Politerno > Україна і світ > “Нафтогаз” підпише контракт зі своєю “дочкою” на 85 мільярдів

“Нафтогаз” підпише контракт зі своєю “дочкою” на 85 мільярдів

  • Листопад 16, 2018
  • 206 Переглядів
  • Comments Off

НАКК “Нафтогаз України” підпише з дочірньою компанією “Газопостачальна компанія “Нафтогаз трейдинг” рамковий договір купівлі-продажу природного газу на 85 мільярдів гривень.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з повідомленням НАК в системі розкриття інформації НКЦПФР, рішення схвалити підписання додаткової угоди до рамкового договору про збільшення суми до 85 млрд грн схвалено наглядовою радою групи 23-24 жовтня.

Як повідомлялося, в серпні 2018 року “Нафтогаз України” створив компанії для постачання газу тепловикам і промисловості – “Газопостачальна компанія “Нафтогаз тепло” і “Газопостачальна компанія “Нафтогаз трейдинг”, які у вересні отримали ліцензії на постачання газу.

З жовтня 2018 року в зв’язку з введенням нової моделі реалізації газу його продаж промисловим підприємствам проводиться через “Нафтогаз трейдинг”, а сам “Нафтогаз” продає ресурс тільки за довгостроковими контрактами.

Формування ціни реалізації “Нафтогаз трейдинг” передбачає можливість зміни вартості газу кілька разів на день згідно зі змінами ціни на європейському ринку і коливаннями курсу гривні.

“Нафтогаз трейдинг” 12 жовтня уклала перші договори купівлі-продажу природного газу в форматі нової моделі реалізації, за всіма укладеними контрактами вже проведені поставки.

Як повілрмлялось, НАК “Нафтогаз України” в жовтні 2018 року подала до Господарського суду Києва позов проти Кабінету міністрів щодо відшкодування збитків в розмірі 6,6 мільярда гривень, які виникли в четвертому кварталі 2015 року через відмову уряду створити механізм і джерела компенсації виконання компанією спеціальних зобов’язань з постачання газу.

Заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько заявив, що ліквідація НАК «Нафтогаз» як непотрібного посередника між компаніями, що видобувають, транспортують, зберігають та продають газ, – це обов’язок, який взяла на себе Україна в рамках Третього енергопакету законодавства ЄС.

 

Please follow and like us: