Politerno > Україна і світ > Після висловлення недовіри КС звільнив Шевчука і обрав нового голову – ЗМІ

Після висловлення недовіри КС звільнив Шевчука і обрав нового голову – ЗМІ

 • 14 Травня, 2019
 • 1128 Переглядів
 • Comments Off

Судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді.

Про це УП повідомили джерела у КС.

Відповідне рішення колеги Шевчука ухвалили під час засідання у вівторок.

Співрозмовник зазначив, що рішення членів КС є остаточним і не потребує додаткових затверджень.

За даними Bihus.Info, рішення підтримали 12 суддів з 18.

Підставою для звільнення Шевчука з посади став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні і істотні порушення.

Зокрема, у документі йдеться: “Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді”.

Відповідно до закону, за відсутності голови КС його обов’язки виконує заступник, а за відсутності обох – старший за віком суддя. Наразі заступником голови є Олександр Тупицький.

Водночас, за даними “Інтерфаксу”, на засіданні у вівторок судді також призначили нового очільника суду.

Перед цим судді Конституційного суду висловили недовіру Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

За даними “Української правди”, колеги Шевчука хотіли таким чином переконати його самостійно піти з посади.

Водночас, висловлення недовіри не передбачене законом “Про Конституційний Суд”, як і право суддів звільняти свого голову.

Законом прописана єдина процедура дострокового звільнення голови суду: у разі подання ним відповідної заяви та підтримки колег.

Через те, що Шевчук не хоче залишати посаду голови, члени КС планують взятись за його звільнення з посади судді загалом.

Відповідно до закону, для звільнення судді КС необхідно щонайменше дві третини голосів колег.

У законі також йдеться, що підставами для звільнення може бути стан здоров’я, порушення вимог щодо несумісності, вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування своїми обов’язками чи подання заяви за власним бажанням.

Як повідомляє “Дзеркало тижня”, за недовіру проголосували більшість суддів КС.

Вони підтримали висновок комісії з питань регламенту та етики, яка прийшла до висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді нібито через істотний дисциплінарний проступок, грубе і системне нехтуванням своїми обов’язками.

Сам висновок комісії не був оприлюднений.

Виконавча директорка проектів ГО “Фундація DEJURE” Ірина Шиба повідомила “Українській правді”, що організація просила комісію надати документ, в якому мають бути зазначені порушення Шевчука, однак отримала відмову.

УП звернулась по коментар до Шевчука та речника суду. У прес-службі КС не змогли ані підтвердити, ані спростувати інформацію про висловлення недовіри, а сам суддя наразі не відповідає на повідомлення на дзвінки.

Як повідомив “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерело, судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

“Новий голова – Шаптала”, – сказав співрозмовник агентства.

Наталія Шаптала народилася 18 квітня 1959 року к Донецьку.

У вересні 2010 року її призначили суддею Конституційного Суду України.

Нагадаємо, в інформаційному полі довший час курсували думки про можливе звільнення голови Конституційного суду, що може унеможливити приведення до присяги новообраного президента Володимира Зеленського.

Втім, у заяві зборів судів КСУ висловлювалось запевнення, що з боку Конституційного суду не буде жодних перешкод приведенню новообраного президента до присяги.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •