Кабінет міністрів України оголосив конкурс на посаду голови правління НАК “Нафтогаз України”.
Про це повідомив на засіданні уряду 6 березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Конкурс стартує 23 березня – на наступний день після завершення контракту діючого голови нафтогазової компанії Андрія Коболєва. Конкурсний відбір триватиме впродовж 30 календарних днів.
Відбір голови Правління НАК “Нафтогаз України” відбуватиметься відповідно до постанови № 777 “Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки”.
“Звернемося до наглядової ради з точки зору пропозицій до умов нового контракту нового голови, який буде обраний відповідно до всіх відкритих публічних процедур”, – сказав Гройсман.
Він зазначив, що справу в Стокгольмському арбітражі виграв не Коболєв, а команда юристів, у тому числі міжнародних.
“Команда, яка ефективно боролася у судах з РФ, залишиться працювати”, – підкреслив Гройсман.
У свою чергу глава компанії НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв під час прес-конференції у середу заявив, що оголошення урядом конкурсу на посаду голови НАК суперечить українському законодавству, а сам він не збирається звільнятися з посади.
“Комусь це може подобатися, комусь ні, але результат реформи, яка проводилася в держкомпаніях, свідчить про те, що призначати, звільняти, міняти зарплату, виписувати премії – це повноваження виключно Наглядової Ради. І це можна перевірити у відповідних законах”, – сказав Коболєв.
“Тому, як попереднє рішення щодо завершення мого контракту, так і поточне щодо оголошення конкурсу, воно… щонайменше аналіз, який я бачив, суперечить українському законодавству”, – заявив він.
“Більш того, таку ж думку поділяє міжнародна спільнота, і ті міжнародні організації, які були спонсорами реформи корпоративного управління. Які допомагали проводити цю реформу”, – підсумував голова “Нафтогазу”.
Відповідаючи на питання, чи буде він брати участь у конкурсі на главу правління, Коболєв сказав, що наразі очікує на позицію юристів.
“Мені ця посада потрібна для виконання мети, про яку я сьогодні говорив”, — підкреслив Коболєв.
Зазначимо, що під час конференції глава НАК окреслив перелік планів і завдань, які ставить перед собою на найближчий час. Зокрема, він говорив про розірвання контракту з Газпромом, наведення прозорості на ринку газу, зокрема про усунення “посередників” на цьому ринку, про те, яким чином забезпечити транзит природного газу після 2019 року територією України та інше.
Коболєв висловив надію на те, що “верховенство права та цивілізований підхід і принципи оперативного управління, які закладались останні п’ять років, у цій ситуації переможуть”.
Раніше повідомлялося, що наглядова рада НАКу вирішила продовжити контракт із Коболєвим і встановити його місячний оклад у розмірі 2,08 млн гривень.
Пізніше Гройсман заявив, що Кабмін не приймав ніяких рішень щодо укладення нового контракту з менеджментом Нафтогазу.
Читайте також: Коболєв про свою зарплату: “Більше семи цифр після коми”