Politerno > Статті > Цитати Олега Скрипки про українську мову (Відео)

Цитати Олега Скрипки про українську мову (Відео)

 • 21 Квітня, 2017
 • 3576 Переглядів
 • 0

Співак завжди говорив, що українська мова в нашій країні у великій небезпеці. Навіть російський шоу-бізнес підтримував україномовних виконавців більше, ніж на батьківщині.

Фронтмен легендарної української рок-групи “Воплі Відоплясова” (ВВ), яка в цьому році відзначає свій 31 день народження, відомий також своїми гучними висловами щодо української мови і культури. Ми підібрали кілька яскравих цитат музиканта на цю тему.

Особливо часто він їх вимовляє перед великими виступами, відповідаючи на питання журналістів. 19 квітня, на зустрічі в рамках школи журналістики в Києві, 52-річний Скрипка заявив, що вважає громадян, нездатних до вивчення української мови психічно хворими і в своєму вигаданому світі визначив би їх в гетто. 29 квітня в Києві пройде концерт “ВВ” разом з НАОНІ Оркестром.

“Українську треба занести до Червоної книги”

– Треба, щоб всі – на рівні пересічних громадян – усвідомили, що наша мова реально зникає. Ії треба рятувати так, як рятують рідкісних тварин, занесених до Червоної книги. Я не вчений, але за моїми спостереженнями, якщо так буде і далі, то через 20-30 років українською мовою не користуватимуться, бо сьогоднішні процеси відбуваються дуже швидко,

Коли з нас хочуть висмоктати всі ресурси, то кажуть, що ми з росіянами один народ… Хибне розчарування суспільства в минулій владі переросло в реальний розпач за владу нинішню… – заявив для УНІАН співак в 2010 році.

 

 

“В Україні працює антиукраїнська програма”

– В Україні вже давно йде антиукраїнська, антикультурна програма, спрямована на повне знищення української мови – в піснях, музиці і так далі. Тому і ефірів немає. Тому ніде проявитися музикантам. Якщо в Україні ти говориш українською мовою і співаєш українські пісні, це відразу обзивають націоналізмом.

Уявляєте, якби, наприклад, “Русское радио” або “Наше радіо” назвали націоналістичним, тому що там 100% російської музики? А у нас так відбувається “, – сказав Скрипка на прес-конференції в Москві в 2011 році, повідомляли “Українські новини“.

“Антиукраїнський расизм кримчан не змінюється”

– А що незмінно, так це антиукраїнський расизм кримчан, який нікуди не подівся. Севастополь – єдине місце в світі, де негативно ставляться до українського. За українську мову там можна отримати по морді, – заявив Скрипка в інтерв’ю “Українські новини” в 2012 році.

У цьому ж інтерв’ю співак заявив, що: “Українська мова перебуває в міноритеті. Коли я співаю українською, мої стартові позиції набагато слабші, ніж у російського гастролера. Тож у мене гонорари менші. І, не маючи нормальних позицій української мови, ми потерпаємо економічно. У нас немає української літератури. Мультики українською для моїх дітей не дістати. Моя музика слабо крутиться на радіо. І прийняття скандального закону про статус російської мови ще більше ослабить позиції нашої державності. Це не розуміє ні наша держава, ні більшість українців”, – пояснив він.

 

 

“Ненормально слухати Лабутени, коли в країні війна”

– Українцям терміново треба вчитися протистояти російському культурному колоніалізму. Адже зараз ми живемо з вами в країні, де заборонено українську мову! Для прикладу: при Кучмі в ефірах радіо і ТБ було 8% української музики, при Ющенко стало 4%, за Януковича – 4%, а зараз – всього 1,5%. Це жахливо. Я впевнений, є структури, які свідомо знищують українську мову в Україні.

Що це за структури – не знаю, але їх діяльність призвела до того, що наше суспільство куди більш охоче заковтує “Лабутен” з матом на ворожому мовою, а не пісню “Січове військо”, в той час як у нас війна на сході йде. Це ненормально, – заявив Скрипка під час прямої лінії для читачів “КП в Україні“.

“Треба було окупувати Придністров’ї і звільняти Крим”

Чи не про мову і культуру, але все ж цитата “хайпова”:

– Ось, наприклад, ще до Донбасу була окупація, а ми проспали. Треба було діяти. Крим окупували, треба було окупувати Придністров’я, брати зброю і йти на Крим. Я б так робив. І мене, може, зняли б з влади, не дали б це зробити, – розповів в січні в ефірі програми “Double Ять” Скрипка.

“Існуючі квоти на радіо – це культурний геноцид”

– 25% української музики при тому, що 70% українців розмовляють українською мовою, – це культурний геноцид ..! Я думаю, що деяким з них доплачують з Кремля за те, щоб вони не крутили українську музику, – це моя абсолютно версія! Я просто переконаний, що це так відбувається. При тому, що українська музика і мистецтво мають свою широку аудиторію. Спочатку тебе офіціанти не обслуговують на українській, а потім у тебе забирають територію – заявив співак в недавньому інтерв’ю для “Апострофа“.

 

 

“Треба створити гетто для тих, хто не може вивчити українську”

– Я хотів би жити в повністю україномовної культурному середовищі. Якщо люди не володіють українською, вони мають повне право шукати роботу в інших краях. Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз “дибілізм”. Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них, – заявив він на зустрічі в школі журналістики, по цитаті “Українська правда.Життя“.

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони чомусь росли. Тепер вирішують, чи варто ці квіти поливати. Закон про квоти на україномовну музику – це закон про поливання квітів.

Якщо ми замінимо російськомовне лайно в ефірах на україномовне лайно, нічого не зміниться.

Результат буде вражаючим тоді, коли ми зробимо слово “українське” синонімом слова “якісне”.

У житті є такий дуже цікавий феномен: коли чогось дуже сильно прагнеш, воно ніяк не приходить. Хочеш добитися дівчини, зі шкіри лізеш, а вона вдає із себе богиню. А тоді думаєш “Та пішла вона нафіг!” –  і вона починає за тобою бігати. Я добивався того, щоб українська музика була комусь потрібна, десять років, – додав співак.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь