Politerno > Україна і світ > Макарій відмовився стати “почесним громадянином Львова” через Філарета

Макарій відмовився стати “почесним громадянином Львова” через Філарета

  • Січень 13, 2019
  • 323 Переглядів
  • Comments Off

Колишній голова УАПЦ митрополит Макарій відмовився від пропозиції Андрія Садового отримати звання почесного громадянина Львова через митрополита Філарета.

Про це повідомляє сайт Львівської єпархії УАПЦ.

“Митрополит Макарій, визнаючи рішення Матері-Церкви, відмовляється від пропозиції мера Львова щодо отримання звання почесного громадяна Львова разом із митрополитом Філаретом, який ігнорує рішення Вселенської Патріархії”, – йдеться у заяві.

У єпархії нагадали, що 6 січня у Стамбулі, де Вселенський Патріярх Варфоломій вручив Томос для Православної церкви в Україні колишні глави УАПЦ та УПЦ КП  митрополит Макарій та митрополит Філарет не були присутні.

“Митрополит Макарій пояснив свою відсутність у Константинополі через непокору … Філарета, який не бажає прийняти визнаний Вселенською Патріархією митрополичий устрій Православної Церкви в Україні. Саме  небажання зняти патріарший куколь і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня у Константинополі”, – йдеться у повідомленні єпархії.

У свою чергу мер Львова висловив жаль з приводу “суперечностей серед вищого православного духовенства” і зазначив, що його пропозиція залишається в силі.

Нагадаємо, архієпископ Даниїл, екзарх Константинополя в Україні повідомив, що для того, щоб ПЦУ отримала статус патріархату, в Україні має відбутися об’єднання всіх православних церков.

Також ми повідомляли, що Священний синод Вселенського патріархату призначив головою київської ставропігії архімандрита Михаїла (Аніщенка).

 

Please follow and like us: