Politerno > Статті > Україна і світ > “Ви що, воювати Німеччині пропонуєте?” Як Меркель відмовилася допомагати Порошенкові перемагати на виборах

“Ви що, воювати Німеччині пропонуєте?” Як Меркель відмовилася допомагати Порошенкові перемагати на виборах

  • 9 Березня, 2019
  • 2306 Переглядів
  • Comments Off

Німеччина, схоже, визначилася, хоче вона чи ні підтримувати Петра Порошенка на виборах президента України. 

Ангела Меркель чітко відповіла відмовою на прохання Києва надіслати військові кораблі в Керченську протоку. Причому, зробила це у досить жорсткій формі.

Керченський рейд-2 був однією з найважливіших передвиборних технологій Банкової. У разі нової стрілянини і захоплення українських кораблів Порошенко зміг би знову повернути на порядок денний конфронтацію з Росією. І на цій хвилі виграти вибори.

Важливу роль в схемі повинні були відіграти флоти західних держав, яких Київ відкрито запрошував приєднатися до нового походу. Однак Європа спротивилась настільки явній провокації. За нею, за наявною інформацією, відіграли назад і США, які не хочуть подальшого розколу по лінії відносин з ЄС з українського питання.

Таким чином Захід з подачі Німеччини закриває Порошенкові шлях до сценарію локального конфлікту. Тим самим ускладнює йому перемогу на виборах президента.

Що заявили в Німеччині

Про те, що німці проти походу в Керченську протоку повідомили відразу два джерела.

За даними американського агентства Bloomberg, Берлін впевнений, що проведення військово-морського маневру в Керченській протоці могло б спровокувати президента РФ Володимира Путіна.

На такий маневр американці схиляли європейців на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбулася в лютому. Віце-президент США Майк Пенс «настійно закликав» канцлера ФРН відправити німецькі судуна в Керченську протоку – щоб продемонструвати президенту Росії, що Захід не піде на поступки в доступі до протоки.

Як відзначили джерела видання, Меркель відмовилася від цього. Вона сказала, що була готова в координації з Францією відправити конвой через протоку як одноразовий маневр.

Але Порошенко відповів їй (мабуть, на тій же конференції), що цього буде недостатньо для врегулювання проблеми – український лідер хоче, щоб протока постійно була відкритою.

Як повідомило інше джерело, Франція теж відмовилася, оцінюючи ідею українського президента як зайву провокацію.

Інформація Bloomberg важлива тим, що на рівні впливових американських ЗМІ підтверджена інформація про підготовку напередодні виборів акції в Керченській протоці. Причому на рівні Порошенка.

Раніше цю ідею озвучували Павло Клімкін та Олександр Турчинов, а президент в основному зберігав мовчання. Тепер же підтвердилося, що головним лобістом ідеї був саме Порошенко, спочатку підтриманий США.

«Підбурювання США». Перепалка в Берліні

Історія з німецькою відмовою продовжилася на днях. Дискусія – а чи не послати нам флот в Азовське море – розгорілася і в уряді Німеччини.

Про неї в Facebook повідомив ізраїльський політолог Соломон Манн.

«У закритому акаунті одного з німецьких політиків з’явився запис перепалки між Ангелою Меркель і Урсулою фон дер Ляйен – міністра оборони Німеччини на засіданні Кабінету. Фрау Ляйен наполягала на тому, щоб виконати прохання США і України, а також рекомендацію НАТО і приєднати німецький корабель до дій в Керченській протоці.

Меркель дала досить жорстку відповідь: «… Ви міркуєте як діти!» – заявила вона, – ви виходите з того, що Путін нічого не зробить і буде дивитися як ми дефілюємо в протоці. А якщо він зробить з нашими кораблями те ж саме, що вже зробив один раз з українськими? Ви що, воювати Німеччині пропонуєте, пані міністр? Чому ми повинні нехтувати інтересами Німеччини заради інтересів США?…».

При цьому фрау канцлер послалася ще й на лист з Франції, де Макрон застерігає Меркель від «необдуманих кроків» через ​​«підбурювання США»», – написав Соломон Манн.

 

Відмова Меркель і Штати

Витоки з США і Європи остаточно «засвітили» схему, по якій Петро Порошенко хотів переобратися на другий термін. І які свої проблеми намагалися вирішити новою «керченською схемою» американці.

Головне – підтвердилася інформація видання про ставлення США до «спроби №2» в Керченській протоці.

Раніше ЗМІ вже повідомляли з посиланням на джерела в американських експертних колах, що в Штатах не проти були організувати «великий похід» в Керченську протоку. Але відмовилися від цих планів після виразного «ні» з Європи.

Білий дім не хоче надто дратувати європейських союзників по НАТО, яке і так останнім часом розколоте по лінії ЄС-США.

При цьому в поодинці йти через протоку американці не хочуть. Це по суті нічого їм не дасть. Відносини з Москвою у Вашингтона і так зіпсовані. І якщо Росія не впустить американсько-українську «ескадру» в Азовське море, істотно гірше не буде.

Інша справа, якщо Москва відмовиться пропустити європейців, яким є що втрачати від конфлікту з росіянами. На кону – близьке відкриття «Північного потоку-2». І це лише вершина багаторівневих взаємовідносин ЄС та Росії.

У Берліні та Парижі прекрасно розуміють, що США штовхають їх на прямий конфлікт з РФ – щоб поламати газове співробітництво і посилити антагонізм Брюсселя і Москви. Паралельно свої локальні завдання вирішував би Петро Порошенко.

Однак, як бачимо, в цю гру європейці грати відмовилися.

Зламана схема Порошенка

Наростання конфронтації з Росією перед виборами не просто вигідне президенту – це була одна з його головних фішок, за рахунок яких він розраховував здобути перемогу.

Нова «Керч» дозволить Порошенкові провести залишок передвиборної кампанії в зручній для нього позі «захисника вітчизни». І тимчасово приглушити теми корупції, провалу в соціалці – та й горезвісної #Сітки для скупки голосів, яку по всій країні розкинули штабісти президента.

Однак блокування з боку Німеччини знімає геополітичний інтерес Штатів до цієї історії. А значить, Порошенкові доведеться одному, на свій страх і ризик, реалізовувати всю комбінацію. Або, що скоріше, взагалі від неї відмовитися.

Тим більше, що конфліктна ситуація кінця листопада 2018 року може вже й не повторитися. У РФ напевно врахували той досвід, і на цей раз справа може обійтися без стрілянини.

А навмисно провокувати Москву на застосування сили – небезпечно. Оскільки це і в минулий раз не викликало на Заході того «ентузіазму», якого чекали в Києві. Всі прекрасно розуміли, що атаку на кораблі використовували, щоб ввести воєнний стан і відкласти вибори.

Тепер же, коли Німеччина виразно дала зрозуміти, що проти провокації – положення Порошенка стало і зовсім хитким. На Банковій розуміють, що його головна політтехнологія – «відбиття агресії Росії» – не знайде підтримки на Заході.

Це залишає президента один на один з конкурентами, чиї рейтинги надто високі, щоб гарантувати Петру Олексійовичу другий термін президентства.

Таким чином, по передвиборній стратегії Порошенка завдано якщо не смертельний, то дуже серйозний удар.

Джерело

Читайте також: “Це вже мародерство”. Як скандали з #Сіткою, Гладковським і “Євробаченням” позначаться на рейтингу Порошенка

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE