Politerno > Україна і світ > Федерація журналістів закликала Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських ЗМІ, що знімали торгівлю з РФ

Федерація журналістів закликала Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських ЗМІ, що знімали торгівлю з РФ

  • 14 Березня, 2024
  • 187 Переглядів
  • 0

Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали владу Польщі ретельно розслідувати цілеспрямоване перешкоджання польськими правоохоронцями роботі українських журналістів з “Української правди” та “Район.in.ua” під час виконання редакційних завдань.

Про це йдеться у заяві IFJ-EFJ.

“З початку 2024 року українські журналісти, які розслідують економічні зв’язки Польщі з Росією та Білоруссю, зіткнулися з цілеспрямованим перешкоджанням їхній діяльності з боку польських правоохоронців”, – зазначається у тексті.

Вказується, що журналісти з інтернет-видання “Українська правда” та “Район.in.ua” зазнала серйозних перешкод  у своїй професійній роботі, від обшуків транспортних засобів до конфіскації обладнання. Мова йде також про арешти та депортацію.

“МФЖ та ЄФЖ стурбовані таким постійним перешкоджанням роботі українських журналістів у Польщі, що створює серйозні загрози для безпеки журналістів і самої свободи преси”, – підкреслюється у заяві.

Також федерації закликали польську владу вжити негайних заходів для захисту журналістів, зокрема скасувати депортацію Юрія Конкевича та Олександра Пилюка.

27 лютого журналіст УП Михайло Ткач працював біля польсько-білоруського кордону (Підляське воєводство межує з білоруською територією) разом з оператором, знімаючи матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю.

Після цього до нього підійшли поліцейські, які показали свої посвідчення, далі відвезли в комендатуру, обшукали машину й техніку, і після чотирьох годин та допиту за участю спецслужб – відпустили.

Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва вказала, що ситуацію вдалося владнати лише після розголосу та за підтримки посольства України в Польщі.

Польська поліція спершу заперечувала, що затримувала представників ЗМІ, але згодом це визнала і пояснила, що перед затриманням журналіста "Української правди" Михайла Ткача разом з оператором біля польсько-білоруського кордону отримала повідомлення від "небайдужого мешканця" про двох чоловіків, які фотографували та використовували дрон біля колій поблизу залізничного вузла в селі Голяшин Луківського повіту.

13 березня українське інформагентство "Район.ін.юа" заявило, що у Польщі затримали його двох журналістів, які проводили розслідування щодо торгівлі Польщі з Росією.

Нагадаємо, як заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, Росія не шкодує своїх солдатів, вони масово гинуть на фронті в Україні. Цифри загиблих дуже різняться. За його даними, окупанти втратили 350 тисяч своїх солдатів убитими та пораненими.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE