Politerno > Україна і світ > Дуда нагадав ООН, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму

Дуда нагадав ООН, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму

  • 27 Вересня, 2018
  • 12860 Переглядів
  • 0

Президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи в середу на Раді безпеки ООН, заявив, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму, згідно з яким Росія, США і Британія гарантували Україні територіальну цілісність після приєднання Києва до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

“Для того щоб міжнародне співтовариство поважали, дуже важливо дотримуватися зобов’язань і обов’язків, які ми взяли на себе. Із сумом хотів би звернути увагу на події у сфері безпеки в нашому регіоні – Центральній та Східній Європі. Лише в останні кілька років ми стали свідками явного порушення Будапештського меморандуму, який гарантував територіальну цілісність України в обмін на мирне і добровільне ядерне роззброєння”, – сказав лідер Польщі.

“Рівною мірою нас непокоїть розміщення ракетних установок подвійного призначення поблизу наших кордонів. Усе це призводить до значного погіршення безпеки в регіоні”, – додав він.

Будапештський меморандум – декларація про наміри, підписана Росією, Сполученими Штатами, Великою Британією і Україною в 1994 році, згідно з якою країни обіцяли Україні захист суверенітету та територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї.

Читайте також: Порошенко передав секретареві ООН ноту про непродовження договору про дружбу з Росією

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE