Politerno > Статті > Україна і світ > Відставка Князєва. Як конфлікт Зеленського з Кадировим пов’язаний з кадровою революцією в Нацполіціі

Відставка Князєва. Як конфлікт Зеленського з Кадировим пов’язаний з кадровою революцією в Нацполіціі

  • 25 Вересня, 2019
  • 2630 Переглядів
  • 0

Отже, чутки про відставку глави Нацполіції Сергія Князєва підтвердилися. Учора на прес-конференції у Києві він повідомив, що залишає свою посаду.

Такий сценарій розвитку подій був цілком передбачуваний, з огляду на історію з його колишньою дружиною, яку польські прикордонники зупинили з великою сумою грошей.

Джерела в поліції повідомляли, що історію з Вікторією Князєвою навмисно зробили надбанням громадськості, щоб підштовхнути главу Нацполіціі до відставки, що зовсім не знімає питань, що це за кошти і як часто колишня дружина Сергія Князєва перевозила їх за кордон. Адже у соцмережах заговорили про те, що глава поліції, мовляв, спішно виводить кеш з країни – чи то перед звільненням, чи то “про всяк випадок”.

Цікаво, що з української сторони ніяких заперечень на виїзд Князєвої не було. Але історія наробила великого галасу не тільки тому. Джерела в поліції пов’язують цю історію з боротьбою за контроль над НПУ, яка йде між різними “ментовськими” і політичними кланами.

Співрозмовники в поліцейських колах розповіли, що Князєв нещодавно прилетів з відпустки, звільнятися не збирався, а його п’ятирічний контракт з МВС закінчується тільки в 2022 році. “Скандал з дружиною – це підстава, щоб змусити його залишити свій пост. Але ця провокація не вийде. Князєв не звільняється, це все фейки”, – стверджували джерела у керівництві Нацполіціі.

При цьому все одно залишаються питання до того, наскільки часто колишня дружина Князєва возила кеш через кордон. За даними журналіста Євгена Плінського, інцидент на Равві-Руській – вже сьомий за рахунком. “Тим же складом. 2 рази через Волинь, 3 рази через Закарпаття, 1 раз через Львів. Навесні прокуратура Польщі вже брала цю компашку на кордоні вилучивши 500к Євро і 50к $. Але тоді Князєву вдалося стримати інформацію і забезпечити її не вихід в ЗМІ”, – стверджує журналіст на своїй сторінці в Facebook.

Про обставини, які призвели до відставки Сергія Князєва, і хто прийде йому на зміну – у матеріалі.

Як знімали Князєва

Після перепризначення Арсена Авакова міністром внутрішніх справ, в його відомстві почалася кадрова революція. Тому ж Князєву призначили трьох нових заступників, помінялися керівники ряду департаментів.

Цей процес пов’язують із зачищенням кадрів МВС під нову владу. І під удар поки потрапляє саме “стара гвардія” – люди самого Авакова і його колишнього заступника Василя Паскала.

Що персонально до Князєва – то, за інформацією ЗМІ, крісло під ним хиталося вже давно. А історія з колишньою дружиною – свого роду каталізатор, щоб Аваков не чинив опору звільненню і не виставляв якихось своїх умов.

“Швидше за все, Князєв і його дружина давно перебували в розробці у правоохоронців. Просто зараз на тлі підготовки підгрунтя під його звільнення, вирішили скористатися ситуацією. І розуміючи, який вантаж перевозять в машині, дали команду пропустити його з нашого боку, а паралельно – “нашепотіли” на ту сторону, полякам. І зіграли цю комбінацію через них”, – розповідає джерело в МВС.

Сам же глава Нацполіціі так прокоментував цю інформацію:

“Послухайте, я такий дорослий, що копати під мене – це, “до побачення”. На кожного рота не приставиш ворота. Якщо ви хочете зрозуміти мотиви мого рішення, послухайте три останні хвилини мого виступу, там все як є”, – заявив Князєв.

В кінці своєї прес-конференції Сергій Князєв заявив, ніби його ім’я використовують в політичних чварах – і це неприйнятно для поліції, яка повинна бути поза політикою. Більшої конкретики від глави Нацполіціі не надходило.

Однак можна здогадатися, що Князєв говорив швидше за все про кадрові інтриги всередині відомства.

Серед тих, хто на тлі цих інтриг йде в гору – люди з Департаменту внутрішньої безпеки. Євген Коваль, який раніше очолював “гестапо для копів”, вже призначений першим заступником голови Нацполіціі. А його протеже Андрію Рубелю пророкують посаду керівника Департаменту внутрішньої безпеки.

В якості причини кар’єрного зльоту Коваля і Ко співрозмовники називають давню історію його знайомства з Володимиром Зеленським. Причому ця історія безпосередньо впливає практично не всі кадрові пертурбації всередині МВС, які спостерігаються останнім часом.

А тому на ній варто зупиниться докладніше.

Кадиров, Зеленський, Коваль, Євдокимов

Восени 2014 року на прийом до тодішнього першого заступника міністра внутрішніх справ Володимира Євдокимова прийшов на той момент керівник студії “Квартал-95” Володимир Зеленський. Йшлося про конфлікт, що виник після демонстрації студією пародії із зображенням глави Чечні Рамзана Кадирова під час молитви.

Незабаром Зеленський вибачився перед Кадировим, а вже після обрання Зе президентом в 2019 році, прес-секретар глави Чечні Альві Карімов дав зрозуміти, що вибачення були прийняті: “якщо хтось щось змонтував і Зеленський не має до цього відношення і вибачився, це нормально для будь-якої людини”.

За даними джерел в МВС історія з вибаченнями Зеленського мала, однак, і непублічну частину.

Нібито на тлі конфлікту з главою Чечні, Зеленський, побоюючись за свою безпеку, тоді ж, у 2014 році, звернувся за допомогою до Володимира Євдокимова. І останній дійсно допоміг.

Один з підлеглих Євдокимова, який займав в період подій Євромайдану пост начальника столичного УБОЗу Віталій Стрижак, організував зустріч Зеленського з Юрієм Єриняком (“Молодованом”), людиною, яка мали зв’язки в кримінальних колах і не тільки.

На рандеву з “авторитетом” Стрижак разом із Зеленським відрядив свого заступника Євгена Коваля. Обговорення “мирової” затягнулося на кілька зустрічей. Спочатку Єриняк розмовляв із заступником глави МВС Чеченської Республіки, якого називав в бесіді “Апті”. Після цього “Молдована” вивели на керівника МВС. А згодом відбулася розмова з ним і Зеленського.

Крім іншого, нібито, було домовлено, що Зеленський разом з “Молдаваном” особисто прилетить на зустріч з Рамзаном.

“Але, у підсумку, Зеленський відмовився їхати. І полетів тільки Єриняк, який взяв з собою в якості презенту екземпляр Корану в дорогому оформленні”, – розповів співрозмовник в МВС.

За його даними, “Молдован” залишився сильно незадоволений тим, що Зе проігнорував поїздку.

І після повернення з РФ Єриняка до Києва загорілася машина Зеленського.

Але це вже мало впливало на подальший перебіг подій. У Зеленського ж, як кажуть, з тих пір і зав’язалися стосунки з Євдокимовим і Євгеном Ковалем.

Що зараз, нехай майже 5 років після тих подій, і зіграло свою чималу роль в кадрових перестановках в МВС.

Читайте також: “Навіщо нам коаліція з “Народним фронтом”? Як на Банковій вирішують, залишати Авакова чи ні

Основні претенденти на місце Князєва

За деякими даними, спочатку найбільш імовірною кандидатурою на пост глави Нацполіціі називався нинішній заступник голови НПУ Ігор Клименко.

Клименко – головний кадровик у відомстві. За фахом психолог, навчався в Харкові. Його біографія опублікована на сайті Нацполіціі.

У будь-яких публічних скандалах Клименко не замішаний і знайомі по службі характеризують його як спокійну системну людину, яка непогано налагодила роботу на своєму напрямку і вміла знаходити спільну мову зі складним “поліцейським” колективом.

Тому, власне, його кандидатура і розглядалася як пріоритетна.

Однак паралельно в МВС гуляють чутки, що на місце керівника Нацполіціі може бути призначений згаданий вище Володимир Євдокимов. Причому деякі джерела вважають, що кар’єрний злет його може бути і ще вищим – на главу усього МВС.

З нинішнім міністром Аваковим у Євдокимова, до слова, не найкращі відносини. В кінці 2014 року його прибрали з МВС і деякі скандали, які потім виникали навколо фігури Арсена Борисовича, пов’язували зі стараннями його колишнього заступника.

Володимир Євдокимов – старий міліцейський “кадр”, теж, до речі, з Харкова. Він уже давно займає високі пости в українській правоохоронній ієрархії. З 2007 по 2010 рік був першим заступником міністра внутрішніх справ (коли міністром був Юрій Луценко). Потім знову отримує цю посаду вже після Євромайдану – при міністрі Арсені Авакові.

Євдокимова націоналісти пов’язують з убивством лідера “Правого сектора” Сашка Білого в 2014 році. У цьому його неодноразово звинувачував екс-глава цієї організації Дмитро Ярош.

В цілому по ньому в інтернеті є величезна кількість компромату на будь-який смак. Що стосується політичної орієнтації, то його в різний час вважали людиною то Коломойського (Євдокимов в 2005 році очолював УВС Дніпропетровської області), то екс-прем’єра Єханурова.

Але зараз, якщо інформація про його роль в “примиренні” Зеленського і Кадирова вірна, у нього є сама пряма політична підтримка.

Чи допоможе вона йому повернутися на керівні пости – питання. “Навколо Євдокимова була величезна кількість скандалів. Просто величезна. Якщо його призначать, це буде дуже сильний іміджевий удар по Зеленському. Фактично це кадр з глибокого минулого. Тому, не виключено, що його поки на офіційні посади не призначатимуть. А він буде тягнути своїх людей. У першу чергу – Євгенія Коваля”, – каже джерело в МВС.

І дійсно, кар’єра Коваля зараз стрімко йде в гору.

Джерело

Читайте також: Золота акція Коломойського. Рада з місця “тотального одобрямсу” трансформується в “місце для дискусії”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE