Politerno > Тернопільщина > Тернопільска облрада ухвалила оптимальне рішення, створивши 6 нових громад

Тернопільска облрада ухвалила оптимальне рішення, створивши 6 нових громад

  • Червень 8, 2018
  • 1759 Переглядів
  • 1

Сьогодні, 8 червня, на сесії Тернопільської обласної ради було схвалено зміни до Перспективного плану, згідно яких у Тернопільському районі створено 6 нових громад.

На сесію завітали жителі громад, а також депутати Верховної Ради Ігор Мосійчук та Дмитро Лінько.

Слід зазначити, що восьму сесію обласної ради пильнувало понад 240 правоохоронців. Поліцейські проводили обшуки при вході у сесійну залу і пильно слідкували за порядком всередині. Попри численні прогнози, все відбувається демократично і без конфліктів.

Перед президією чинно вишикувались молоді люди, тримаючи в руках плакати з гаслами: «Молодь вимагає кращого життя», «Децентралізація для Тернопільського району», «Ми хочемо бути господарями на своїй землі», «Разом в ОТГ».

“Ми приїхали з Підгороднього, хочемо власну ОТГ, – зазначила жителька цього села Ольга кореспонденту “Терена”. – Будемо вирішувати питання”.

На початку засідання, заступник голови ОДА Олег Валов оприлюднив пропозиції, які отримав від сільських рад Тернопільського району. За його словами, створити ОТГ виявили бажання Настасівська, Острівська, Підгороднянська, Білецька і Тернопільська громади з центрами в одноіменних селах і Тернополі.

До Тернопільської виявили бажання приєднатися кілька сіл Зборівського району, у напрямку до омріяних владою міста Малашівців. Білими плямами об’єднання залишаються Смиківці, Миролюбівка, Велика Березовиця, Великі Бірки, Малий Ходачків. Ці населені пункти повинні визначитися, з ким об’єднуватися.

Тож, 54 голосами депутатів були підтримані об’єднання наступних ОТГ: Білецька, Острівська, Підгороднянська, Настасівська та Тернопільська.

Іншими словами, депутати майже задовольнили побажання мешканців сіл, так як в деяких з тих, що приєднали до Тернополя, люди були налаштовані не надто об’єднавче.

До Білецької громади увійшли села Івачів Горішній, Великий Глибочок, Ігровиця, Плотича, Чистилів.

До Острівської  – Петрики, Буцнів, Мишковичі, Великі Луки.

До Підгордньої – Драгінівка, Почапинці, Великий Ходачків, Довжанка, Підгордне, Домарочі

До Настасіва приєднались Йосипівка та Мар’янівка.

Окремим рішенням депутати підтримали створення Киданецької ОТГ.

Тернопіль, як уже згадувалось, знайшов вихід на Малашівці. Шлях пролягатиме через іподром в Пронятині, який належить Тернопільській міській раді і має спільну межу з Курівецькою сільською радою. Також до міста приєднали Кобзарівку, Чернихів, Малашівці  та Курівці.

“Сьогодні зібралася велика кількість людей, більше ніж минулого засідання Рішення винесли на нашу користь, іншого ми б й не сприйняли, а просто перейшли б до радикальних дій. До Білецької громади приєдналися навколишні села: Чистилів, Великий Глибочок, Ігровиця, Івачів та Плотича”, – зазначив активний житель Білої Володимир Хлібороб.

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради “батьківщинець” Василь Деревляний зазначив, що по суті облрада ухвалила рішення, яке минулого разу пропонував депутатському корпусу він та його політична сила.

“Для нас важливо, що громади задоволені рішенням облради. Можливо не всі, але здебільшого їхні побажання не проігноровані і я вдячний колегам за конструктив і плідну роботу в інтересах громади”, – підсумував результати сесії пан Василь.

Відзначив політик й інше важливе рішення обласного парламенту, проект якого він розробив і подав на розгляд – звернення до президента України щодо звільнення Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших політв’язнів з тюрем РФ.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.