Politerno > Тернопільщина > “Політична десятина” у новинах тернопільських онлайн-ЗМІ

“Політична десятина” у новинах тернопільських онлайн-ЗМІ

  • 25 Червня, 2019
  • 962 Переглядів
  • Comments Off

Про політику тернопільські інтернет-видання пишуть мало. Про це уже повідомляв ІМІ у статті “Аполітичні та апокаліптичні вісті з Тернопільщини”, у березні, під час президентської виборчої кампанії. Останнє ж дослідження, проведене на початку червня, тільки підтверджує це — частка новин на політичні теми склала близько десяти відсотків.

В ході моніторингу представники ІМІ з’ясовували, які політичні теми та герої домінують у новинах популярних інтернет-ЗМІ Тернопільщини та які джерела при цьому використовують ці медіа. Для аналізу бралися усі політичні вісті з 50 перших повідомлень стрічки новин кожного з п’яти локальних інтернет-видань, що моніторились: “Галас, “За Збручем”, Реально, “Терен” і “0352”, починаючи з 9 години 3 червня 2019 року.

Числовий вимір і джерельна база

Найбільша частка новин про політику виявилась у виданні “За Збручем” — 18%, найменша — 2% — у “0352” (відповідно, 9 і 1 новина з 50-ти). Відсоток політичних новин у інших виданнях, що аналізувалися, такий: “Галас” — 14%, “Терен” — 6%, “Реально” — 4%.
Всього з 250 новин цих п’яти видань про політику йшлося у 22 повідомленнях, тож, у середньому, частка політичних новин склала трохи менше десяти відсотків (8,8%).

36% усіх повідомлень або вісім новин не містили посилань на будь-які джерела інформації. Найбільша частка новин без джерел виявилась у “0352”, “Реально” та “За Збручем”. У п’яти випадках (23%) — це були власні новини інтернет-видань (“Терен” і “За Збручем”).

Посилання на інші ЗМІ мали 18% новин або 4 публікації, і лише в одному випадку було посилання на повідомлення прес-служби. На соціальні мережі й офіційні сайти було по два посилання — всі у виданні “Галас”. 

Приблизно третина новин про політику (7 із 22-х повідомлень) мали ознаки замовності, такі новини є у кожному з вищезгаданих видань. У більшості публікацій з ознаками замовності йшлося про якусь конкретну особу чиновника чи/і політика — голову Вишнівецької ОТГ у публікації: “Володимир Кравець привітав випускників у Вишнівці: “Нехай щасливо складеться ваша доля!””; вождя Тернопільської облради: “Віктоp Овчаpук pазом із батьками та pодичами Геpоїв Небесної Сотні молилися за світлу пам’ять загиблих”; депутатів Верховної ради України, зокрема від партії “УДАР”: “«Пам’ятайте, що фундаментальні цінності в нашій державі вже закладені», – Микола Люшняк привітав школярів Гусятинської ЗОШ зі святом останнього дзвоника” та “Свободи”: “Михайло Головко пpопонує спpостити пpоцедуpу отpимання гpошової допомоги для багатодітних сімей”. По одній публікації з ознаками замовності були присвячені політичній партії: “Аграрна партія йде на парламентські вибори” та органу місцевої влади: “Консультації з громадою: Мерія закликає тернополян спільно зробити місто кращим”.

Тематична палітра

Головними героями цих політичних новин найчастіше були політики загальноукраїнського рівня (36%, 8 новин). Згадували нинішнього та попереднього президентів, першого міністра, міністра внутрішніх справ і керівника управління національної поліції, депутатів Верховної ради від Тернопільщини, громадських діячів та лідерів політичних партій. Дещо менше було згадок, пов’язаних з органами місцевої влади (27%, 6 новин): Тернопільські обласна та міська ради, облдержадміністрація, а також окремі ОТГ регіону. Новини про політиків місцевого рівня склали майже п’яту частину усіх повідомлень (18%, 4 новини). Менше 10% повідомлень були присвячені політичним партіям чи їхнім осередкам на місцях та органам державної влади (по два повідомлення з таким змістом). Загалом згадувались такі політичні партії: “Аграрна партія”, “Свобода”, “Слуга народу”,   “Солідарність” і “Європейська солідарність”, “УДАР” та “Українська стратегія”. У новинах тернопільських онлайн-медіа за період моніторингу згадувались також наступні органи державної влади України: Верховна рада, Кабінет міністрів, Конституційний суд, Служба безпеки, МВС та Головне управління нацполіції.

Як показав аналіз, майже чверть політичних новин (п’ять повідомлень із 22-х) стосувалися роботи Тернопільської обласної ради, переважно у контексті найближчого засідання облради (“Чергова сесія обласної ради пройде у Борщеві”, “Сесія облради на Тернопільщині не обійшлася без пікетів”). Десь стільки ж новин було і про позачергові вибори до Верховної ради (“У Конституційному суді назвали дату, коли визначаться щодо законності розпуску Верховної Ради”, “Ще один політичний кульбіт: партія Кличка піде на вибори з Саакашвілі”). Дещо менше (три повідомлення із 22-х) стосувалися вбивства дитини міліціонерами у Переяславі-Хмельницькому та суспільної реакції на цей злочин (“Свічки, квіти, іграшки: у Тернополі відбулася акція протесту через вбивство дитини поліцейськими”, “У Тернополі вимагали відставки Авакова через вбивство поліцейськими дитини”).

Любомир Крупницький, регіональний представник ІМІ в Тернопільській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Читайте також: Що це було? Вакарчук та його команда – у “турі змін” на Тернопільщині

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE