Politerno > Україна і світ > США попередили німецькі компанії про ризик санкцій через “Північний потік-2”

США попередили німецькі компанії про ризик санкцій через “Північний потік-2”

  • Січень 13, 2019
  • 229 Переглядів
  • 1

Посол США в Берліні надіслав листа низці німецьких компаній, в якому заявив про “значний ризик санкцій” у зв’язку з реалізацією проекту “Північний потік-2”.

Про це повідомив тижневик Bild am Sonntag (BamS) у неділю, 13 січня, передає Німецька хвиля.

“Ми знову наголошуємо, що фірми, які беруть участь в російському секторі експорту енергії, займаються тим, що пов’язано зі значним ризиком санкцій. Зрештою, фірми, що підтримують спорудження “Північного потоку-2”, а також “Турецького потоку”, активно підривають безпеку України та Європи”, – наводить видання слова Річарда Гренелла в Німеччині.

Посол США зазначив, що “газопровід несе серйозні геополітичні наслідки для наших європейських союзників і партнерів”.

“Ці партнери поділяють нашу стурбованість у зв’язку з усе більш агресивною поведінкою Росії, особливо використанням Москвою енергетичних ресурсів як політичних і економічних важелів”, – йдеться в листі американського посла.

У МЗС ФРН розкритикували лист Гренелла, зазначивши, що такі дії суперечать дипломатичним нормам.

Своєю чергою представник Гренелла сказав, що лист не варто розцінювати як погрозу, а як “прозоре послання американської політики”.

Нагадаємо, що “Північний потік-2” може почати роботу вже з 1 січня 2020 року. Він буде прокладений по Балтійському морю, з’єднавши російського постачальника зі споживачами в Європі, його протяжність становитиме понад 1,2 тис. км. пропускна здатність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюють майже в 10 млрд євро.

Україна впевнена, що газопровід не тільки нашкодить економіці України, але буде також мати згубні економічні та політичні наслідки для всієї Європи.

Незважаючи на це в Німеччині заявили, що не мають наміру відмовлятися від цього проекту.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав зупинити будівництво “Північного потоку – 2”. США підтримали резолюцію проти розширення “Північного потоку” і закликали Німеччину прислухатися до побоювань сусідів.

Раніше глава польського МЗС заявив, що “Північний потік 2” вбиває Україну.

Також стало відомо, що найбільше в світі трубоукладальне судно Pioneering Spirit приступило до укладання газопроводу “Північний потік-2” у виключній економічній зоні Фінляндії.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.