак

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE