Politerno > Україна і світ > В парламенті готують нову спробу наступу на свободу слова.

В парламенті готують нову спробу наступу на свободу слова.

  • 13 Липня, 2017
  • 1517 Переглядів
  • 0

Для включення до порядку денного стоїть законопроект 6688, внесений нардепами з комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком, Тетяною Чорновіл – щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Про це повідомила нардеп Ольга Червакова на сторінці в Facebook.

Такими загрозами пропонується вважати, зокрема, “здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, обєднаннями громадян, юридичними особами”. Автори законопроекта пропонують вважати це складовою частиною “технологічного тероризму”.

Службі безпеки України надається право без рішення суду за допомоги провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погодженого з прокурором, або рішення РНБО.

Порівняльна таблиця – тут:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id&pf3516=6688&skl=9

Очевидно, що зі вступом в дію даного закону “технологічними терористами” стануть Найєм, Лещенко та всі, хто завтра вийде вимагати скасування депутатського імунітету під Верховну Раду. Адже вони здійснюватимуть вплив на орган державної влади.

Активісти, які пікетують сесії своїх місцевих рад з вимогою не роздавати в приватні руки рекреаційні ліси, теж стануть терористами, бо впливають на органи місцевого самоврядування.

А всі інформаційні ресурси, що висвітлюватимуть ці події, стануть кандидатами на закриття.

Ініціатори цієї екзотичної ініціативи говоритимуть про шляхетні цілі протидії інформаційній агресії. І саме цими цілями вони вже більше двох років виправдовують спроби запровадити цензуру з різних боків.

До речі, саме депутати Вінник і Тимчук в 2015 році були авторами законопроекту 2050а про цензуру в АТО – документом пропонувалося зобов’язати журналістів узгоджувати свої телевізійні репортажі з військовими прес-службами. Але після протесту журналістів автори ідеї від неї відмовилися.

І ще одна диктаторська ідея цього разу в законі про кібербезпеку (2126а), який буде голосуватиметься в цілому.

Поправкою депутата Руслана Лук’янчука (фракція “Народний фронт”) в перехідних положеннях вносяться зміни до Закону “Про інформацію” – пропонується запровадити нове поняття – “технологічна інформація”. Це інформація про всі технологічні процеси в будь-яких галузях господарства, а також – інформація про процеси, що негативно впливають на стан здоров’я та безпеку людей, стану навколишнього природного середовища, економічної, політичної, соціальної стабільності суспільних відносин або провадження суб’єктами господарювання діяльності. Тобто, про все.

“Технологічна інформація”, тобто, будь-яка, може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, простіше – засекречена.

Законопроект тут:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id&pf3516=2126а&skl=9

В разі прийняття завтра законопроекту про кібербезпеку з поправкою Лук’янчука закону про доступ до інформації хана. Власне, ми повернемося у часи КПРС, коли інформація про небезпеку Чорнобильської катастрофи була засекречена як технологічна.

Законопроект такого самого змісту вносився урядом Яценюка десь минулої зими, йшов через наш комітет, але дістав негативний висновок і не потрапив на голосування. Тепер – друга спроба протягнути цензуру.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE