“20 хвилин” запитали в депутатів “Свободи” та “Батьківщини” чи оскаржуватимуть вони рішення про виключення з партій, стануть позафракційними чи перейдуть в іншу партію.
Існує версія, що депутатів виключили з партій через голосування за зміни до діючого Генплану. Саме ці троє “Свободівців” голосували проти Генплану, а троє депутатів з Батьківщини навпаки “за”, хоча своїм партійцям міська “Батьківщина” рекомендувала не голосувати за зміни до Генплану.
Як відомо, Сороколіта, Турського та Навроцького виключили з партії ВО “Свобода”. Офіційні причини виключень: порушення партійної дисципліни, голосування не в інтересах партії, публічні виступи. Це зроблено після моніторингу роботи депутатів-свободівців керівництвом партії.
Роман Навроцький, “Свобода”. Зв’язатись з Романом Навроцьким “20 хвилин” наразі не вдалось.
Іван Сороколіт, “Свобода”. Зв’язатися по телефону з депутатом журналісту “20 хвилин” не вдалось.
– Причини, котрі були озвучені: порушення партійної дисципліни, голосування не в інтересах партії, наші публічні виступи. Це зроблено після моніторингу роботи депутатів-свободівців керівництвом партії. Від себе додам лише, що усі більш як 6 років роботи депутата працював однаково – на віддачу, в інтересах громади, котра мене обрала, та для позитиву партії “Свобода”, від якої я обирався. Час усе розставить на свої місця, – написав у себе на сторінці депутат міської ради Іван Сороколіт.
Ігор Турський, “Свобода”. – Я отримав багато пропозицій від різних партій, але на сьогоднішніфй день я вирішив залишитись позафракційним, – каже Ігор Турський. – Це непросте рішення, але якщо вже вступати в якусь партію, то ми маємо мати однаковий світогляд та бачення щодо розвимтку міста та країни вцілому. Зі “Свободою” в цьому в певний момент вони розійшлись, тому так сталося. Виключили не тільки через Генплан, але це одне з питань. Поки партію для себе я не знайшов.
Тернопільська міська «Батьківщина» вирішила виключати з партії трьох своїх депутатів, яку проголосували за внесення змін до Генплану всупереч позиції партії. Також цим депутатам запропонували добровільно здати мандати. Відповідні рішення прийняли 28 березня на спільному засіданні бюро Тернопільського міського осередку ВО «Батьківщина» та фракції цієї ж партії у Тернопільській міській раді.
Наталія Шоломейчук, “Батьківщина” – Чи буду залишатись позафракційною я ще не знаю, ми відклали вирішення цього питання після Великодня, – каже пані Наталія. – Поки не було можливості зібратися з однопартійцями. Партійної політики я не порушувала, можливо когось не влашовувало те, що ми робили в міській раді. Я більше громадський діяч, ніж політик, тому будемо радитись. Яке прийме рішення фракція, так і буде. Але ми як стояли на сторожі інтересів людей, так і стоїмо. Наша фракція не є пасивною в міській раді – коли звертаються люди ми завжди допомагаємо, а це важливіше, ніж пусті заяви. Люди з мого округу, коли почули про моє виключення, просили: “Наталю, ви тільки нас не кидайте. Бо в нас ще не було такого депутата, щоб стільки робив для нас”.
Андрій Артимович, “Батьківщина”. – З партії мене поки не виключили – такі речі вирішуються в Києві, – каже Андрій Артимович. – Фракція створюється депутатами і розпускається депутатами, а не партією. Мені нема чого оскаржувати, бо мене поки не виключили.
Петро Поврозник, “Батьківщина”. Зв’язатись з ним “20 хвилин” поки не вдалось.