Politerno > Україна і світ > Україна не має європейського майбутнього з нинішнім політичним класом при владі, – експерт центру ECFR

Україна не має європейського майбутнього з нинішнім політичним класом при владі, – експерт центру ECFR

  • Січень 10, 2018
  • 294 Переглядів
  • 1

Україна не має європейського майбутнього з нинішнім політичним класом при владі. Більш того, самозбагачення політиків, які прикриваються статусом “проєвропейськості”, лише дискредитує Європейський Cоюз, зменшує його вплив та зриває процес реформ в Україні.

Як повідомляє “Голос Америки”, про це у коментарі, оприлюдненому сайтом аналітичного центру European Council on Foreign Relations, заявив Ґустав Ґрессель, дослідник Європейської програми даного центру, який спеціалізується у питаннях безпеки та оборони.

“Якщо так триватиме, Україна знову стане квазіавторитарною клептократією, в якій кілька очільників держави використовують силу державного апарату для просування власних інтересів”, – пише дослідник ECFR.

Щоб попередити цей сценарій, Ґрессель закликає ЄС вдатись до точкових арештів рахунків корумпованих членів української влади та тих, хто чинить спротив реформам.

“Це надіслало б дуже чіткий сигнал напередодні президентських та парламентських виборів 2019 року – самозвані “проєвропейські” українські еліти не мають підтримки Європи. Більш того, загроза переобранню та збереженню влади Порошенком, може бути єдиною мовою, як він розуміє”, – міркує Ґрессель.

Експерт також відзначає, що наступ Європи на корупцію в Україні не потрібно сприймати, як послаблення її у боротьбі за суверенітет та незалежність проти Росії.

“Корупція та суверенітет – це різні питання, і їх треба розмежовувати”, – наголошує Ґрессель.

“Центральною вимогою Революції Гідності була трансформація України на державу, яка поважає закон, ставиться до усіх своїх громадян однаково та з повагою, та не допускає неправомірного збагачення політичної еліти. Порошенко та його уряд зазнали провалу щодо цих вимог. Адміністрація Порошенка все більше перетворює нову Україну на дзеркальну копію старої. Європейські лідери не повинні дозволяти використовувати себе як фіговий листок, яким прикривається такий регрес України”, – наголошує Ґрессель.

Читайте також: Там, де не спрацювали танки, Росія розраховує на корупцію, щоб послабити Україну зсередини – Карпентер

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *