Politerno > Статті > Україна і світ > “Versus” Порошенко і Вакарчука. Хто стане наступним Президентом України?

“Versus” Порошенко і Вакарчука. Хто стане наступним Президентом України?

  • 25 Вересня, 2017
  • 1407 Переглядів
  • 0

Поки Петро Порошенко переживав і без того не найкращі дні свого президентства, все швидше підходячи до їх логічного завершення під назвою “вибори”, коли несподівано на українському політичному горизонті виник ще один кандидат, який має всі шанси зайняти його місце – лідер музичного гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук.

Сигналом того, що музикант, який до останнього замовчував про свої політичні амбіції, все ж таки буде балотуватися в президенти, стала раптова новина про те, що Святослав Вакарчук вирушить вчитися в один з найпрестижніших ВНЗ світу – Стенфордський університет в США.

І хоча офіційна версія свідчить про те, що артист, який має науковий ступінь в теоретичній фізиці, буде щось там викладати, реалії такі, що підготовка нового Президента України вже почалася.

Відомо, що в Штатах Вакарчука чекає інтенсивне навчання. А якщо конкретніше – у нього будуть заняття абсолютно за всіма необхідними напрямками. Починаючи від ораторства і закінчуючи технологіями впливу на співрозмовника.

Головне завдання всього цього виснажливого процесу – підготувати повноцінного і психологічно сильного конкурента для Порошенка.

І поставили це завдання саме США. Що не дивно, так як американці відверто втомилися від Порошенка і хочуть тепер лише одного – прогнозованого кандидата, такого як Вакарчук.

Photo by Mykola Lazarenko/POOL

Що ж стосується вибору місця проведення його підготовки, яка буде проходити виключно на американській території, то на це є відразу дві важливі причини.

По-перше, якби підготовка проводилася в Україні, всім американським фахівцям і експертам з різних сфер довелося б переїжджати до Вакарчука в Київ. А команда залучених американців – дійсно численна.

Тому було прийнято рішення не везти фахівців в Україну, а навпаки – привезти до них Вакарчука. Крім того, база для проведення занять дуже зручна – величезний Стенфордський університет, в якому співак з України легко зможе “загубитися” і спокійно проходити своє індивідуальне навчання.

По-друге, “натаскувати” Вакарчука в Україні було б вкрай небезпечно. Без сумніву, в цьому випадку Порошенко не упустив би можливості скористатися всією своєю владою і кинув би на те, щоб дізнатися, до чого готують Вакарчука, ледь не всю Службу безпеки.

Однак навчання – не єдина мета музиканта в США. Крім занять, на американській землі його чекають ще й корисні знайомства з представниками місцевих еліт – можна сказати, свого роду “оглядини”.

Здавалося б, все злагоджено. Але не варто забувати про те, що і Порошенко не так вже й дурний. Всупереч опублікованими даними про можливість виходу до другого туру президентських виборів або лідера “Радикальної партії” Олега Ляшка, або лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко, до кандидатури Святослава Вакарчука в Адміністрації Президента теж ставляться з усією серйозністю.

Тим більше, що причини для занепокоєння є. І чималі …

Хто пам’ятає, у того ж Віктора Януковича, як і у Порошенка, був свій адміністративний ресурс. Але навіть його наявність не стало перешкодою для американських технологій, запущених до і під час Майдану.

При цьому слід враховувати той фактор, що у Януковича на той момент майже не було відкритих ворогів. Принаймні, таких як у Порошенка зараз. Наприклад, чого тільки варті олігарх Ігор Коломойський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков …

Іншими словами, зараз адміністративний ресурс Порошенко – набагато менш серйозний, ніж у того ж Януковича в 2013 році.

Цікаво, а чи розуміє всю серйозність ситуації сам Петро Порошенко? Адже, напевно, в його оточенні є ті, хто радить не дивитися на Вакарчука, як на реальну загрозу. Як мінімум, тому що більшість його порадників, головним чином в “Блоці Петра Порошенко”, ніколи навіть думки не допускали про те, що у Вакарчука фізично вистачить грошей на потужну передвиборчу кампанію.

А все тому що оточення Президента необачно виключило варіант, при якому кампанію музиканта Штати профінансують за допомогою десятків своїх фондів.

Повертаючись до історії з Януковичем, важливо розуміти, що у нього теж були порадники, серед яких був навіть Сергій Льовочкін, які наполегливо переконували його в тому, що Майдан потрібно просто перечекати.

А тому питання тут тільки одне: чи вирішить Порошенко “перечекати” Вакарчука або почне кампанію по його політичному усунення вже прямо зараз …

Максим Тарначук 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE