Politerno > Україна і світ > Нідерланди та Австралія поклали на Росію відповідальність за катастрофу МН17

Нідерланди та Австралія поклали на Росію відповідальність за катастрофу МН17

 • 25 Травня, 2018
 • 1131 Переглядів
 • 0

Уряди Нідерландів й Австралії покладають на Росію відповідальність за збиття малайзійського “Боїнга” над Донецькою областю в 2014 році.

Про це йдеться у заяві, опублікованій 25 травня на сайті уряду Нідерландів.

“Нідерланди та Австралія покладають на Росію відповідальність за її участь у знищенні рейсу MH17. Наші дві країни повідомили Росію про своє рішення”, – йдеться у заяві.

Уряд Нідерландів прийняв рішення з цього питання за пропозицією голови МЗС Стефа Блока.

“Уряд завжди говорив, що правда, що оточує катастрофу MH17, повинна вийти на поверхню і що справедливість має бути досягнута для жертв та їхніх близьких родичів. Нідерланди підтримують міжнародне співтовариство в цьому відношенні”, – заявив Блок..

“Ґрунтуючись на висновках міжнародної слідчої групи, Нідерланди та Австралія в даний час переконані, що Росія несе відповідальність за розміщення установки “Бук”, яка була використана для збиття MH17″, – додав він.

За словами Блока, зараз уряд готує наступні кроки для офіційного визнання відповідальності Росії.

Як наголосили в уряді Нідерландів, відповідальність держави настає, коли вона не дотримується міжнародного права.

“Можливий наступний крок – це спрямування справи до міжнародного суду чи організації”, – йдеться у заяві.

“Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність і повною мірою співпрацювати з процесом встановлення істини та досягнення справедливості для жертв польоту MH17 та їхніх близьких родичів”, – заявив Стеф Блок.

Голландські ЗМІ зазначають, що це рішення приймалося окремо від кримінального розслідування і називають його історичним, оскільки досі Нідерланди уникали говорити, що саме Росія стоїть за катастрофою, передає “Європейська правда“.

Зі свго боку, президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ “невідкладно внести пропозиції щодо можливості приєднання до ініційованого Нідерландами та Австралією процесу”

За його словами, рішення Нідерландів та Австралії розпочати переслідування РФ на міждержавному рівні за збиття пасажирського літака “органічно доповнить дії України у Міжнародному Суді ООН у позові на основі Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму”.

“Закликаю весь цивілізований світ долучитися до зусиль щодо притягнення до відповідальності винних у збитті літака, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 21 липня 2014 року”, – додав Порошенко.

У свою чергу президент Росії Володимир Путін так прокоментував розслідування міжнародної слідчої групи, яка 24 травня заявила про приналежність до російської армії «Бука», який збив малайзійський Boeing-777 під Донецьком в 2014 році.

«Наше ставлення до цієї справи таке. Ми спочатку пропонували спільну роботу з розслідування цієї трагедії, але, на наш подив, нас до цього розслідування не допускають. Українська сторона там працює, незважаючи на те, що Україна порушила міжнародні правила і не закрила повітряний простір над територією, де проходили бойові дії. Вона працює, Росія – ні», – сказав Путін в ході прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.

24 травня міжнародна Спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Крім того, було оприлюднено відео маршруту того “Бука”.

У Європейській комісії закликали Російську Федерацію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті “Боїнга” Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь