Politerno > Статті > Україна і світ > На тютюновому ринку України новий гравець – Аваков

На тютюновому ринку України новий гравець – Аваков

  • 27 Квітня, 2017
  • 4587 Переглядів
  • 0

Днями міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що російському тютюновому монополісту не місце на українському ринку. Відштовхуючись від його попередніх висловлювань, варто очікувати чергового витка заворушень на ринку тютюну і зміни гравців.

Є пророки в українській державі, і один з них – глава МВС Арсен Аваков. Варто було тільки заїкнутися Авакову про те, що пора вводити санкції щодо дочки російського “Сбербанку” в Україні, як в момент проти банку розгорнулася ціла кампанія. Колишні бійці Нацгвардії МВС з полку “Азов”, під командуванням нардепа з “Народного фронту” Андрія Білецького, який перейменував своїх бійців в “Національний корпус”, влаштували пікети фінансовим установам в країні.

І сказали, що будуть стояти до останнього. Свого добилися, банк заявив, що події останнього місяця – введення санкцій РНБО, а також агресивні і наполегливі дії з боку Національного корпусу – активізували переговорний процес з покупцем активу Ощадбанку в Україні. Ось тільки вони не сказали, що ціна значно впала. Раніше потенційні покупці оцінювали дочірню структуру в Україні Ощадбанку в 450-680 млн доларів.

Зараз же ціна впала. А поки угода купівлі-продажу не відбулася, Нацкорпус охороняє деякі відділення “Ощадбанку”, але вже без колишнього азарту та ентузіазму. Беручи до уваги останні новини, можна припустити, що без занять “Нацкорпус” вже найближчим часом нудьгувати не буде. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що російському тютюновому монополісту не місце на українському ринку.

“Зустрівся з керівництвом Philip Morris Ukraine на їхнє прохання. Моя позиція – російському тютюновому монополісту не місце на українському ринку”, – заявив Аваков. Історія ця сягає корінням в останній день березня цього року, коли МВС спільно з ГПУ провели обшуки в компаніях, пов’язаних з “Тедіс Україна”.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що за даними ГПУ з 2012 року по теперішній час дійсним власником монопольного дистриб’ютора тютюнових виробів ТОВ “Мегаполіс Україна” (тепер – “Тедіс Україна”) є, зокрема, громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовані санкції у вигляді заборони виведення коштів з України за кордон.

ГПУ підозрює тютюнового дистриб’ютора “Тедіс-Україна” також в ухиленні від податків та фінансуванні тероризму. “Тедіс Україна” контролює весь ринок дистрибуції тютюнових виробів. Його послугами користуються всі чотири найбільших виробника: “Філіп Морріс Україна”, “JTI Україна”, “Імперіал Тобако Юкрейн” і “BAT Україна”, що займають 98% ринку сигарет. У 2014 і 2015 роках 100% вироблених в Україні сигарет були реалізовані “Тедісом” (тоді ще “Мегаполіс”). У прес-службі тютюнової компанії спростовують всі звинувачення, висунуті проти них.

На початку квітня компанія “Тедіс-Україна” заявила, що всі без винятку банківські рахунки компанії арештовані, а товар, орієнтовна вартість якого перевищує 1 млрд гривень, вилучено. У Києві перед Великоднем зникли всі марки сигарет. У деяких магазинах (маленьких) взагалі були порожні полиці, продавці говорили, що дистриб’ютори їм уже кілька днів товар не завозять. Правда, вже після свята прийшли партії на 2 -3 гривні дорожче.

 

Як вважають експерти, у Авакова з’явився певний інтерес в тютюновій галузі. З чого можна припустити, що скоро Національний корпус займеться антитютюнової кампанією.

“Тут складно поки щось зрозуміти. Швидше за все, Аваков виконує замовлення. На ринку завжди знайдеться конкурент, який може найняти міністра допомогти вирішити питання. Треба глянути, кому це вигідно, які компанії отримають преференції, якщо підуть росіяни”, – зазначає президент українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

Будь-якого міністра або революціонера сьогодні можна купити з потрохами, в залежності від того, скільки він коштує, для вирішення будь-яких справ. В Україні продається абсолютно все, підкреслює Олександр Охріменко.

“Сьогодні, за великим рахунком, він коштує не так-то і дорого. Пару десятків “зелені “, і всі задоволені. Але у нас сьогодні ситуація критична, ніхто давати не хоче. Замовників на певні заворушення, захоплення, практично немає. Все саме собою розвалюється. Тому зараз найняти радикалів, міністрів, бойовиків – недорого”, – вважає Охріменко.

Рейдерські захоплення завжди були і будуть, підкреслює Охріменко. Ось і у Авакова, коли до влади прийшов Янукович, все віджали. Він же в Італію втікав, його Інтерпол розшукував, він купував собі “дах”. “Влада змінилася, він повернувся і тепер віджимає собі все, що може. Влада знову зміниться, він побіжить, і знову у нього відіжмуть. Неринкове вирішення питання характерно для багатьох країн, не тільки для України, але тепер ми ж майже Європа.

Завжди, коли віджимають, більше ламають, ніж будують і треба готуватися до того, що ціна на тютюнову продукцію зросте”, – відзначає експерт. Втім, в цьому тютюновій справі все покрито туманом. Згідно з декларацією генпрокурора Юрія Луценка, його син Олександр займає в “Тедіс-Україна” посаду менеджера.

За 2015 рік Олександру виплатили 173 тис. гривень зарплати. При цьому “Мегаполіс-Україна” входить в сферу впливу Бориса Кауфмана, за деякими даними Кауфман володіє 47,2% компанії “Тедіс Україна”.

Кусати руку, яка годує, – варіант цікавий, але дурний, тут явно не все чисто. Адже в тютюнову історію вплутався міністр Аваков, який ніколи нічого не робить на шкоду своєму бізнесу, а тільки на благо

Нагадаємо, у травні 2017 року Печерський районний суд Києва 5 травня скасував арешт рахунків дистриб’ютора тютюнової продукції “Тедіс Україна” в “Приватбанку” і “Райффайзен Банку Аваль”.

Згодом Юрій Луценко разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим заявили про обшуки у цигаркового монополіста “Тедіс Україна”, керівництво якого підозрювали у фіктивному підприємництві, легалізації злочинних доходів, зловживанні владою та пособництві тероризму.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE