Якби парламентські вибори в Україні відбулись найближчої неділі, прохідний бар’єр на них подолали б п’ять політичних партій.
Про це свідчать дані соціологічного опитування центру “Соціальний моніторинг” та Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з даними опитування, оприлюдненими минулого вівторка у Києві, 66,8% опитаних українців виявили готовність прийти на парламентські вибори найближчої неділі.
Відповідаючи на запитання “За яку партію ви б проголосували, якби найближчої неділі відбулися вибори до Верховної Ради”, більшість респондентів підтримали ВО “Батьківщина” (10,9%), 8,1% проголосували б за “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, 7,3% – за партію” за життя “Вадима Рабиновича, 7% – за “Опозиційний блок”. Також 5 -відсотковий бар’єр подолала б “Радикальна партія Олега Ляшка” (6,4%).
Водночас партія об’єднання “Самопоміч”, представлена в нинішньому складі парламенту, набрала б лише 3,5% підтримки українців.
18,9% респондентів не голосували б, 16,2% не змогли відповісти на це запитання, 8% віддали перевагу б іншій партії.
У Верховній Раді чинного VIII скликання 138 депутатів представляють фракцію партії “Блок Петра Порошенка”, 81 – “Народний фронт”, 43 – “Опозиційний блок”, 26 – “Об’єднання “Самопоміч”, по 20 – “Радикальну партію Олега Ляшка” та ВО “Батьківщина”.
Більшість українців у разі проведення президентських виборів найближчої неділі віддали б свої голоси за лідера ВО “Батьківщина” Юлію Тимошенко і чинного президента України Петра Порошенка, свідчать дані соціологічного опитування центру “Соціальний моніторинг” та Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка.
Тож, згідно оприлюднених соціологічних опитувань, за Ю.Тимошенко проголосували б 11,2% респондентів, за П.Порошенка – 9,5%. 7,3% отримали б лідер “Опозиційного блоку” Юрій Бойко, а також лідер партії “За життя” Вадим Рабинович. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко отримав би 6,7% підтримки виборців, а лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка підтримали б 5,1% опитаних.
18% опитаних ще не визначилися з вибором, 4% обрали б іншого політика, а 17,8% не брали б участі у виборах.
Опитування проводилося Центром “Соціальний моніторинг” і Українським інститутом соціальних досліджень ім.Яременка спільно з Київським прес-клубом, Інститутом аналізу і прогнозування, відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України з 20 до 29 липня 2017 року в усіх областях України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму. Загалом було опитано 2 тис 30 респондентів. Статистична похибка становить 1,33-2,21%.