Politerno > Україна і світ > Байден згадав, як Шокіна звільнили за 6 годин після відмови у мільярді і порадив стежити за виконанням обіцянок влади України

Байден згадав, як Шокіна звільнили за 6 годин після відмови у мільярді і порадив стежити за виконанням обіцянок влади України

  • 24 Січня, 2018
  • 1716 Переглядів
  • 0

Джозеф Байден, екс-віце-президент Сполучених штатів Америки заявив про рух України назад в питанні боротьби з корупцією. Через це він рекомендував представникам адміністрації Трампа уважно стежити за тим, що говорять та замовчують представники української влади, а також перевіряти, як вони виконують свої обіцянки.

Як передає “Голос Америки“, про це Байден заявив під час виступу у Раді з міжнародних відносин США.

“Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання щодо України. То ж я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії. Я їздив в Київ 12-13 разів, і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили”, – розповів Байден.

Після того, як влада не вжила ніяких кадрових заходів по Генеральному прокурору Байден вийшов на прес-конференцію і прямо заявив про відмову у фінансуванні України.

“Вони мені кажуть: Ви не маєте таких повноважень, ви – не президент, президент казав, що дасть. Я такий: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли”, – продовжив колишній віце-президент США.

Під час свого виступу Байден згадав про Антикорупційний суд.

“Вони (українська влада – УП) зробили деякі дуже важливі необхідні інституційні і кадрові зміни. Але одна з трьох необхідних інституцій зараз відходить назад. Антикорупційний суд. Але вони обіцяли, що цього не станеться”, – розповів Байден.

Крім того, він назвав розумним рішення адміністрації президента США Дональда Трампа про надання летальної зброї Україні.

За його словами, останні два роки на своїй колишній посаді в адміністрації Барака Обами, він особисто на цьому наполягав. На його думку, озброєння України разом із санкціями та тиском Заходу дозволить краще протистояти російській агресії.

22 січня керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер заявив, що Захід очікує від влади України створення у відповідності до всіх стандартів Вищого антикорупційного суду та імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Як відомо, директор Всевітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.

18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Міжнародний валютний фонд також очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу. Про це повідомив прес-секретар Фонду Джеррі Райс під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Раніше ми повідомляли, що організація по боротьбі з корупцією Transparency International просить президента України Петра Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд.

Після вивчення положень законопроекту №7440 експерти дійшли висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Також ми інформували про те, що директор ЦПК (Центр протидії корупції) Віталій Шабунін завявив, що ОБСЄ не брала участі в розробці президентського законопроекту про Антикорупційний суд”.

Експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водянніков підтвердив, що Організація з безпеки і співпраці в Європі не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який було зареєстровано у Верховній Раді 23 грудня.

Детальніше по темі – в статті “Що заховано в законопроекті Порошенка про Антикорупційний суд“.

Читайте також: Слід Сороса і розворот “авіаносця”. Що означає потік критики Заходу на адресу Порошенка

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE