Politerno > Україна і світ > У 2011 році Коболєв не вважав газові угоди “кабальними” – оприлюднено протокол допиту

У 2011 році Коболєв не вважав газові угоди “кабальними” – оприлюднено протокол допиту

  • Січень 19, 2019
  • 1021 Переглядів
  • Comments Off

Коли керівник НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв критикує газові угоди-2009, він свідомо бреше.

Про це заявив народний депутат Сергій Власенко, посилаючись на витяг з протоколу допиту Коболєва, який відбувся 28 липня 2011 року.

Народний депутат Сергій Власенко, який був адвокатом Юлії Тимошенко у т. зв. “газовій” справі, опублікував документ на своїй сторінці у Фейсбук.

Виходячи з відповідей, даних під присягою, тоді Андрій Коболєв не вважав газові угоди, укладені у січні 2009 року, руйнівними для України.

“Тоді він не працював на Петра Порошенка, не мав теплого місця в “Нафтогазі” і йому не треба було відробляти політичні замовлення, а відтак він жодного разу не назвав цей контракт (в розробці якого, до речі, цей Коболєв приймав безпосередню участь) “кабальним” або “невигідним”, — прокоментував документ Сергій Власенко.

Читайте також: Десять років контракту Тимошенко і десять років брехні навколо нього

Під час допиту Андрій Коболєв зазначив, що відповідно до укладеного контракту середньозважена ціна на газ за 2009 рік склала 232 долари за тисячу кубометрів: “450 доларів — це просто елемент формули, за якою ціна розраховувалась”, — зафіксовані слова чинного глави “Нафтогазу”.

Крім того, під час допиту Коболєв зазначив, що положення укладеного у Москві контракту дозволяли періодично переглядати ціни на газ. Таким чином він фактично заперечив “кабальність” закладених Росією умов.

“Тобто тоді, в 2011 році, будучи і відвертим, і об’єктивним, і ПІД ПРИСЯГОЮ, Коболєв підтверджував те, що команда Юлії Тимошенко говорила починаючи з 2009 року. А сьогодні він, як і Ющенко, Чорновол, Богословська, просто бреше, відпрацьовуючи в команді президента на виборах”, — зазначив Сергій Власенко.

Нагадаємо, раніше свідок газових переговорів 2009 року Валентин Землянський заявив, що Коболєв не має права критикувати контракти, оскільки сам був їх розробником і брав участь у переговорах у Москві як радник тодішнього голови “Нафтогазу”.

Як повідомлялось, в ефірі одного з телеканалів Андрій Коболєв заявив, що зниження ціни на газ, яке обіцяють багато кандидатів у президенти під час передвиборної кампанії, неможливе і може закінчиться колапсом всієї фінансової системи України, коли зростання курсу долара неможливо буде спрогнозувати.

Читайте також: Умови газового контракту, як дбайлива пастка для “Газпрому” від Тимошенко

Please follow and like us: