Politerno > Україна і світ > Макрон оголосив “надзвичайний соціальний стан” та нові економічні кроки

Макрон оголосив “надзвичайний соціальний стан” та нові економічні кроки

  • Грудень 11, 2018
  • 349 Переглядів
  • Comments Off

Президент Франції Емануель Макрон оголосив, що уряд вдається до термінових кроків через триваючі протести “жовтих жилетів”.

Про це він заявив під час телезвернення в понеділок ввечері.

Серед іншого, Макрон заявив,  що засуджує насильство частини протестуючих. “Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію”, – вважає він.

Разом із тим, Макрон визнає, що розуміє гнів і обурення французів, насамперед – пенсіонерів та багатодітних батьків. “Ми дуже повільно просуваємося на шляху до благополуччя”, – резюмує президент.

За словами Макрона, вже з травня наступного року року мінімальний розмір оплати праці зросте на 100 євро, а для тих, хто отримує пенсію меншу, ніж 2 тис євро на місяць, будуть введені податкові пільги. До того ж – відміняється оподаткування понаднормових робочих годин.

Макрон також згадав відмінений ним податок для найбагатших громадян, введений попереднім президентом Франсуа Олландом. Макрон вважає, що цей податок призвів лише до податкової еміграції, проте не виключає його заміни у вигляді податку на люксову нерухомість. “Сьогодні ми повинні відновити наш загальний соціальний проект в ім’я Франції, в ім’я Європи”,- резюмує він.

Президент заявив про введення “надзвичайного економічного та соціального стану” (l’état d’urgence économique et sociale), проте не став уточнювати його деталі. Виходячи з пояснень президента, швидше за все не йдеться про юридичне поняття “надзвичайного стану” – радше, він використав цей термін для ілюстрації надзвичайних кроків, запланованих урядом.

Також анонсуються заходи із створення нових робочих міст, протидії податковим ухилянням та захисту екології – їх президент планує обговорити із мерами французьких міст. “Єдине, про що я дбаю – це ви”, – цими словами президент завершив свій виступ.

Як відомо, заява французького президента була анонсована у неділю. Їй передувала зустріч з профспілками, організаціями роботодавців та місцевими виборними посадовими особами.

Раніше французький уряд вирішив не закладати у бюджет на наступний рік підвищення акцизів на пальне, плани щодо якого викликали в країні масові і насильницькі протести.

Нагадаємо, 8 грудня по всій Франції протестували 125 тисяч осіб, 118 отримали поранення, 1220 учасників масових акцій – заарештували.

Please follow and like us: