Politerno > Україна і світ > Небоженко: Припинення АТО – це показуха для Трампа. Він проведе ревізію політичного керівництва країни

Небоженко: Припинення АТО – це показуха для Трампа. Він проведе ревізію політичного керівництва країни

 • 16 Червня, 2017
 • 1518 Переглядів
 • 0

Розмови про зміну формату АТО напередодні зустрічі Порошенка з Трампом не випадкові. Таким чином Порошенко представляючи Україну хоче створити видимість, що витратили гроші США правильно.

Про це в коментарі InfoResist заявив український політолог, директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Політолог вважає, що питання про зміну формату АТО не випадково було підняте саме напередодні зустрічі Порошенка з Трампом. За його словами, США інвестували величезні гроші в Україну, і тепер Трамп запитає за них Порошенко.

“Місцеві бригадири, місцеві виконроби, місцеві директори фірм розікрали ці гроші і використовували їх неефективно. І тому, коли їх викликає до себе господар грошей Трамп, він запитає: “Петро Олексійович, чому нічого не зроблено за ці три роки, незважаючи на наше терпіння”. А у нас скажуть, про те, що ми готуємося наступати на Донецьк”, – сказав експерт

Небоженко вважає, що все це зроблено виключно для того, щоб Трампу хоч що-небудь показати з тих зусиль, які нібито робить проамериканський уряд України.

“Я не знаю, наскільки це подіє, тому що, швидше за все, Трамп буде налаштований все-таки провести серйозну ревізію політичного керівництва країни. З огляду на те, що Америка дає гроші, він має на це право”, – сказав він.

Також експерт зазначив, що заяви Турчинова і Порошенко щодо припинення АТО дуже образливі для народу. На його думку, слова про “зміну формату АТО” можна трактувати як можливість введення воєнного стану.

“Нам ці ж люди з Ради національної безпеки, з Адміністрації президента, перші особи країни наполегливо доводили, що не можна вводити воєнний стан з тієї причини, що через це з нами порве відносини Захід. Зараз, як ні в чому не бувало, вони кажуть, що потрібно вводити елементи воєнного стану”- сказав експерт.

Турчинов, заявляючи про “зміну формату”, говорив дипломатичною, а не військовою мовою, вважає Небоженко.

“Жоден військовий не говорить” зміна формату”. Це не військова мова, а мова дипломатів. Я це говорю, тому що жоден військовий не говорить про те, що його армія нарешті готова боротися з ворогом. Військова історія не знає таких слів. Тобто, або військова історія помиляється, або Турчинов не військовий”, – підкреслив політолог.

При цьому, зазначив експерт, заяви Турчинова і Порошенко збіглися з рівно протилежною заявою Путіна.

“Зверніть увагу: в цей же день прямо протилежну промову озвучив агресивний Путін, який говорить, що до України у нього все менше і менше претензій і він не хотів би воювати. Він це говорив на прямій лінії з населенням Росії. Тут якась гра. Ми ж все прекрасно розуміємо, що під час загострення ситуації в Кремлі або на Банковій військова тема завжди піднімається для того, щоб заткнути рота критикам”, – заявив він.

Розмови про це, вважає Небоженко, можуть бути пов’язані з можливими достроковими виборами.

“Тому люди не випадково думають, що можливо мова йде про дострокові парламентські чи президентські вибори, але при цьому президент скаже, що не можна проводити дострокові президентські вибори, тому що ворог ось-ось на нас нападе”, – сказав він.

Експерт також розповів, що слова Гройсмана про можливий хорватський сценарій, це всього-навсього лише чергове висловлювання.

“Він і за Конституцією, і по політичній ситуації не несе відповідальності ні за одне слово, пов’язане з війною … Гройсман може говорити про хорватський, панамський, чилійський, мексиканський або який-небудь інший досвід вирішення …

Але він прекрасно розуміє, що на його слова навряд чи будуть звертати увагу серйозні спостерігачі”, – констатував Небоженко.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь