Politerno > Україна і світ > Невідомий російський бізнес Порошенка

Невідомий російський бізнес Порошенка

  • 20 Лютого, 2018
  • 1716 Переглядів
  • 0

Крім ліпецкої кондитерської фабрики Петро Олексійович володіє в РФ зерновим і крохмальним бізнесами.

За прикладом одного Свинарчука-Гладковського він перепродав його своїм же офшорам, тихенько кредитує, вливаючи гроші в РФ і вже як чотири роки ніяк не наважиться сказати нам про це.

Але ми йому у цьому допоможемо.

Бізнес, до слова сказати, маленький, що підкреслює жадібність Порошенка, не готового розлучитися навіть з копійчаними активами в тилу ворога.

Існує в Росії така компанія як ТОВ “Крохмалопродукти” яка займається виробництвом борошна і крохмалю. Компанія відносно невелика, хоча за інформацією з відкритих джерел заробила в 2015 році трохи менше 700 000 доларів. Знаходиться вона в місті Ліпецьк, на тій же вулиці що і ТОВ “Рошен”, на вулиці Доватора. Завод знаходиться під номером Доватора 3, “Крахмалопродукти” на Доватора під номером 12.

До 2014 року, цією компанією офіційно володіло українське ТОВ “Укрпромінвест-Агро” кінцевим бенефіціаром якого через ЗНКІФ “ПРАЙМ ЕССЕТ КЕПІТАЛ” був Петро Олексійович Порошенко. 
Про це вказано навіть в його декларації

У свою чергу ТОВ “Крохмалопродукти” в Росії є засновником ще однієї компанії, ТОВ “ЛАКІГРЕЙН”, яка в тій же Ліпецькій області займається вирощуванням зернових. 
Виходить такий собі аграрний тандем.
Відкрити документ у новому вікні.

До початку 2014 Петро Порошенко володів і не соромився зернового і борошномельного бізнесу в РФ. Але втеча Януковича в Ростов і агресія Росії все поміняли. Чи то Порошенко злякався, що Путін почне відбирати його активи, чи то відразу зрозумів, що стане Президентом і активи в РФ стануть токсичними, але через 2 тижні після призначення Парламентом дострокових президентських виборів він вирішує продати Російську компанію ТОВ “Крахмалопродукти” якійсь офшорній компанії CHARTOMENA LIMITED .Ось документ від 7 березня 2014 говорить про те, що: CHARTOMENA LIMITED володіє якою Британська MOREWIG LIMITED прийняла рішення:

– купити 99,87% акцій ТОВ “Крахмалопродукти”, у компанії “Укрпромінвест-АГРО” за вартістю не більше 75.300.000 (Сімдесят п’ять мільйонів триста тисяч рублів)

– зобов’язати Андрі Атанасіу, директора компанії CHARTOMENA LIMITED, видати пані Наталії Казаковій повноваження для підписання договору купівлі-продажу.

Відкрити документ у новому вікні.

А ось і довіреність на Пані Казакову від CHARTOMENA LIMITED на підписання договору купівлі-продажу – Відкрити документ у новому вікні.

Цікава деталь, людина з таким же прізвищем, Олег Казаков є директором Російського ТОВ “Рошен”. Чи не чоловік він Наталії?

Після всього цього і відбулася, операція з продажу ТОВ “Крахмалопродукти” кіпрської CHARTOMENA LIMITED і з 7.08.2014 її одноосібним власником і бенефіціаром є вже не Президент України Петро Порошенко, а кіпрський офшор. Про що у нас є довідка самої компанії за підписом її директора Івана Вікторовича Хорошайло.

Відкрити документ у новому вікні.

А тепер, найцікавіше. Я вважаю, що даний продаж був фіктивною з єдиною метою – сховати від усіх нас інформацію про те, що Порошенко продовжує володіти цією компанією і вести бізнес в Росії. Перший факт – це директор компанії CHARTOMENA LIMITED кіпріот Андрі Атанасіу. Людина з таким же ім’ям є директором компанії HUDC Holding Limited, відомого нам постачальника обороною техніки за корупційною ціною, володіє якою друг і партнер Порошенка Олег Свінарчук- Гладковський. Крім цього, Андрі Атанасіу є директором ще мінімум десятка офшорних компаній, пов’язаних з Порошенком і його командою, але про це я розповім у своєму наступному матеріалі. Факт другий. Власником компанії CHARTOMENA LIMITE є британська компанія MOREWIG LIMITED.

Відкрити документ у новому вікні.

Кінцевим бенефіціаром, компанії MOREWIG LIMITED є друг дитинства і партнер Порошенка, міноритарний власник ТОВ “ЦЕКК” і заступником гендиректора корпорації РОШЕН Сергій Зайцев. Ось виписка про це за запитом австрійського Райфайзен банку.

Відкрити документ у новому вікні.

Далі все стає дуже дивним, і ще більш цікавим. Виявляється, що покупець “Крахмалопродукти” кіпрська компанія CHARTOMENA LIMITED ще з 2013 є кредитором російської компанії ТОВ “ЛАКІГРЕЙН” власником якої є ТОВ “Крахмалопродукти”. У 2013 ЛАКІГРЕЙН отримав від Кіпрського офшору 6 500 000,00 доларів кредиту, під 6.6% річних.

Відкрити документ у новому вікні.

Так от, після покупки “Крохмалопродукт” в 2014 за майже 1.5 мільйона доларів, CHARTOMENA LIMITED раптом вирішує пробачити невиплачені відсотки по кредиту за 2013 на суму 277 023,20 доларів які вона видавала ТОВ “ЛАКІГРЕЙН”.

Крім цього, з 1.01.2016 CHARTOMENA LIMITED взагалі змінює ставку по кредиту для ТОВ “ЛАКІГРЕЙН” виданим в 2013 році на 0%.

Відкрити документ у новому вікні.

Всі ці дії схожі на спробу утримати компанію на плаву у важкий час. Але якщо актив був такий ненадійний, то навіщо CHARTOMENA LIMITED було його купувати, вкладаючи в покупку 1.5 мільйона доларів? Відповідь напрошується один – угода фіктивна.

Більш того, очевидно, що завдяки описаним вище фактами, виходить, що кіпрська компанія CHARTOMENA LIMITED яка купила “Крахмалопродукти” безпосередньо пов’язана з тими людьми, у яких її і купила, а саме з Петром Порошенко. Сама угода була здійснена для усунення прямого зв’язку Петра Олексійовича Порошенка з аграрним бізнесом в Росії, хоча по факту все залишилося на своїх місцях. Змінилася як зазвичай тільки вивіска.

Цікаво що сьогодні в реєстрі РФ власником “Крахмалопродукти” значиться вже не CHARTOMENA LIMITED, а її директор – фунт, житель Липецька Іван Вікторович Хорошайло.

Відкрити документ у новому вікні.

До речі розбираючись в цій історії, я зрозумів, що компанія CHARTOMENA LIMITED – це не зовсім рядовий офшор яких у кожного олігарха сотні. Ця кіпрська структура одна з найголовніших в тіньовий імперії Петра Порошенка і його партнерів.

Саме CHARTOMENA LIMITED видає кредити на десятки мільйонів доларів українським компаніям Гаранта. Саме ця структура скуповує невиплачені борги активів Порошенка і його друзів у державних банків, і саме вона є головною в схемі мінімізації податків і виведення грошей з України всієї імперії Порошенка.

Я присвячу цій структурі своє наступне розслідування, і ви дізнаєтеся багато того, що Петро Порошенко і його партнери хотіли б залишити в таємниці. Але .. не доля. ) Слідкуйте за публікаціями.

P.S. Цікаво, чи заплатив “Укрпромінвест-АГРО” податки з продажу цього активу в бюджет України, або як у випадку з продажем Ложкіним УМХ Курченку забули?

Олександр Дубинський

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE