Politerno > Україна і світ > Рада прийняла у першому читанні скасування недоторканності і засідання закрили

Рада прийняла у першому читанні скасування недоторканності і засідання закрили

  • 30 Серпня, 2019
  • 1003 Переглядів
  • Comments Off

Парламент у першому читанні підтримав законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

За законопроект проголосували 363 обранці.

Як повідомляє УП, під час обговорення президент Володимир Зеленський, який був присутній у залі, неодноразово підганяв депутатів, закликами “давайте” та “Дмитро (Разумков, голова Ради – ред.), продовжуй”.

Крім того, перед голосуванням представники “Європейської солідарності” зробили зауваження спікеру Дмитру Разумкову нібито через те, що він переплутав голосування у першому читанні та вцілому. Володимир Зеленський відреагував на їхні зауваження реплікою: “Ну і сказали, і що ви кричите весь час”.

Для того, щоб ухвалити закон в цілому, депутатом потрібно буде підтримати його 300 голосами.

У проекті пропонується прибрати з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо закон буде ухвалений остаточно, недоторканність має бути скасована з 1 січня 2020 року.

Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради. Він пройшов одне голосування і був направлений до Конституційного суду. На підставі цього законопроект мав перейти до нового парламенту.

Вранці 29 серпня віце-спікер парламента Руслан Стефанчук розповів, що комітет з питань правової політики та правосуддя попереднього скликання не підписав постанову про перехід законопроекту до нової Ради.

Водночас, підготовча група проголосувала за включення законопроекту до порядку денного. Проти цього, за словами Стефанчука, проголосували представники “Європейської солідарності”.

Після голосування за зняття недоторканості народні депутати завершили розгляд порядку денного, після чого спікер Дмитро Разумков оголосив про закриття засідання.

“Першу сесію 9 скликання оголошую закритою”, – сказав він.

Парламентарі працювали у стінах Верховної Ради понад 12 годин.

Наостанок Разумков повідомив депутатам, що друга чергова сесія Ради почне свою роботу 3 вересня.

Нагадаємо, народні депутати проголосували за призначення заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапку генеральним прокурором України.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE