Politerno > Статті > Україна і світ > Ці негідники скористались плодами Революції Гідності (Відео)

Ці негідники скористались плодами Революції Гідності (Відео)

  • 6 Жовтня, 2017
  • 1373 Переглядів
  • 0

Через 3 роки після Революції Гідности все стає на свої місця. Країна в повній красі може побачити – хто почав жити по-новому, а хто втоплений в смертях і крові.

Як показують нинішні постмайданні реалії, зажили по-новому всього 0,1% українського суспільства і дивним чином це олігархи і друзі Петра Порошенка, які вклалися в Майдан! За останніми даними надприбутки почали показувати: Ахметов, Порошенко, Кононенко, Грановський, Медвечук, Шуфрич, Бродський (власник сайту Обозреватель і шахрай з 90-их), Аваков, Мартиненко і ще пара олігархів, яких ще в 2014 році підозрювали у фінансуванні Майдану

Сьогодні ми розповімо про нового мільярдера, який почав заробляти надприбутки, в той же час як вся інша Україна втоплена в злиднях, крові, горі і сльозах.

Його звуть Юра Косюк і він друг олігарха Петі Порошенко.

Передісторія.

Народився Юрій Косюк на Кіровоградщині. Освіту здобув у Київському інституті харчової промисловості. Спеціальність – “інженер з переробки м’яса та молока”. Його старт в світі українського бізнесу був не надто вдалим. Заробивши певний капітал брокерською діяльністю в 1989-1991 роках, вклав гроші в цех по переробці м’яса в Чернігівській області. Однак справа виявилася нерентабельною. Цех довелося закрити. Потім почав осягати премудрості торгівлі. Зокрема, займався продажем меблевих виробів, переважно з Польщі. Потім торгував зерном, борошном і спиртом.

“Куркою”, що знесла, нарешті, “золоте яйце” для майбутнього мільярдера, в прямому і переносному сенсі цього слова, стала “Наша ряба”. Це бренд, який менше ніж за рік став практично лідером ринку. Під цією маркою охолоджену курятину почало випускати ЗАТ (згодом ВАТ) “Миронівський хлібопродукт” (МХП), засноване Косюк в 1998 році. Сьогодні це перша вітчизняна агропромислова компанія, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі. За версією Forbes, статки Косюка досягають більше ніж $ 1 100 млн.

Український Гетсбі

Юрій Косюк любить не тільки заробляти гроші, але і витрачати їх.

Його оточення, спосіб життя і численні хобі – яскраве тому підтвердження. Він – цінитель розкішних машин, таких як Lamborghini Murcielago і Porche Panamera. У гаражі мільярдера, за даними сайту topgir, стоїть кілька суперкарів і навіть особистий вертоліт Bell-430 (близько $ 6 млн).

Але частіше він пересувається на представницькому Mercedes W222. Цю модель запустили у виробництво в 2013 році і продають майже за $ 300 тис. У колекції є і більш дорогі автомобілі. Наприклад, Porsche Panamera Moby Dick вартістю $ 600 тис, кілька рідкісних Lamborghini. Крім того, він ще й завзятий яхтсмен.

Яхта Юрія Косюка

Сам власник “Нашої ряби” живе в містечку “Канадське село”, що недалеко від Гостомеля в Київській області. Сусідом Косюка вже багато років є в минулому головний комуніст країни Петро Симоненко.

У 2009 році Косюк почав будівництво розкішного особняка в селі Хотів, що на території Хотівського городища скіфських часів.

Скандальне будівництво палацу Косюка

Попередньо цей і деякі інші ділянки городища були виведені за межі пам’яток археології. Будівництво знищило північну частину городища (одну з найбагатших на залишках древніх споруд, оточену високою ділянкою оборонного валу), а також прилеглий ландшафт. За версією самого Косюка, “то, що будується, будується в прірви, воно до городища ніякого відношення не має”.

Політичне панібратство

Свою бізнес-кар’єру Косюк завжди вдало поєднував з політичної дружбою на вищому рівні.

20 серпня 2008 роки Косюку, наближеному до президента Віктора Ющенка та його кума Петра Попрошенка, присвоїли звання Героя України – за видатні особисті заслуги перед державою в розвитку аграрної галузі та супутні справи. Цікаво, що за 11 днів до цієї події тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила МХП у встановленні необґрунтовано високих цін на курятину. Однак ніяких розслідувань з цього приводу не проводилося. Входження у найближче коло “любих друзів” свою справу зробило.

2 липня 2014 року президент України Петро Порошенко на зустрічі з лідерами депутатських фракцій і груп Верховної Ради України заявив, що, для координації дій і підвищення рівня керованості силовим блоком, він призначає першим заступником глави Адміністрації президента з цих питань Юрія Косюка. \

При цьому Юрій Анатолійович ніколи не був ні військовим, ні силовиком. Однак відомо, що саме в 2014 році, тобто під час його каденції, “Миронівському хлібопродукту” відшкодували ПДВ на рекордну суму – 1,6 млрд грн.

Відшкодування ПДВ “Миронівському хлібопродукту” в 2014 році

Для порівняння: у 2013 році підприємству було відшкодовано лише 0,7 млрд грн.

Відшкодування ПДВ «Миронівському хлібопродукту» в 2013 року

8 грудня 2014 року Порошенко звільнив Косюка з посади заступника глави Адміністрації.

У той же час указом №925 від того ж числа Косюк був призначений позаштатним радником президента. Звільнення його не засмутило. Після того як написав заяву, він поїхав кататися на яхті.

Кому війна, а кому мати рідна

Війна і економічна криза на стан Косюка не надто вплинули. Як зазначає Forbes, все це дивним чином зіграло йому на руку. Адже споживачі перейшли з дорогих видів м’яса на більш дешеві, перш за все – курятину.

За 2015 рік продажі МХП на внутрішньому ринку зросли на 19%. Крім того, компанія скористалася скасуванням імпортних мит на м’ясо птиці в країни ЄС. Примітно, що Косюку вдалося зберегти свій кримський бізнес (ПрАТ “Кримська фруктова компанія”, ПрАТ “Дружба народів Нова”). Він перереєстрував його, як російський. Тепер ця частина його активів – найбільші виробники у своїй сфері на півострові.

У наприкінці 2015 року Юрій Косюк потрапив в епіцентр парламентської боротьби навколо бюджету. Щоб прийняти зміни до Податкового кодексу, які входили в “бюджетний пакет”, депутати пішли на поступки аграрним холдингам в питанні спецрежиму ПДВ.

Йшлося, зокрема, про спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських підприємств, на скасування якого наполягав МВФ. Як зазначає “Економічна правда”, найбільше від цього вигравали “Миронівський хлібопродукт” Косюка і “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка.

Аграрні лобісти ледь не зірвали прийняття бюджету і співпраці з МВФ, намагаючись виторгувати для себе пільги. Незважаючи на кризу і війну, компанія виплачує своїм акціонерам 50 мільйонів доларів квартальних дивідендів.

Однак в казну України ніяких грошей у вигляді податків не надходить. Всі вони йдуть в казну Люксембургу. А податки з виплати 249 мільйонів доларів за єврооблігаціями, які “Миронівський хлібопродукт” випустив в 2007 році і розмістив на Лондонській біржі, будуть, відповідно, “гріти” економіку Великобританії.

Тим часом в Україні компанія показує збитки і вимагає дотацій, що, з благословення Банкової, і отримує.

За січень-червень 2017 року з державного бюджету виділили 1,91 млрд грн на дотації для аграрних підприємств. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, опубліковані 8 серпня.

Держава виплатила птахівникам більше 50% всіх дотацій для сільгоспвиробників.

Найбільшу частку на загальну суму 809 млн грн отримала група компаній Миронівського хлібопродукту (ПрАТ “Миронівська птахофабрика”, СТОВ “Старинська птахофабрика”, ПрАТ “Оріль-Лідер” і ДП “Перемога Нова”).

За даними Лондонської фондової біржі, саме група компаній “Миронівський хлібопродукт” за перше півріччя цього року збільшила свій чистий прибуток на 89%, до $ 210 млн.

Виручка компанії за цей час зросла на 24%, до $ 600 млн.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь